Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

10 ФАКТОРІВ, ЯКІ СКОРОЧУЮТЬ НАШЕ ЖИТТЯ

Як ви, напевно, помітили, з роками людина не стає молодшою. І життя людське має свою межу. В кожного вона своя, але все таки в наших руках її або продовжити на 10-15 років, або вкоротити на 10, а то й більше років. У результаті виходить різниця в 20-30 ро¬ків. Що, погодьтеся, не так вже й мало. Та й останні років 10-15 хочеться вести активний спосіб життя, а не сидіти перед телевізором та насилу “доповзати” до магазину.

Отже, що скорочує наше життя.

1. Негативні емоції

По суті, більшість людей постійно живуть в стані стресу. Іноді виходячи з нього у вихідні або під час відпустки. Але вченими давно доведено, що більше 90 % всіх хвороб викликані внутрішніми негативними переживаннями. Людина сама вирощує хворобу всередині себе, відчуваючи цілий букет негативних емоцій.

Людина має величезну силу самонавіювання - це перевірено вже тисячі разів ефектом плацебо. І наука не може пояснити - як це людина, яка повинна була “склеїти ласти” ще 10 років тому, досі жива, та ще й здорова.

І є приклади десятків людей, які мають всі шкідливі звички, купу різних хвороб, але вони живуть в своє задоволення, не переживають через дрібниці, відчувають радість щодня, незважаючи на свої недуги та доживають до 100 років.

А є абсолютно здорові люди, яких інфаркт валить з ніг в 40 років.

2. Одноманітність

Будинок - робота - будинок. Повсякденність, рутина, сірі будні. Якщо ви потрапили в це замкнуте коло, то напевно не пам’ятаєте, що робили вчора, позавчора чи тиждень тому, бо всі дні одноманітні.

А коли життя сповнене нових вражень, коли щодня щось нове – то час неначе зупиняється. Кількість подій безпосередньо впливає на наше сприйняття часу.

І коли людина живе яскравим, насиченим життям - те для неї тиждень триває набагато довше, ніж місяць для того, хто вибрав одноманітність.

3. Отримання інформація без її застосування

В нас багато людей, які вміють розгадувати кросворди за 5 хвилин, але, які дуже мало діють та застосовують те, що знають.

І коли людина читає 1001-у книгу чи отримує третю вищу освіту – вона скорочує своє життя. Адже просто споживаючи інформацію, вона залишається там, де й була. Ось тільки час життя зменшився.

Тому перестаньте шукати - впроваджуйте те, що вже знаєте.

4. Ваше оточення

Людей, які радіють життю, сприймають навіть негатив з позитивної точки зору явно менше. Більшість же людей навколо вас якраз і живуть сірим, буденним життям без зайвого напруження. Ну то й хай собі живуть і нікого не чіпають. Але ж ні. Коли ви хочете зробити щось нове, вони починають говорити, що у вас нічого не вийде, лякають різними негативними прикладами і так далі. Все це не додає вам оптимізму й позитиву. Тому якщо ви хочете прожити довше, шукайте тих, хто підтримує вас.

5. Шкідливі звички

Паління, алкоголь, фастфуд та інші принади сучасного світу шкодять вам. Не варто випробовувати долю. До того ж у світі стільки прекрасного та корисного, від чого можна отримувати ще більше задоволення, ніж від бокала пива чи цигарки.

6. Оцінювання інших

Мільйони людей витрачають багато часу щодня, засуджуючи наших “кривоногих” футболістів, оцінюючи “тупість” начальства чи чергову витівку якогось кіноактора. Дехто цілими днями пише негативні коментарі на форумах в Інтернеті. І їм здається, що життя проходить не даремно.

Але закінчується це все посиденьками на лавочці біля під’їзду та обговоренням мешканців будинку, копійчаною пенсією і доживанням свого скороченого життя.

Спочатку оцініть самого себе. Поставте собі питання: «А що я зробив сьогодні, щоб завтра жити краще?» І якщо ще нічого не зроблено - те кидайте всі ці плітки, перекури та обговорення і починайте діяти.

7. Телебачення, Інтернет та інші досягнення цивілізації

Так, іноді прикольно подивитися хороший фільм, знайти якісь дані в Інтернеті, використовувати інші досягнення цивілізації собі на користь. Але це й затягує. І ось люди вже чекають 200-ну серію «мильної опери», годинами проводять в соціальних мережах, ставлячи оцінки за чужі фотографії і так далі. В результаті - вони споживають факти чужого життя, вони дивляться за тими, хто сам живе.

А коли приходить час йти спати - вони один на один залишаються зі своїм життям, в якому нічого немає свого.

І щоб скоріше приховати весь жах безцільного життя, який охоплює в ці хвилини, вони поспішають назад до своїх техногенних друзів за чужими емоціями, чужими досягненнями, чужим життям.

8. Низька фізична активність

Сидяча робота, автомобілі, за мамонтом бігати не потрібно - все є в магазинах, а при бажанні можна жити, не виходячи з дому. І гроші заробляти, і продукти купувати, і дивитися на світ через монітор. Але наш організм без простої фізичної активності швидко втрачає енергетику та може захворіти.

І це все скорочує ваше життя. А всього лише потрібно півгодини пройтися пішки та легка розминка і все!

9. Нерішучість

Дуже мало людей вміють приймати рішення. Адже тим самим ви берете відповідальність за наступні результати на себе.

Більшість людей, вивчивши 30 способів як зробити щось, нічого не робить, а продовжує шукати 31-ий спосіб. А раптом він виявиться ефективнішим? Хтось чекає кращого часу, коли всі зірки зійдуться і так далі. Тим самим життя коротшає, а ви залишаєтеся все там же.

10. Надія на інших

Дівчата сподіваються знайти мільйонера і навіть на тренінги для цього ходять, пенсіонери чекають надбавки до пенсії. Але як показала фінансова криза, мільйонерів не так вже й багато, пенсійні накопичення можуть згоріти, а солідні компанії з 100-річною історією успіху легко стають банкротами.

Отже, якщо ви все ще сподіваєтеся і чекаєте, коли ж держава чи хтось інший допоможе вам - подумайте над тим, що поки ви чекаєте, ваше життя скорочується і в ньому нічого не змінюється.

Надія помирає останньою. Але краще щось робити, ніж в останню мить зрозуміти, що надії не виправдалися.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо