Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

10 КРОКІВ ДО ОПТИМІЗМУ

Всім нам приємно знаходитися в товаристві оптимістів: їх світогляд так бадьорить і надихає оточуючих!

А чи можливо самим стати такими ж - веселими і безтурботними?

Змінити образ мислення буває зовсім не просто: ми з дитинства звикаємо та пристосовуємося до певного світогляду й певної реакції на те, що відбувається навколо нас. Але навчитися підтримувати в собі позитивне ставлення до життя (особливо в стресових ситуаціях) цілком можливо.

Почати ви можете прямо зараз: пропонуємо вам легку, доступну та захоплюючу 10-крокову методику, як стати “завзятим оптимістом”!

1. Переживайте частіше почуття вдячності. Саме це почуття спричиняє потужний вплив на наш світогляд. Почуття вдячності за те, що з нами відбувається (навіть незначні дрібниці), не лише примушує себе краще почувати, але й зміщує акцент уваги в позитивному напрямі.

2. Радійте саме зараз. Не чекайте певного моменту або зміни зовнішніх обставин, щоб відчути себе радіснішим та щасливішим. Ці відчуття народжуються у вашому мозку, то чом би не сказати собі, що ви сповнені оптимізму - починаючи з цієї хвилини?

3. Замініть проблеми на можливості. Коли ми посилаємо в мозок сигнал про те, що в нас проблема, ми живемо з відчуттям: “Життя складається не так, як я собі це уявляв”. На подібний негативний настрій витрачається багато енергії, яку можна направити в інше русло! Замість того, щоб намагатися стукати в закриті двері, направте свої ресурси на пошук нових можливостей.

4. Насолоджуйтеся життям. Напевно, ви отримуєте насолоду від подорожей і відпусток: ви в цей час знаходитеся в передчутті чогось захоплюючого і приємного. Закріпіть, зафіксуйте ці відчуття і застосуйте їх до життя - найбільшої вашої хвилюючої пригоди.

5. Знаходьте час для простих задоволень. Напружений ритм життя диктує свої правила, іноді нам бракує часу на те, щоб зупинитися і передихнути - просто озирнутися по сторонах. Такий темп, звичайно, оптимізму не додає. Давайте собі можливість зосередитися на простих задоволеннях (почитати книгу ввечері, насолодитися красивою музикою, подивитися улюблений фільм) - це допоможе відновити почуття рівноваги в житті.

6. Починайте день з позитивної ноти. Кожен ранок впродовж декількох хвилин зосередьтесь на позитивних емоціях, подумайте про людей і події, які можуть принести вам радість. Постарайтеся зафіксувати це почуття та повертатися до нього внутрішньо впродовж усього дня.

7. Шукайте плюси в мінусах. Намагайтеся шукати в усьому, що відбувається позитивні сторони. З часом це увійде до звички, і ви будете здивовані, як легко концентруватися на позитивних речах. Завжди і в усьому знаходьте приводи для оптимізму - такий світогляд допомагає зрушити фокус уваги з негативного боку життя.

8. Поводьтеся як оптиміст. Чи знаєте ви, що можете самостійно запрограмувати ваше тіло й нервову систему? Секрет простий: якщо поводитися як оптиміст, говорити як оптиміст, “приміряти на себе” образ оптиміста -ви почуватимете себе як оптиміст!

9. Вибирайте веселу компанію. Наше оточення має сильний вплив на нас, передаючи заряд своєї енергії. Так, якщо більше часу проводити в колі оптимістів і позитивних людей, ми й самі стаємо набагато веселішими та радіснішими, заряджаючись від колег і друзів позитивом.

10. Закінчуйте день правильно. Перш, ніж заснути, розслабтеся і постарайтеся перерахувати 7-10 позитивних подій (навіть зовсім незначних), які з вами сьогодні трапилися. Чи подумайте: за що і кому ви сьогодні вдячні. Засинайте з цими думками.

Можливо, відразу опанувати методику “перетворення на оптиміста” у вас не вийде, і періодично вас за звичкою заноситиме в бік песимізму і негативних думок. Щоб цього уникнути, спробуйте надрукувати “Кроки до оптимізму” на аркуші паперу та повісити його на видне місце, щоб він постійно потрапляв вам на очі. Як тільки неприємні думки почнуть закрадатися, погляньте на листок - і перемикайтеся на позитив. Спробуйте дотримуватися цих 10 кроків протягом місяця, і ви побачите, що оптимізм стане у вас звичкою!

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо