Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

11 ЗАПОВІДЕЙ БІЛЛА ГЕЙТСА ДЛЯ МОЛОДІ

У Білла Гейтса троє дітей. У їх вихованні найбагатша людина планети керується строгими правилами: діти повинні працювати та пробиватися в житті самі.

Свої багатомільярдні статки Гейтс має намір витратити на благодійність, а дітям - дочкам Дженніфер, Фібі та синові Рорі - він вирішив залишити в спадок лише 0,2% від усіх статків. Щоб не вирости аморфними і бездіяльними, підлітки повинні мати уявлення про реальне життя, переконаний Білл Гейтс.

Свої міркування з цього приводу він виклав у 11 заповідях, адресованих сучасній молоді.

1. Життя несправедливе - змирись з цим фактом.

2. Світу наплювати на твою самооцінку та самоповагу. Світ очікує від тебе якихось досягнень, перед тим як прийняти до уваги твоє відчуття власної гідності.

3. Дуже малоймовірно, що тобі почнуть платити 60 тисяч доларів на рік відразу після закінчення школи. Ти не станеш віцепрезидентом компанії, з лімузином і особистим шофером, поки не заслужиш цього.

4. Якщо ти думаєш, що твій вчитель строгий і вимогливий - почекай знайомства зі своїм босом. На відміну від вчителя, кар’єра боса напряму залежить від того, як підлеглі виконують свої завдання.

5. Ти вважаєш, що смажити гамбургери в «Макдоналдсі» нижче твоєї гідності? Твої прадіди назвали б будь-яку, навіть таку роботу «хорошим шансом».

6. Не поспішай звинувачувати в кожній своїй невдачі своїх батьків. Роби висновки та вчися на своїх помилках.

7. До твого народження твої батьки не були такими нудними і нецікавими людьми, якими вони здаються тобі зараз. Вони стали такими, заробляючи на твоє безтурботне дитинство, перучи твій одяг і слухаючи твою нескінченну балаканину про те, який ти класний. Тому, перш ніж почнеш рятувати світ від покоління своїх батьків, спробуй для початку навести порядок в своїй кімнаті та в своїх думках.

8. Твоя школа відмінила поділ на переможців і невдах, а життя - ні. В деяких школах припинили ставити погані оцінки, дозволили скільки завгодно спроб здати тест чи відповісти на запитання... Але це зовсім не схоже на те, що відбувається в житті.

9. Життя не розділене на семестри, літніх канікул в ньому немає, і дуже мало роботодавців, зацікавлених допомогти тобі знайти твоє власне «я». Тобі доведеться робити це самому в твій особистий час.

10. Не плутай реальне життя з тим, що показують по телебаченню. В житті людям доводиться більшу частину часу проводити не в кав’ярні, а на робочому місці.

11. Підтримуй добрі стосунки з очкариками-ботаніками. Швидше за все, один з них колись стане твоїм начальником.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо