Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

14 СПОСОБІВ ШВИДКО ЗАСНУТИ

За вікном давно стемніло. Очі злипаються, думки починають плутатися. Ви лягаєте в ліжко, солодко потягуєтеся. А через 15 хвилин розумієте, що мозок вас обманув - виявляється, йому ще цілком вистачить енергії, щоб провести десяток-другий внутрішніх діалогів. Знайома така ситуація? Тоді вам буде корисна ця стаття. Головна причина того, що ви не можете заснути, - внутрішній діалог. Часто він пов’язаний з переживаннями подій, які відбулися, або із занепокоєнням про майбутнє. Але навіть продуктивні думки не занадто доречні, коли вам вже час спати.

Як правило, якщо вам не вдається заснути за 15-20 хвилин, подальші спроби - марні. Починає здаватися, що ваші матрац і подушка ніби були створені, щоб катувати вас. Як на зло, саме в такі моменти на вулиці хтось ляскає дверима, приїжджає і від’їжджає, а сусіди вмикають на всю гучність телевізор!

Так ваш внутрішній діалог перетворюється на ниття і буркотіння. Щоб цього уникнути, треба не починати його зовсім. Для цього потрібно відвернути мозок від суперечок і гіпотез. Скористайтеся одним з наступних прийомів і зможете легко заснути.

1. Кулька

Всі ми знаємо про овечок. Але куди ефективнішим візуальним чинником є куля. Уявляйте кулю, яка плавно погойдується, поширюючи навколо себе хвилі. Якщо ви помітите, що відволіклися на думці, тут же повертайтеся до образу кулі.

2. Ментальна мишка

Уявіть який-небудь об’єкт. Подумки віддаляйте, наближайте та обертайте його, ніби робите це за допомогою коліщатка мишки. Побудова детального візуального образу допомагає відволіктися від думок, які вас турбують. Тільки не обговорюйте з собою риси предмета - просто спостерігайте.

3. Метод розвідників

Ляжте на спину, потягніться, розслабтеся. Підніміть очі під закритими віками. Не перестарайтеся - очі повинні залишатися розслабленими. Це природне положення очних яблук під час глибокого сну, тому зазвичай так засипається легше.

4. Чотири - сім - вісім

Вдихніть через ніс протягом чотирьох секунд, потім затримайте дихання на сім секунд і повільно видихніть через рот за вісім секунд. Завдяки такому диханню рівень адреналіну знизиться, а пульс сповільниться. А концентрація на диханні відверне від думок.

5. Аутогенне тренування

Ляжте зручно на спину. Потягніться і починайте поширювати по тілу відчуття важкості й тепла. Простежте, як відчуття розтікається від голови до кінчиків пальців рук, потім ніг. Не забудьте про обличчя - підборіддя, очі та лоб повинні повністю розслабитися. Намагайтеся не ворушитися.

6. Машина часу

Згадайте минулий день. Без емоцій і оцінок, просто прокрутіть в уяві всі події, що сталися сьогодні з вами. Намагайтеся згадати більше деталей, але спостерігайте з боку, ніби дивитеся фільм.

7. Відновлення снів

Згадайте один з приємних снів, які ви бачили. Якщо не запам’ятовуєте сни - придумайте. Приділяйте увагу відчуттям, добудовуйте картинку. Це ваш сон, і він може бути настільки ідеальним, наскільки ви хочете. Цілком можливо, що, заснувши, ви опинитеся в ньому знову.

8. Моргання навпаки

Закрийте очі. Розплющте очі буквально на долю секунди і закрийте знову. Через 10 секунд повторіть. Завдяки такому “морганню” ви розслабитеся і не почнете занурюватися у відволікаючі роздуми.

9. Швидкий рух очей

Розплющте очі та швидко переводьте погляд з одного об’єкту на інший. Не затримуйте погляд ні на чому конкретному. Через 1-2 хвилини ви відчуєте, як повіки стали важчими. Ще трохи чиніть опір втомі, а потім дозвольте очам закритися.

10. Казка

Багатьом батькам знайома ситуація: коли розповідаєш дитині казку, сам починаєш клювати носом. Розкажіть казку собі. Придумуйте будь-який, нехай зовсім нереальний та безглуздий, сюжет - дозвольте йому розвиватися самостійно.

11. Гра в слова

Придумайте на кожну букву алфавіту слово з трьох букв, потім з чотирьох і так далі. Не намагайтеся аналізувати - зараховуйте перше слово, яке спадає вам на думку. Від такої нудної, монотонної діяльності мозок зазвичай досить швидко “відключається”.

12. Спроба почути тишу

Ляжте в зручну позу і слухайте тишу. Намагайтеся почути саме тишу - не сторонні звуки за вікном або в під’їзді. Це не дуже просто, але, як тільки вам вдасться, ви розслабитеся і заснете.

13. Білий шум

Знайдіть (чи створіть) джерело тихого монотонного шуму. Слухайте його дуже уважно, не дозволяючи собі відволікатися на думки. Через деякий час ви почнете дрімати.

14. Самогіпноз

Максимально розслабтеся в комфортній для вас позі. Заспокойте дихання. Ще більше розслабтеся, повторюючи про себе фрази ніби “Я стаю все більш розслабленим”, “Моє тіло стає важчим”. Потім промовте (про себе) “Коли я дорахую до нуля, я засну” і починайте повільний відлік. Можна, наприклад, порахувати 50 видихів.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо