Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЧОТИРИ КРОКИ В ІНШУ ПРОФЕСІЮ

Практично кожного з нас іноді охоплює сильне бажання вирватися зі звичного кола, реалізуватися в якомусь новому напрямку. Можливо, варто спокуситися. Але, щоб не наламати зопалу дров і потім не шкодувати про свої необдумані вчинки, краще підійти до справи зі всією серйозністю.

Крок перший: відчуйте себе людиною.

Ви повинні чітко визначити для себе, чим саме ви хочете зайнятися. Варіант “на колишньому місці мені все набридло, візьміть мене, молодого, гарного і активного куди-небудь, де багато платять” виглядає, щонайменше, несерйозно.

Тому відкривайте перелік професій і уважно вивчайте всі існуючі сфери діяльності та вакансії.

Швидше за все, ви самі можете розібратися в собі, зрозуміти, яка робота дасть вам можливість відчути себе людиною, а не рабом на галерах, і одночасно дозволить пристойно заробляти. Якщо ж самостійно вибрати щось відповідне не вдасться - зверніться до професіоналів у один із профорієнтаційних центрів.

Крок другий: оцініть свої здібності.

Вибравши напрямок, поміркуйте, що з попереднього професійного досвіду може вам знадобитися. Напевне, щось знайдеться.

Крок третій: на новому місці доведеться починати все з нуля.

Швидше за все, почати доведеться практично з найпершої сходинки - з посади помічника при досвідченому професіоналі.

Окрім кар’єри, на першому етапі вам напевне доведеться поступитися ще і грошима. Самі розумієте, стартова зарплата новачка буде менше тієї, яку отримує спеціаліст, який вже досяг певних професійних висот.

Крок четвертий: дійте!

Ще раз зважте всі можливі “за і проти” переходу в іншу сферу діяльності. І, якщо ви переконаєтеся в необхідності для себе такого кроку, в тому, що ви дійсно до нього готові - починайте діяти:
• якщо є необхідність у нових спеціальних знаннях - займіться самоосвітою, читайте спеціальну літературу, або йдіть навчатися, наприклад, на професійні курси;
• складіть резюме: подумайте, які зі знань, навиків та умінь, що вже у вас є, можуть стати в нагоді на новому місці і зосередьте на них увагу, описуючи свої попередні обов’язки;
• розмістіть резюме на сайтах про роботу та розішліть його роботодавцям у відповідь на опубліковані оголошення про вакансії, які вам підходять. Намагайтеся, щоб коло охоплених вашим “впливом” роботодавців було максимально широким: ви повинні розіслати не 5-10 резюме, а 50-100. Тоді й віддача від ваших зусиль буде набагато більшою;
• якщо на співбесіді вас запитають про те, чому ви хочете змінити сферу діяльності, відповідайте, наприклад, що маєте необхідні особисті якості для цієї роботи, або, що на попередньому місці був подібний досвід, і вам це сподобалося. Якщо ж ви вирішили одночасно вчитися і працювати за новою спеціальністю - скажіть інтерв’юеру, що здобуваєте освіту в обраній галузі.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо