Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

5 ПРОФЕСІЙ ДЛЯ ТИХ, ХТО ЛЮБИТЬ СПІЛКУВАТИСЯ З ЛЮДЬМИ

Майбутню професію та відповідний ВНЗ вибирають по-різному. Можна керуватися престижністю університету чи затребуваністю професії. Або ж піти по слідах батьків, які після закінчення ВНЗ з працевлаштуванням допоможуть. А можна вибрати те, що вам близько по складу вашого характеру, те, чим вам справді подобатиметься займатися в подальшому житті. В цій статті ми розповімо про професії, в яких знайдуть себе люди, що люблять багато спілкуватися.

1. Психолог

Років десять тому абітурієнти буквально брали штурмом факультети психології: психоаналіз і групові методи психотерапії увійшли до моди, старшокласники мріяли присвятити студентські роки психологічним тестам, домогосподарки зацікавилися наукою, що обіцяє більший контроль над улюбленими чоловіками. В результаті, контингент факультетів психології складають зараз три категорії: екзальтовані панночки, які вірять, що психологія допомагає знати чоловіків трохи краще; майбутні бізнес-леді, які мріють ста ти директорами з персоналу та дитячі психологи.

Насправді ж психологія виявилася не такою вже й захоплюючою. Та й із затребуваністю психологів не все так добре. Суспільство не готове в масовому порядку ділитися своїми страхами та проблемами з психоаналітиками та відвідувати їх сеанси так само часто, як це роблять, наприклад в США. Небагатьом психологам пощастить влаштуватися бізнес-тренерами чи співробітниками відділів розвитку персоналу корпорацій. Основна ж маса йде працювати в школи та дитячі садочки - займатися корекцією поведінки дітей.

2. Гід-перекладач

Переважна більшість студентів-перекладачів - дівчата, хоча серед досвідчених синхронних перекладачів чоловіків приблизно половина. Жінки частіше роблять письмові переклади чи працюють у бізнесі.

Фахівців, які володіють двома іноземними мовами, цінують у будь-якій західній компанії. Людей з освітою в галузі перекладу беруть і у відділи закупівель, і логістики, і маркетингу: туди, де багато переговорів із західними партнерами. Але, звичайно, основна робота перекладача - це або робота з текстом, або синхронний переклад. Наприклад, типова робота для молодого випускника-лінгвіста - їздити з іноземцями по Україні, або з командою спортсменів на змагання за кордон. Але, погодьтеся, ця робота досить важка: роз’їзди, нові групи, ночівлі в провінційних готелях. Зате завжди нові люди, нові враження.

Зазвичай, саме гідами-перекладачами працює приблизно десята частина всіх випускників факультетів іноземних мов. Також вони завжди затребувані в якості секретарів, асистентів відділів і менеджерів початкового рівня великих компаній.

3. Журналіст

Існує думка, що журналістові взагалі не потрібно мати вищу освіту - принаймні, профільну. Якщо в школі він вмів писати твори, складав вірші чи випускав шкільну газету, йому цілком під силу почати кар’єру кореспондента - головне, щоб любив писати, вмів ставити «незручні» запитання і докопуватися до суті проблеми. Дуже поширена схема, згідно якої журналіст спеціалізується на якійсь одній сфері, - наприклад, це можуть бути автомобілі, комп’ютери, мистецтво чи кримінальна хроніка. Тут важливо, щоб автор розбирався в предметі краще, ніж його читач. Ось чому добра половина журналістів має не профільну освіту, а часто, навіть, і технічну.

Теле- та радіожурналістика престижніші, ніж робота в пресі. Найчастіше на радіо пробиваються лише найкмітливіші (і обов’язково з хорошою дикцією), а на телебачення – ті, хто мають найпрезентабельніший вигляд. Але більшість журналістів осідають в численних редакціях журналів, газет і сайтів. Журналіст - професія для молодих, тому навчання проходить більше на практиці.

У ВНЗ студенти “полірують” стиль письма і слухають майстер-класи видатних людей.

4. Викладач

Справжній вчитель - це людина, яка після закінчення ВНЗ налаштована на самовіддану роботу з дітьми. Тому амбітні та націлені на матеріальний достаток студенти рідко опиняються в педінституті. Значно більше тут альтруїстів, якими керують духовні цінності.

Перспектива зрозуміла: стабільна робота, жіночий колектив, скорочений робочий день, тривала відпустка.

Важливо відразу правильно вибрати факультет: якщо це математика чи інформатика - можна розраховувати на роботу і в IT-компаніях, якщо ж йдеться про історію чи географію, або про факультет початкових класів, то звернути з наміченої доріжки шкільного вчителя потім буде дуже складно.

5. Менеджер з продажу

Торговий представник потрібний будь-якій виробничій компанії - будь то кондитерська фабрика чи автомобільний завод. У великих компаніях це людина в костюмі та білій сорочці, яка виїжджає до клієнта на своєму автомобілі. Або ж веде переговори по телефону. Навчити продавати можливо: вміння спілкуватися з людьми ввічливо та бути приємним і послужливим повинно бути в характері людини.

В той же час будь-яка торгівля передбачає підготовку в галузі бухобліку, оподаткування, товарознавства, логістики, управління персоналом (якщо йдеться про адміністратора магазину). Тому ряд ВНЗ спеціалізується на підготовці менеджерів саме в сфері торгівлі. Крім того, хороші фахівці з продажів виходять з випускників економічних факультетів, а також профільних для цієї індустрії ВНЗ.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо