Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

7 РЕЧЕЙ, ЯКИХ НЕ ПОТРІБНО ЧЕКАТИ ВІД ІНШИХ

Найбільші розчарування в нашому житті пов’язані з невиправданими очікуваннями. Особливо яскраво це проявляється у стосунках з іншими людьми. Але якщо ви перестанете чекати від інших занадто багато чого, ви позбавитеся від непотрібних страждань і зможете сфокусуватися на речах, які важливі по-справжньому.

1. Не чекайте, що люди в усьому погоджуватимуться з вами

Ви гідні бути щасливими. Ви заслуговуєте прожити своє життя так, як мрієте. Тому не дозволяйте чужим думкам збивати вас з вірного шляху. В цьому світі ви не для того, щоб відповідати очікуванням інших людей, так само як і інші люди живуть не для того, щоб повністю виправдовувати ваші очікування. Насправді, якщо ви самі схвалюєте прийняті рішення, вам не буде потрібно схвалення кого б то не було.

Ризикніть бути собою і покладатися на інтуїцію, навіть якщо ви соромитеся чи боїтеся. Не порівнюйте себе з іншими та не заздріть їх успіху.

2. Не чекайте, що люди вас поважатимуть, якщо ви самі себе не поважаєте

Сила - у міцності духу, а не м’язів. Сила - в наявності принципів і впевненості в собі, готовності їх продемонструвати та відстоювати. Зрозумійте, що інші не проявлятимуть до вас любов, повагу та увагу, поки ви самі не почнете цінувати себе.

Важливо бути добрим по відношенню до інших, але не менш важливо бути добрим до самого себе. Коли ви любите і поважаєте себе, ви даєте собі можливість стати щасливим. А коли ви щасливий, ви стаєте кращим: кращим другом, кращим чоловіком або дружиною, кращим сином або дочкою, кращою версією себе.

3. Перестаньте чекати, що ви будете подобатися всім

З деякими людьми ви можете почувати себе нецікавою, негідною людиною, з іншими - не відчувати власної значущості. Не забувайте про свою цінність. І проводьте час з людьми, які цінують вас.

Не має значення, як добре ви ставитеся до інших людей, завжди знайдеться щонайменше одна негативна людина, яка вас критикуватиме. Посміхайтеся, ігноруйте та рухайтеся далі.

Іноді люди можуть засуджувати вас за те, що ви “інший”. Але насправді це прекрасно. Те, що робить вас несхожими на інших, робить вас собою. І в результаті ви завжди знайдете людей, які оцінять вас таким, якими ви є.

4. Не чекайте, що інша людина буде такою, якою ви хочете її бачити

Любити та поважати інших - означає дозволяти їм залишатися собою. Коли ви перестанете чекати від інших, що вони відповідатимуть вашим уявленням про них, ви почнете цінувати їх по-справжньому. Поважайте інших за те, що вони такі, які вони є, а не робіть спроби щось в них змінити. Ми не можемо досконально знати іншу людину (не дивлячись на те, що нам так іноді здається). А відкривати нові грані її душі, характеру - це завжди прекрасно. І чим більше ви пізнаватимете іншу людину, тим легше вам буде оцінити її належним чином і побачити її красу.

5. Перестаньте чекати, що люди читатимуть ваші думки

Ви напевно в курсі, що люди не вміють читати думки. Вони можуть ніколи не здогадатися, що ви хочете насправді, якщо ви самі про це не розповісте. Наприклад, ваш бос може і не подумати про підвищення, якщо ви самі з ним не поговорите. А симпатичний хлопець або дівчина так і не заговорять з вами, тому що ви занадто сором’язливі: як він або вона можуть з вами заговорити, якщо ви постійно ховаєтеся від них?

Це дуже важливо - регулярно спілкуватися з іншими. Треба просто напружити свої голосові зв’язки і сказати перше слово. Вам доведеться говорити людям, що ви думаєте та хочете.

Це просто, потрібно лише почати.

6. Не чекайте, що людина несподівано зміниться

Поширена помилка: якщо ви будете про когось посилено піклуватися, врешті-решт ця людина перестане вас розчаровувати і зміниться. Ні, не зміниться. Якщо ви дійсно хочете щось змінити в поведінці іншої людини, викладіть всі карти на стіл, розкажіть усе як є, щоб вона зрозумів, що ви відчуваєте і що вам від неї потрібно. Ви не можете в одну мить змінити іншу людину, не варто навіть намагатися. Або прийміть її такою, як є, або продовжуйте жити без неї.

Коли ви намагаєтеся змінити інших, найчастіше вони не змінюються. Але коли ви підтримуєте людей, даєте їм повну свободу - вони дивовижним чином міняються самі.

7. Перестаньте чекати, що все само собою стане добре

Будьте добрішими до оточуючих, тому що людям навколо вас теж буває непросто. За кожною посмішкою ховається напружена внутрішня боротьба, часто з тими ж проблемами, що і у вас.

Ми всі наділені здатністю йти напролом крізь нещастя і незгоди, замість того щоб уникати їх. Підтримка, участь і поступливість - найкращі життєві подарунки. Ми часто їх отримуємо. Потрібно навчитися їх приймати, адже всі ми маємо одні й ті ж мрії, потреби та спрямування.

Не завжди люди поводяться так, як нам хочеться. Як кажуть, сподіваємося на краще, а чекаємо гіршого. Запам’ятайте, ваше щастя знаходиться в прямій залежності від ваших думок і вашого вибору, з якої точки зору дивитися на речі. І завжди пам’ятайте, що якщо люди змусили вас відчути щось нове чи навчили чомусь новому, значить, вони не даремно з’явилися у вашому житті, незважаючи на усі труднощі.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо