Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

8 КЛЮЧІВ ДО ДОСЯГНЕННЯ ПОСТАВЛЕНИХ ЦІЛЕЙ

В кінці року майже кожна людина планує цілі, які їй хочеться досягти в новому році, протягом наступних 12 місяців. А ви склали власний список? Якщо ні, то рекомендуємо витратити трохи часу на роздуми і запис своїх майбутніх досягнень. Тим же, хто впорався з цим непростим завданням, хотілося б дати декілька порад, які допоможуть перетворити ваші мрії на папері в життя.

Отже, як досягти поставлених цілей

1. Змініть повітряні замки на чіткий план дій

Зараз всі говорять, що потрібно мислити позитивно, тоді й в житті все буде добре. Так, позитивне мислення - це прекрасно, проте іноді потрібно брати до уваги не лише приємні фантазії, але й негативні думки. Потрібно передбачати можливі труднощі на шляху досягнення мети і подумати, як їх можна буде подолати. Пам’ятайте: попереджений - майже врятований. Щоб втілити в життя вашу мрію запишіть собі не лише мету, але й завдання, які необхідно виконати для її досягнення. Чіткий план дій – це те, що потрібно!

2. Візуалізуйте процес досягнення мети

Візуалізація - заняття корисне. Проте, потрібно уявляти не лише момент, коли ви вже здійснили свою мрію, але й процес її виконання, причому, як можна детальніше. Візуалізуючи всі етапи роботи з метою, ви отримуєте уявлення про майбутній фронт робіт і зможете точніше поставити собі завдання для втілення мрії в життя.

3. Почніть робити перші кроки вже сьогодні

Зміни в своє життя потрібно вносити відразу після прийняття важливих рішень. Вирішили налагодити особисте життя? Вивчайте психологію стосунків, приділіть час на догляд за собою, відвідуйте різні заходи, де можна зустріти свою другу половинку. Хочете змінити професію? Запишіться на відповідні курси чи подайте документи у внз. Набридла стара робота? Почніть хоч би з малого - підготуйте резюме.

Чому так важливо почати робити перший крок відразу після постановки мети? Згадайте про ефект Зейгарник: перервані завдання запам’ятовуються краще, ніж завершені чи взагалі не початі. Тобто вам необхідно запустити механізм досягнення мети, щоб ваш мозок звикся з нею і працював над її виконанням.

4. Використовуйте метод контрасту

Наведемо простий приклад: ви вирішили знайти нову високооплачувану роботу. На кардинальні зміни вирішитися складно, адже начебто вам не так погано на своєму місці, та й колектив приємний. З такими думками ви ризикуєте залишитися на старій роботі ще на декілька років. Що робити? Якщо ваше серце дійсно “вимагає змін”, спробуйте “метод контрасту”, цей прийом часто використовують західні психологи. Розділіть аркуш паперу на дві частини: ліворуч напишіть усі переваги, які ви отримаєте після досягнення своєї мети, справа - всі мінуси поточної ситуації. Тобто ліворуч мають бути всі позитивні думки, справа - негативні. Щодня переглядайте свої списки, можете їх доповнювати. Такий прийом зміцнить вашу віру в необхідність змін і змусить швидше взятися за справу.

5. Не будьте копією

Більшість людей складають план досягнення цілей не самостійно, а виходячи з чийогось досвіду або, що ще гірше, “так, як прийнято в моєму оточенні”. Вчитися на чужому досвіді та слухати мудрі поради дуже корисно, але не завжди виправдано. Ми забуваємо, що кожна людина індивідуальна і копіювання чиїхось дій може привести до абсолютно несподіваних результатів. Спробуйте відмовитися хоч би від деяких стереотипів і дійте так, як підказують вам розум і серце.

6. Не опускайте руки

На якомусь етапі ви допустили помилку, або щось пішло не за планом? Згадайте афоризм: “Не помиляється той, хто нічого не робить”. Зробіть висновки, чому сталася ваша маленька невдача, що потрібно зробити, щоб вона не повторилася, та продовжуйте шлях вперед. Подумайте, адже якщо ви продовжите роботу з метою, то маєте всі шанси її досягти. Ви нічого не втрачаєте. А якщо ви зараз зупинитеся, то ваша мета так і залишиться нездійсненною фантазією. Чи готові ви так просто відмовитися від своєї мрії?

7. Вчіться перемикатися між цілями та завданнями

Не пускайте процес досягнення мети на самоплив. Контролюйте всі етапи і відмічайте прогрес. Постійно звіряйтеся з написаним планом, вносьте корективи залежно від обставин, відмічайте кожне виконане завдання. Особливо важливо стежити за прогресом, коли ви працюєте над довгостроковою метою, адже треба бачити, що ви на вірному шляху.

8. «Злізайте з мертвого коня»

Якщо щось пішло не за планом, значить, пора міняти план згідно з обставинами. Не зациклюйтеся на одному-єдиному варіанті реалізації своєї мети, можливо, Всесвіт підготував для вас щось краще. Щось не вийшло і те, що ви планували, тепер недосяжне? Пам’ятайте індіанську приказку: “Якщо кінь здох - злізь”. Перетворіть мету залежно від обставин, що склалися. Озирніться навкруги, можливо, замість старого коня доля пропонує вам “Мерседес”?

Ось декілька простих і зрозумілих ключів до досягнення мети. Звичайно, вони не універсальні, і можна міняти їх відповідно до ситуації. Останній “ключ”: не бійтеся здійснювати свої мрії. Дорогу подолає той, хто йде, так що легкого вам шляху!

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо