Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

8 СПОСОБІВ ВИКОРИСТАННЯ ЧАЙНИХ ПАКЕТИКІВ ПІСЛЯ ПРИГОТУВАННЯ ЧАЮ

Чай в пакетиках користується великою популярністю. За допомогою чайного пакетика можна зручно і швидко заварити чай на роботі чи в поїздці. Після заварювання більшість з нас просто викидає використані пакетики. Але чи розумно це робити?

Чайний пакетик є маленьким прямокутним або пірамідальним мішечком з хімічно нейтрального фільтрувального матеріалу з потрібною дозою чаю всередині. Зазвичай до нього прикріплена довга нитка, за допомогою якої його витягають з чашки після заварювання. В якості фільтрувального матеріалу зазвичай застосовують натуральне деревне або термопластикове волокно. Такий матеріал добре пропускає воду, не розчиняється, не впливає на смак чаю, не вступає в хімічні реакції з іншими компонентами чаю і не виділяє ніяких шкідливих речовин.

І тут, цілком природно, виникає питання, а не чи занадто марнотратно викидати такий продукт сучасних технологій після одноразового використання? Крім того, чай, нехай навіть випитий, це натуральна рослинна сировина, що має певні корисні властивості. Чи правильно ми робимо, відправляючи чайний пакетик зі своєї чашки прямо у відро для сміття?

Але, що ж з ним можна зробити, окрім повторного заварювання слабкого чаю? Виявляється багато чого!

ЯК МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ЧАЙНІ ПАКЕТИКИ

• Для зняття набряклості повік і мішків під очима. Давно відомо, що чайна за варка має багато корисних властивостей. Вона тонізує шкіру, заспокоює свербіж і знімає подразнення. Чаєм промивали очі при різних інфекціях і запальних захворюваннях. Дуже просто взяти два свіжовикористані пакетики, покласти їх на повіки і просто полежати п’ять-десять хвилин розслабившись. Ефект вас здивує!

• Як лікувальний засіб для ніг. Потертості, мозолі прекрасно лікуються за допомогою використаного чайного пакетика. Заварюючи чай в спокійній домашній обстановці після робочого дня візьміть ще теплий пакетик і прикріпіть його за допомогою нитки до проблемного пальця. Потримайте його деякий час і відчуєте цілющу дію чаю на шкіру. Ще ефективніше, якщо змастити заздалегідь шкіру соком алое чи нанести краплю рідкого меду.

• Як миючий і чистячий засіб. Усім офісним працівникам знайома картина: чай випили, чашку обполоснули, а на чашці коричневі плями залишилися. Потрібна губка, сода або чистячий порошок щоб відмити до блиску. Всі ці засоби прекрасно замінить використаний чайний пакетик! Не викидайте його відразу, покладіть на блюдце, а потім протріть чашку пакетиком - вона сяятиме чистотою!

• Як основу для ароматизатора. Фільтрувальний матеріал не має власного запаху, але добре утримує природний аромат чаю, зберігаючи його довгий час. Випитий чай втрачає свій природний аромат практично повністю, але якщо крапнути на використаний і висушений пакетик 1-2 краплі улюбленої ефірної олії, то вийде прекрасний сухий ароматизатор. Його можна використовувати в туалеті чи повісити за нитку в шафу для взуття. Чайний пакетик ще дуже довго буде приємно пахнути.

• Як нейтралізатор неприємного запаху в холодильнику. Всім відомо, що відкрита пачка навіть найдешевшого чаю прекрасно поглинає всі запахи. Смажена риба чи котлети, часник або салат з цибулею виділяють свій запах і просочують ним інші продукти. Упакувати їх в щільно закриті контейнери вдається не завжди, тому проблема небажаної “ароматизації” існує. Використані чайні пакетики чудово підходять для позбавлення від неприємного запаху в холодильнику. Перевага цього способу в тому, що завжди можна тримати там декілька пакетиків, регулярно замінюючи їх на свіжі після кожного чаювання.

• Для видалення жиру з посуду. Цей спосіб теж придумали офісні працівники. Брудна тарілка після обіду не відмивається в холодній воді, якщо немає спеціального засобу для миття посуду, соди чи сухої гірчиці. Але зняти жир чайним пакетиком перед тим, як викинути його, дуже просто! Чистий і екологічний спосіб, корисно запам’ятати!

• Для захисту кімнатних рослин. Чайна заварка корисна для домашніх рослин. Випитий і висушений чай з пакетиків часто додають в квіткові горщики. Він добре розпушує ґрунт, дозволяючи кореням дихати і позбавляючи рослини від надлишку води при неправильному поливі. Самі використані чайні пакетики квітникарі використовують замість дренажу в горщиках, коли під рукою немає традиційного керамзиту. Якщо укласти в один-два шари пакетики на дно горщика, то ґрунт не висипається через отвори, а зайва вода вільно витікає.

• Для вирощування розсади. Торф’яні таблетки для посіву насіння коштують не дорого, але чайні пакетики після заварювання чаю не варті ні копійки. Верхівку пакетика з ниткою зрізають, в пакетик засипають ложку землі (заварку зазвичай не викидають) і висівають 1-2 насіннячка. Всі пакетики потрібно встановити в яку-небудь ємність з невисокими бортами. В проміжки між пакетиками теж бажано присипати землю, щоб в майбутньому волога з пакетиків випаровувалася менше. Поливати розсаду зручно, волога розподіляється рівномірно по всіх пакетиках завдяки їх проникності. В результаті в кожної рослини корені не переплітаються з іншими, при пересадці не ушкоджуються, а сам пакетик легко розривається коренями, коли рослина набирає силу.

Спробуйте використовувати пакетики для простого вирішення деяких проблем, можливо, у вас виникнуть нові корисні ідеї.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо