Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

9 СПОСОБІВ НЕ ЗНАЙТИ РОБОТУ

Ще одна співбесіда не дала результату? Резюме розіслане, але залишилося без відповіді? Напевно, щось ви робите не так. Давайте спробуємо виправити помилки.

Вчитися все ж краще не на своїх помилках, а на чужих. До того ж свої помилки часто важко визначити самостійно. Ось 9 вірних способів, як не знайти роботу. Якщо ви впізнали свій спосіб дій серед них, це означає, потрібно щось змінювати.

1. Складіть резюме недбало.

Велика частина претендентів завжди відсівається ще на стадії подачі резюме. Багато хто вважає, що короткого недбалого тексту про себе (на зразок: «Мене звати Вася. Хочу працювати водієм») буде більш, ніж достатньо, щоб роботодавець звернув на них увагу. А потім дивуються, чому цього не відбувається. Ставитися до цього треба серйозно. Адже для роботодавця, до моменту особистого знайомства, ви - це ваше резюме. Тому демонструйте свої досягнення, актуалізуйте досвід, виділяйте важливі дані згідно з вимогами конкретної вакансії, зручно структуруйте інформацію. Не варто розраховувати, що вам просто поталанить.

2. Розкажіть про себе в резюме сухо й коротко.

Уникайте банальних штампів, які й так є в багатьох резюме, не використовуйте загальні фрази та банальні прикметники. Якщо вам є що прикласти до резюме - приклади робіт, графіки росту продажів і т. п. - зробіть це, не варто зберігати їх для співбесіди.

3. Не звертайте увагу на помилки в резюме, адже роботодавець і так зрозуміє, про що йде мова.

Ви б взяли на роботу людину, яка в такому важливому для неї документі, робить граматичні помилки? Навіть, якщо вам не доведеться в роботі мати справи з текстом, помилки в резюме недопустимі. Перевіряйте текст за допомогою словника, в Інтернеті, дайте почитати друзям і знайомим, робіть все, що допоможе позбавитися від помилок.

4. Шукайте роботу, просто розмістивши резюме на сайтах і чекаючи дзвінка від потенційного роботодавця.

Не треба сподіватися, що розмістивши своє резюме, справа вже зроблена, і вам залишається лише сидіти й чекати пропозиції роботи. Активно шукайте вакансії, які вам підходять, надсилайте резюме, телефонуйте в компанії, не бійтеся нагадувати про себе. Шанс, що робота сама вас знайде, дуже малий.

5. Будьте максимально скромні під час пошуку.

Навпаки, використовуйте всі доступні способи пошуку. Розкажіть про свої наміри родичам, друзям і знайомим. Нехай вони знають, кого запропонувати своєму керівництву, якщо в їх компанії є чи відкриється вакансія. В пошуках роботи немає нічого ганебного.

6. Шукайте оголошення про вакансії на стовпах та огорожах.

З побоюванням ставтеся до оголошень на стовпах і дошках оголошень. Хороші роботодавці не використовують такий спосіб пошуку співробітників. А ось вірогідність потрапити до шахраїв і недобросовісних роботодавців дуже висока.

7. На співбесіді поводьтеся непрофесійно.

Ви маєте бути впевнені в собі, не запинатися в діалогах, бути готовими до будь-яких питань. Не ігноруйте підготовку до інтерв’ю. Підготуйте відповіді до найбільш вірогідних питань, дізнайтеся якомога більше про компанію. Не забувайте, що й вам слід поставити інтерв’юерові питання.

8. Розповідайте про недоліки попереднього роботодавця та колег.

З великою ймовірністю вас запитають, чому ви пішли з минулої роботи, чим ви там були невдоволені. В цій ситуації погано говорити про минулого роботодавця точно не варто. Будьте коректні та не захоплюйтеся поганими відгуками, якою б не була ситуація в минулому.

9. Одягайтеся на співбесіду неналежно.

Перше, що помітить роботодавець при особистій зустрічі - ваш зовнішній вигляд. Не думайте, що це не має значення, оскільки ви ще там не працюєте. Співбесіда - формальна зустріч. Це не означає, що потрібний строгий костюм і краватка, але варто уникати контрастних і яскравих кольорів, великої кількості написів, в’єтнамок, дуже високих підборів, занадто відкритого і обтягуючого одягу, експериментів із зачіскою, макіяжем чи парфумами. А головне - будьте охайні, ви повинні виглядати професійно.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо