Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ІСТОРІЯ COLUMBIA SPORTSWEAR

Ви носите спортивні куртки? Швидше за все, так. Якщо це так, то цілком ймовірно, що коли-небудь ви були власником однієї з курток, які виготовляє компанія Columbia Sportswear. Сьогодні це один з найпопулярніших “спортивних” брендів, який заслужив любов і повагу жителів нашої країни. Чому? Можливо, причина криється в якості та одночасній простоті. Columbia випускає строгий одяг, який чудово підходить до нашого клімату.

Втім, справи у компанії стали добре йти лише останнім часом. До цього Columbia Sportswear боролася за виживання майже півстоліття. І це була дуже непроста боротьба за життя сімейного бізнесу.

Історія компанії Columbia Sportswearбере свій початок в 1937 році, коли єврейська сім’я Ламфром, виїхавши з нацистської Німеччини, переселилася в США, в Портленд. У Німеччині Поль і Марі Ламфром були власниками фабрики, де шили одяг. На жаль, все це довелося залишити. Тоді був дуже непростий час. Поль і Марі, від’їжджаючи з країни, не мали права взяти з собою хоч би частину накопичених заощаджень. Ламфромам довелося залишити свій бізнес у Німеччині. В Америку вони приїхали зовсім бідними. На щастя, тут жили їх родичі, які й допомогли сім’ї після приїзду.

Завдяки кузенові Поль і Марі змогли придбати компанію, що займалася продажем капелюхів. Підприємство називалося Rosenfeld Hat Co. Гроші родичеві Ламфроми повинні були повернути лише після того, як почне розвиватися їх бізнес. Спочатку компанія була перейменована в Colombia Hat Company.Слово “Colombia” з’явилося в назві компанії на честь однойменної річки, яка протікала недалеко від місця проживання сім’ї Ламфром.

На жаль, ті капелюхи, які отримувала компанія на продаж, відрізнялися дуже низькою якістю. Це абсолютно не влаштовувало Поля, і він вирішив організувати своє власне виробництво. Правда, робив він не капелюхи, а рибальське спорядження, сорочки та інший одяг. Те, в чому він був добре обізнаний, коли ще жив і працював у Німеччині.

Загалом, життя потихеньку налагоджувалося. В 1848 році дочка Поля та Марі Гертруда виходить заміж за Ніла Бойла, який вчився на той момент в університеті Арізони. Після закінчення навчання Ніл теж почав займатися сімейним бізнесом, вникаючи в усі тонкощі роботи компанії. Гертруда тоді ще не брала участь в справах, а присвячувала весь вільний час дітям - Кеті та Салі. І ще вона дуже любила шити різні речі. Ось тут і простежується один цікавий момент. Одного разу Гертруда зшила дуже цікаву куртку, яка в результаті стала першою рибальською курткою в асортименті Columbia. Головною її відмінністю від інших подібних речей була наявність великої кількості кишень, які так необхідні рибалкам.

Ніл Бойл у свою чергу виявився дуже непоганим керівником. Під час його правління компанія стала не просто невеликим серйозним підприємством, але й повноцінним бізнесом. А марка Columbia стала досить відомою. Завданням Бойла було розширення бізнесу. Ніл хотів, щоб філіали компанії були в усій Америці. Очевидно, що для цього потрібні були фінансові вливання з боку. І Columbia отримала їх у вигляді позики для малого бізнесу. За суму в 150 тисяч доларів довелося віддати під заставу свій власний будинок, будинок Марі Ламфром і навіть медичну страховку самого Ніла. Ризик був великий, але сімейство Бойл вірило у свою затію, а тому абсолютно не сумнівалося в успіху. Здавалося, що ніщо не провіщає проблем. але вони прийшли, коли їх ніхто не чекав.

У 1970 році - через три місяці після позики грошей - Ніл Бойл помер від серцевого нападу. Це був справжній удар по компанії. Вже скоро кредитори почали телефонувати в офіс Columbia - вони не вірили, що після цієї події компанія продовжить своє існування. Хіба може домогосподарка з трьома дітьми очолити бізнес, який нестримно розвивається? Виявилось, що може.

Власне, до моменту смерті Ніла річний прибуток Columbia складав 650 тисяч доларів. І все це господарство перейшло в руки Гертруди Бойл. Звичайно, спочатку було дуже важко. В неї не було ніякого досвіду. А справи відразу ж посипалися на неї - треба було приймати безліч рішень. Спочатку Гертруда зробила безліч помилок, які погіршили становище компанії. Крім того, серйозно заявили про себе і профспілки, які діяли на фірмі. Вони почали регулярно проводити страйки.

Пройшло 2 роки з тієї миті, як Гертруда очолила Columbia. За цей час вона зробила багато помилок. Ситуація дійшла до того, що в банку навіть заявили, що їй доведеться продати компанію, щоб розплатиться по кредитах. Бойл опинилася у відчаї та почала шукати покупця на бізнес. Втім, ажіотажу з цього приводу ніхто не робив. Єдину пропозицію Гертруда відкинула, оскільки покупець запропонував за відому на той час торгову марку жалюгідні 1400 доларів. При цьому він не збирався виплачувати борги компанії, нерухомість і її виробництво.

Так і вийшло, що Гертруді довелося особисто витягувати бізнес. На щастя, знайшовся помічник - її син Тім, який в цей час почав активно входити в сімейну справу. Він став відвідувати різні виставки та інші профільні заходи, де можна було знайти корисні контакти для компанії.

Минуло ще 2 роки, і кредити Columbiaзросли до 300 тисяч доларів. Здавалося, що приводів для оптимізму зовсім немає, але сталося диво. Почала змінюватися мода. Спортивні товари, в тому числі й куртки, набувають популярності - прості люди починають носити їх практично всюди. Це був шанс для Columbia, яким вона не могла не скористатися, якщо хотіла вижити.

До 1976 року ситуація почала виправлятися. Компанія була дуже популярною серед рибалок і мисливців, але й прості люди стали звертати увагу на куртки Columbia. В 1978 році компанія навіть зуміла заробити 1 мільйон доларів. Крім того, починаючи з цього часу в компанії особливу увагу приділяли маркетингу. Тім Бойл зрозумів, що хороший маркетинг є однією з головних складових успішного бізнесу. Чи потрібно говорити, що саме маркетинг дозволив Columbia в 80-і роки виділитися серед конкурентів, представивши споживачам справді незвичайний бренд. В кінці 70-х років компанія переводить своє виробництво із США в Корею. Це дозволило знизити виробничі витрати. До 1983 року Columbia Sportswear вже мала на рахунку 12 мільйонів доларів, випускаючи високоякісну продукцію за досить демократичною ціною.

80-і роки стали дуже успішними для компанії. Криза минула. Можна було більше не турбуватися про те, як вижити, а думати про подальший розвиток компанії, пов’язаний з її ростом. Правда, варто відмітити, що це стало можливим багато в чому завдяки декільком вдалим ходам самої компанії, зробленим в цей час. Зокрема, була представлена куртка Bugaboo. Вона стала революцією для Columbia. Найпопулярніший продукт компанії в 1980-і роки. По-перше, Bugaboo була доступна більшості людей, оскільки коштувала зовсім недорого. По-друге, в ній була підкладка, що відстібалася, завдяки чому можна було абсолютно спокійно носити куртку, як при взимку, так і восени чи навесні. Нарешті, у Bugaboo була блискавка небаченої досі якості.

Загалом, у результаті ми стали свідками появи однієї з найпомітніших рекламних кампаній в історії бізнесу. А Columbia тим часом починає замислюватися про експансію за кордон. На початку 90-х компанія з року в рік б’є рекорди продажів. При цьому підприємство продовжує залишатися сімейним. У 1994 році Columbia стає одним із спонсорів зимових Олімпійських ігор в Ліллехаммері (Норвегія). Це був важливий момент для компанії, оскільки він помітно вплинув на популярність бренду. Бренд став відомим на весь світ.

Сьогодні компанія займається випуском курток, светрів, зимових черевиків, футболок, штанів, шортів та іншої продукції. Вироби під брендом Columbia можна побачити в найвідоміших спортивних магазинах всього світу, нарівні з Adidas і Nike. Крім того, бренд розвиває свою мережу фірмових магазинів в усьому світі. Зазвичай вони розташовуються у великих популярних торгово-розважальних центрах. Усі магазини виконані в єдиному стилі, який підкреслює унікальну спрямованість бренду.

На ринку СНД бренд Columbia представлений відносно недавно - з 1998 року. Його популярність продовжує активно рости. Цьому сприяє висока рекламна активність і правильна політика, і навіть те, що взуття і одяг Columbia поєднує в собі п'ять особливостей. Вона: багатофункціональна, зручна, практична, якісна, і багатьма визнана, як оптимальне поєднання ціни і якості.

Зараз одяг і взуття Columbia доступний у більш ніж 400 магазинах України, Білорусії, України, Казахстану та Росії.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо