Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ВИЩА ОСВІТА В ІСПАНІЇ

За іспанським законом про систему освіти іноземні студенти можуть отримувати вищу освіту в Іспанії.

Можна назвати п’ять причин, які роблять навчання в Іспанії привабливим не лише для школярів і студентів, але й для членів їх сімей:
• доступні ціни;
• проста процедура оформлення документів;
• отримання диплома, який визнається не лише в Європі, але й у світі;
• високий рівень освітніх програм;
• можливість легалізації в Іспанії не лише студентів, але і їх сімей.

Вищу освіту надають Університети Іспанії - державні та приватні.

Громадяни країн, що не входять до Євросоюзу також приймаються іспанськими університетами. Існує декілька шляхів вступу, залежно від того, ким ви є: абітурієнтом, студентом одного з українських ВНЗ або, можливо, вже отримали диплом в Україні й хочете продовжити свою освіту в Іспанії.

Вступ до іспанського університету після закінчення середньої школи.

Поїхати в Іспанію для здобуття вищої освіти відразу після закінчення школи цікаво, проте досить складно. Для абітурієнтів, які мають диплом Міжнародного бакалавріату, вступних іспитів немає. Результати тестування українських шкіл в Іспанії не визнаються. Отже, абітурієнтам - випускникам українських шкіл необхідно буде скласти вступні іспити для іноземних студентів в Іспанії. Ці іспити письмові, три з них - обов’язкові: іспанська мова; філософія або історія Іспанії, іноземна мова (німецька, французька, італійська чи португальська), а один екзамен - додатковий з вибраної студентом дисципліни для того, щоб підвищити кількість набраних балів. Готуватися до іспитів абітурієнт може самостійно чи на спеціальних підготовчих курсах. Іспити можна складати в червні або у вересні. А можливо, після літньої невдачі, спробувати ще раз восени.

Після того, як ви успішно склали іспити, потрібно вибрати відповідний Університет в Іспанії, куди можна поступити виходячи з кількості набраних балів, а після цього отримати студентську візу.

Не дивлячись на те, що процедура оформлення студентської візи може здатися вам не надто складною, все-таки, для підготовки документів краще звернутися в спеціалізовану компанію, таким чином, ви заощадите ваш час і нерви, оскільки паперової тяганини і “підводних каменів” - достатньо.

Прийом документів в іспанські ВНЗ здійснюється з середини травня.

Переведення в іспанський університет з українського ВНЗ.

При переведенні з українського ВНЗ в Іспанський іспити складати не потрібно, переводитися можна на ту ж спеціальність, а також студент повинен провчитися в Україні не менше одного року обов’язково на денному відділенні.

Окрім цього, необхідно надати список курсів, прослуханих вами в українському ВНЗ і дисциплін, з яких ви складали іспити. Це необхідно для проведення порівняльного аналізу учбових програм за результатами якого буде ясно, на який курс іспанського університету ви можете бути зараховані. Крім цього потрібно надати рекомендаційний лист з українського ВНЗ, де ви навчаєтеся, мати діючий закордонний паспорт та отримати студентську або учбову візу.

Кожна заява розглядається університетом Іспанії окремо, тому можуть знадобитися додаткові документи. Розгляд документів здійснюється з середини травня.

В цьому випадку вважатиметься, що ви отримали вищу освіту в Іспанії. Наявність диплома європейського зразка дасть вам безперечну перевагу при влаштуванні на роботу і відкриє для вас можливості, недоступні для випускників українських ВНЗ.

Після закінчення навчання в іспанському університеті студенти отримують звання фахівця в певній сфері діяльності.

Вступ до Магістрату в Іспанії.

Якщо ви вирішили поглибити свої знання, підвищити кваліфікацію чи займатися науковою діяльністю, вам слід продовжити навчання в Магістраті. Навчання триває рік або два і після закінчення вам присвоюється ступінь Магістра або Master. У Іспанії дуже великий вибір магістерських програм іспанською або англійською мовами. Продовжити навчання в Магістраті в Іспанії можна також, якщо вищу освіту ви отримали в Україні.

Для того, щоб отримати післядипломну освіту в Іспанії, тобто вчитися в Магістраті за програмою MBA в Іспанії маючи на руках український диплом про вищу освіту необхідно:
- заповнити спеціальний формуляр вибраного вами учбового закладу;
- надати для перекладу диплом, виписку із залікової книжки, і в деяких випадках, пройти процедуру легалізації диплома;
- необхідно в спеціальному листі викласти причини, чому ви вибрали саме цей курс;
- мати діючий закордонний паспорт;
- отримати студентську візу;
- вибрати відповідний для вас варіант проживання в Іспанії - студентську резиденцію чи квартиру в межі міста.

Деякі ВНЗ Іспанії пропонують дуже і дуже принадну перспективу: формально будучи студентом Університету в своїй країні, вчитися почергово: то в Україні, то в Іспанії, а в результаті стати власником двох дипломів, які визнаються в обох країнах. Це можливо у випадку існування спеціальної угоди про “подвійну магістерську програму”. Поки що такі домовленості існують лише між окремими і дуже нечисленними спеціальностями зважаючи на велику трудомісткість процесу узгодження учбових програм і планів двох різних освітніх програм.

Вчимося в Іспанії по обміну.

Якщо ви задалися метою вчитися по обміну саме в Іспанії, то вам слід спочатку поцікавитися, не лише про те, чи є подібна програма по обміну студентами у вибраному вами ВНЗ, але й переконатися в тому, що вона дійсно працює. Як ви розумієте, втілити в життя мрію багатьох студентів - вчитися за кордоном, та ще і поставити справу на “потік” - процес складний, що іноді реалізовуєтьслише ентузіастами своєї справи в сфері освіти.

Де здобувати вищу освіту в Іспанії?

Існує безліч різних рейтингів університетів Іспанії, які складені на основі таких критеріїв як: кількість випускників, нагороджених нобелівською премією, або число представлених наукових робіт; престижне працевлаштування випускників і соціальна значущість ВНЗ.

Найвідоміші та найпрестижніші університети Іспанії:
- Університет Валенсії;
- Університет Саламанки;
- Університет Гранади;
- Незалежний Університет Барселони;
- Мадридський університет Комплутенсі.

Всі перераховані університети Іспанії мають власну біржу праці, що дозволяє випускникам уникнути труднощів, пов’язаних з пошуком роботи.

Навіщо здобувати вищу освіту в Іспанії?

Диплом про вищу освіту іспанського ВНЗ визнається в усіх країнах Євросоюзу та в Латинській Америці. Навчання в іспанському університеті дозволяє студентові практично самостійно складати свій учбовий план, порівнюючи свої можливості та бажання.

Здобуття вищої освіти в Іспанії надає прекрасну можливість вивчити іспанську чи англійську мову в процесі безпосереднього та довгострокового спілкування.

Цінова політика іспанських університетів теж досить лояльна. В більшості великих автономій вартість навчання в державних університетах встановлюється місцевою владою. Зазвичай плата за рік складає від 500 до 1800 євро. Ціна навчання на одному й тому ж факультеті може значно відрізнятися залежно від ВНЗ. Так, плата за навчання на медичному факультеті університету в Барселоні складає майже 1300 євро, тоді як в Севільї, Малазі або Кордобе - вдвічі менше - 655 євро на рік

Потрібно знати і про те, що є можливість вчитися безкоштовно, отримавши стипендію чи грант. По-перше, багато університетів співпрацюють один з одним і майже завжди є партнерські програми обміну учнями. Дізнатися про них можна в міжнародному відділі свого ВНЗ. Незважаючи на існуючий конкурс, потрапити на такі стажування зазвичай не дуже складно за умови володіння мовою. По-друге, багато іспанських університетів є учасниками освітньої програми Єврокомісії Erasmus Mundus, в якій можуть брати участь студенти, аспіранти та люди із закінченою вищою освітою (стипендіатам виплачується грант у розмірі тисячі євро на місяць на увесь період навчання).

Ну і звичайно, не можна не згадати знаменитий середземноморський клімат Іспанії. За відсутності різкого перепаду температур і великій кількості сонячних днів ви отримаєте справжню насолоду від перебування в цій гостинній країні.

На закінчення хотілося б додати, що з кожним роком зростає рівень вимог, які пред’являє нам саме життя і яким необхідно відповідати, щоб досягти успіху. Для середньостатистичного європейця говорити більш, ніж двома мовами, так само як і працювати в іншій країні стало нормою. В той же час усі ми помічаємо, як збільшується кількість іноземних, компаній, які успішно працюють на українському ринку. Тому можливість отримати вищу освіту або стажуватися в Європі збільшує коло професійних можливостей, сприяє розширенню кругозору і особистому росту.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо