Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ІСТОРІЯ ROLLS-ROYCE

Rolls-Royce - це справжня легенда автомобільного світу. За багаторічну історія існування марки всього було випущено трохи більше 20 моделей цього автомобіля. Це разюче відрізняється від того, з якою швидкістю інші відомі автомобільні бренди випускають нові моделі. Проте, Rolls-Royce ніколи не гнався за кількістю на шкоду якості. Марка в першу чергу асоціювалася з престижем, і це триває аж до сьогоднішнього дня, а тому компанія завжди намагається довести кожну модель до досконалості.

Той факт, що Rolls-Royce випускає мало моделей, сприяє тому, що кожна з них стає легендою свого часу, і успішно продається тривалий час після випуску. На цих британських автомобілях в XX столітті роз’їжджали відомі бізнесмени, політики і зірки шоу-бізнесу зі всього світу.

Rolls-Royce в тому вигляді, в якому ми знаємо бренд сьогодні, був створений під величезним впливом своїх засновників. По суті, всі етапи діяльності компанії були закладені Чарльзом Стюартом Роллсом і Фредеріком Генрі Ройсом. Вони не були приятелями з дитинства, як це часто буває, коли двоє людей організовують свій бізнес. Більше того, вони були представниками абсолютно різних, якщо не сказати протилежних шарів суспільства. Але їх об’єднання дало життя найрозкішнішому автомобілю XX століття.

Фредерік Ройс народився 27 березня 1863 року. В дитинстві він навіть не міг мріяти про те, що в майбутньому стане дуже багатою і шанованою людиною. Народився Фредерік в місті Алватор (графство Линкольншир). Його батько був мельником, але зовсім не довгий час, оскільки дуже швидко розорився. Бідність привела до того, що вже в 10 років Фредерік знайшов свою першу роботу - чим тільки не займався він у той час! Молодий Ройс заробляв різними способами, починаючи від рознесення газет і телеграм, і закінчуючи роботою на залізниці.

Втім, робота в дитинстві абсолютно не відбила у Фредеріка бажання вчитися. Він розумів, що його майбутнє цілком і повністю залежить від того, наскільки хорошими знаннями він володітиме. А тому в неробочий час Ройс вивчав іноземні мови, математику та основи електротехніки. Особливо йому подобалась остання дисципліна. В хлопчика був явно інженерний склад розуму. Крім того, подібна робота доставляла йому справжню насолоду.

Першою роботою, пов’язаною із захопленням Фредеріка, стала посада в компанії Хайрема Стівенса Максима, відомого винахідника знаменитого кулеметом, названого його іменем. Робота подобалася Ройсу, але його справжньою мрією була своя компанія, а тому з перших місяців роботи він почав відкладати гроші, які повинні були б скласти стартовий капітал його майбутньої фірми.

І така компанія в результаті з’явилася -разом зі своїм другом Фредерік заснував в Манчестері F.H. Royce&Co. Справи потихеньку набирали оберти. Ключовим моментом в цій історії став 1903 рік, коли Ройс придбав свій перший автомобіль. Французький Decauville. Машина виявилася жахливою. В неї було безліч технічних проблем, які виводили з себе Фредеріка. Все це вилилося в те, що він вирішив сконструювати свій автомобіль, який повністю влаштовуватиме його і буде значно кращим, ніж Decauville.

Фредерік був хорошим інженером-конструктором, оскільки рівно через рік він представив свій перший автомобіль, який значно перевершував усі відомі французькі автомобілі, і отримав дуже хороші відгуки в пресі. Дітище Ройса мало відмінні ходові характеристики, високу надійність, і при цьому помірну ціну.

Доля Чарльза Роллса була дещо іншою. Він народився в багатій, а головне знатній сім’ї. За походженням Чарльз був валлійцем. Природно, він отримав прекрасну освіту. В нього були два дипломи - один з Ітона, а інший з Кембриджа. Саме під час навчання Роллс став серйозно цікавитися інженерною справою. Його першим автомобілем став Peugeot Phaeton. Батько придбав його ще коли Чарльз вчився в Кембриджі. Син досить швидко освоїв автомобіль, та часто брав участь в різних перегонах, і навіть встановив один зі світових рекордів швидкості.

В цілому, любов юнака до автомобілів була безмежною. І немає нічого дивного в тому, що після закінчення навчання Чарльз вирішив пов’язати своє життя саме з ними, відкривши компанію з продажу авто.

Компанія CS Rolls&Co. була заснована в 1902 році. Її основною діяльністю став продаж автомобілів. Чарльз зміг залучити до її роботи знамениту в цій галузі особу - Клода Джонсона. Вже скоро справи пішли вгору, і компанія Ройса стала одним з видатних дистриб’юторів автомобілів у Великобританії.

Чарльз Роллс займався лише продажем готових автомобілів, але його справжньою мрією було створення свого автомобіля, який міг би зробити його прізвище відомим на всю галузь. Звичайно, організовувати виробництво з нуля компанія CS Rolls&Co. не збиралася. Необхідно було знайти маленьку, але талановиту фірму, яка могла б стати партнером для Роллса. Однією з таких фірм була F.H. Royce&Co.,розташована в Манчестері.

Чарльз Роллс і Фредерік Ройс познайомилися в 1904 році. Вони досить швидко змогли порозумітися. Навіть не дивлячись на те, що Роллс їхав в Манчестер із скептичним настроєм. З міста він вже від’їжджав з договором про співпрацю. Незабаром були представлені перші автомобілі, створені партнерами. Вони отримали дуже хороші відгуки від критиків і преси. А в кінці року була заснована компанія Rolls-Royce.

Перші автомобілі продавалися дуже добре. Ройс робив справді дуже хороші з інженерної точки зору автомобілі, а Чарльз Роллс просто вмів їх продавати. Він мав на той момент велику дистриб’юторську мережу, яка могла без зусиль поширювати автомобілі по всій країні. Вони доповнювали один одного, і це, можливо, один з головних секретів успіху компанії.

Втім, Великобританією компанія обмежуватися не збиралася. Вже скоро автомобілі продавалися в Європі, а в 1906 році компанія презентувала свій автомобіль в Нью-Йорку. Америка з великим ентузіазмом сприйняла гордого британського короля доріг.

Поїздка в США виявилася дуже важливою для компанії, оскільки окрім успіху в плані продажів вона подарувала Чарльзу Ройсу нове захоплення. В США він познайомився з братами Райт, і вмить захопився польотами. Авіація оволоділа його серцем. Чарльз швидко опанував це мистецтво, і навіть зумів прославитися тим, що зробив переліт через Ла-Манш.

Захоплення Роллса швидко переросло у бізнес. Компанія почала робити авіамотори, що робить до наших днів. І дуже успішно. Багато в чому цей напрям дозволив Rolls Royce вижити в непростий час, під час Першої світової війни, коли попит на дорогі автомобілі різко скоротився.

Але в 1910 році авіація завдала свого удару по компанії. У віці 33 років загинув Чарльз Роллс. Він розбився на аероплані. Компанія Rolls-Royce повністю перейшла у власність Фредеріка Ройса.

На той час бренд став набирати популярність на ниві спортивних успіхів. Перегони починають володіти серцями людей Європи. Автомобілі Rolls-Royce в той час були одними з головних учасників (і переможців) усіх значущих гран-прі.

В 1933 році Фредерік Ройс помер. Почалася історія Rolls-Royceбез її засновників.

Роллс і Ройс зуміли покласти фундамент марки, зробивши компанію відомою на весь світ. Але автомобілі Rolls-Royce не стали просто іграшкою для забезпечених людей. Вони стали справжньою статусною річчю, яка показувала обраність його власника.

Це був чисто англійський автомобіль, розрахований на аристократів. Його купували відомі у Великобританії люди. Світ бізнесу, політики та шоу-бізнесу швидко оцінив Rolls-Royce. Зірки Голівуду позували поряд зі своїми Rolls-Royce, даючи тим самим безкоштовну рекламу марці.

У 1931 році Rolls-Royce придбав компанію Bentley, що славиться своїми розкішними автомобілями. Це дозволило дещо розширити асортимент, представлених компанією автомобілів.

Сьогодні справи в Rolls-Royce йдуть вже не так добре, як в минулі роки. Кінець 90-х ознаменувався тривалою епопеєю з продажу компанії, яка завершилася лише в 2003 році. В результаті компанія перейшла у власність BMW. Продажі стали вже не такими високими, як раніше, та й бренд не користується такою популярністю. Золоті роки Rolls-Royce минули безповоротно. Разом з XX століттям

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо