Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ТЕД ТЕРНЕР СТВОРЮВАВ CNN

В 1991 році американський підприємець Тед Тернер з’явився на обкладинці журналу Time. Він був названий людиною року. Багато в чому завдяки своїй неординарній ідеї проведення спортивного змагання “Ігри доброї волі” між СРСР і США. За своє життя Тед Тернер зробив багато чого. Але найвідомішим його дітищем є компанія CNN - найвідоміша компанія новин у світі.

Тед Тернер народився 19 листопада 1938 року в Цинциннаті (штат Огайо). Ще коли Тед був дитиною, батьки переїхали в Теннесі, де згодом довгий час проживав сам Тернер-молодший. Батько Теда - Ед - володів невеликим рекламним агентством «Turner Outdoor Advertising». Стосунки між батьком і сином завжди були непростими. Проте, Тед вважає, що уроки батька, отримані ним в молодості, стали найважливішими на шляху його становлення.

В дитинстві Тед відрізнявся від однолітків тим, що добре вчився і активно займався вітрильним спортом. Згодом він двічі став володарем кубку Америки з цього виду спорту (в 1977 і 1979 роках).

Після закінчення школи потрібно було вибрати університет, який повністю відповідав би майбутнім спрямуванням Тернера. Перше рішення Теда викликало нерозуміння з боку батька - він збирався поступати на філологічний факультет і зайнятися вивченням грецької мови. На щастя, Ед зумів вімовити сина і направив його на економічний. Коли б не вплив батька, то, можливо, ми б так і не дізналися про компанію CNN, а Тед сьогодні був би звичайним професором, який навчає молодих американців грецькій мові.

Цікаво, що батько завжди казав Теду, що успіху досягають лише ті, хто йде своїм шляхом. Тед засвоїв це. Перші курси навчання в університеті пройшли без проблем. Тед відмінно вчився. Крім того він став досить авторитетним серед студентів. Але, на жаль, через три роки його відрахували з університету за аморальну поведінку. Втім, це не тому, що Тернер був хуліганом. Просто в його кімнаті вночі була помічена жінка. А в ті часи це не дозволялося..

В 1960 році Тед Тернер почав працювати в компанії батька. Спершу він став главою підрозділу компанії в невеликому місті Мекон. Робота, звичайно, була важкою, та й досвіду Теду бракувало, але вже в перший рік він зробив декілька успішних ходів, які допомогли підрозділу обійти місцевих конкурентів.

У цьому ж році Тед одружився з Джуді Гейл (правда, їх шлюб продовжився лише два роки).

З часом компанія «Turner Outdoor Advertising» загрузла в боргах. Ед абсолютно не знав, як їх можна виплатити. Він прийшов у відчай і закінчив життя самогубством. Таким чином, Тед Тернер став головою компанії з величезним зовнішнім боргом.

У 1964 році Тед одружився вдруге. Його обраницею стала Ширлі Сміт. В цей час він починає розуміти, що його компанії потрібне щось нове, що дозволить вийти на абсолютно новий ринок. Займатися зовнішнім “спостереженням”, як і його батько, Тед не хотів. З’являлися-я нові рекламні інструменти, які обіцяли набагато вищі прибутки - радіо і телебачення. Крім того, Тед розумів, наскільки важливі зв’язки в уряді і став членом республіканської партії.

У 1967 році Тернер купив компанію WTCG. На той час ця компанія вже збанкрутіла, так що майбутньому засновникові CNN вона дісталася недорого. Тед відразу ж взявся за справу. По-перше, він переглянув політику трансляції каналу. Новини він вирішив показувати не так, як конкуренти. Тед дещо зрушив сітку трансляції - перший випуск йшов на 5 хвилин пізніше, ніж звичайний, а другий починався без 25 хвилин кожної години. Такий підхід виявився успішним, оскільки дозволив новинам Тернера виділитися на фоні конкурентів хоча б в сітці телемовлення.

1970 рік ознаменувався для Теда Тернера двома важливими подіями. По-перше, його компанія по зовнішній рекламі, успадкована від батька, стала найбільшою в своєму сегменті на території півдня США. Це було велике досягнення. По-друге, була заснована компанія «Turner Broadcasting Systems», навколо якої й будуватимуться всі телепроекти Теда Тернера. Канал постійно збільшував аудиторію, а це сприяло й росту рекламних прибутків. У 1977 році до успіху в бізнесі Тед Тернер додає перемогу на кубку США з вітрильного спорту.

В 1980 році на світ з’являється канал CNN (Cable News Network). У якійсь мірі на той момент це була справжня революція. CNN був каналом новин, який працював цілодобово. Формат виявився надзвичайно успішним, і вже скоро CNN вийшов за межі Америки. Це сталося в 1985 році, коли на світ з’явився канал CNN International. Рік потому Тернер вирішив спробувати себе в кінобізнесі та придбав компанію «Metro Goldwyn Mayer» в Кірка Кіркоряна. На жаль, «покупка» себе не виправдала.

Через два роки після купівлі MGM Тернера спіткала ще одна невдача - він розлучився з дружиною. Втім, йому не довелося бути довгий час самотньою людиною, і вже через три роки він одружився з відомою актрисою Джейн Фондою. В тому ж році CNN проведе унікальну трансляцію - в прямому ефірі буде показана операція “Буря в пустелі”. Трансляція викликала величезний відгук аудиторії, і відтоді подібні трансляції сталі проводиться CNN на регулярній основі.

В 1993 році канал CNN провів в прямому ефірі трансляцію штурму Верховної ради РФ. Весь день на одному з російських каналів крутили відео з CNN. Загалом, на початку 90-х ні в кого не виникало сумнівів в тому, що дітище Тернера стає найвпливовішим гравцем на ринку засобів масової інформації.

В 1996 році Тернер продав компанію «Turner Broadcasting Systems Times Inc». Сума угоди склала 7,4 мільярда доларів. При цьому Тед отримав 10% акцій нового підприємства і пост віце-президента.

Цікаво, що на загальноприйняту думку Тед Тернер ніколи не втручався в те, яким чином CNN доносила новини до громадськості. Тернер тримався чимдалі від редакційної політики, в нього був один єдиний пріоритет - прибуток.

Варто відмітити, що на думку Теда Тернера він чотири рази був близький до того, щоб збанкрутіти. Коли помер батько, Тед став власником його компанії. Йому було всього 24 роки. Він не мав великого досвіду у бізнесі, а справи в компанії йшли, м’яко кажучи, погано. Вже тоді історія Тернера могла б закінчитися. Другий випадок можливого банкрутства спостерігався в 1970 році, коли Тед придбав компанію «Channel – 17». Потім був CNN в 1980 і MGM в 1985. Не всі ці покупки були вдалими, але до банкрутства Тернера не привело жодна.

Він ніколи не боявся ризикувати. Найкраще про це говорить сам Тернер: “Я повторював собі з раннього дитинства: “Хочу бути володарем світу! Містке і точне формулювання допомагало мені жити по-великому, не розмінюватися на дрібниці. Я не приймаю слабкість, програш, невдачу. Моїм кумиром завжди був Наполеон”.

Після одруження на Джейн Фонді Тед Тернер став приділяти значну увагу добродійності. Втім, він так і не став ангелом, який бажає зробити всім добре. Швидше за все, він робив це особисто для себе, щоб потішити своє ж самолюбство. В 1998 році Тернер пожертвував 1 мільярд доларів до фонду ООН. Це було зроблено для того, щоб зміцнити зв’язки між США і ООН.

Якщо говорити про особисте життя Тернера, то в результаті він розлучився і з Джейн. У пресі говорили, що це була ініціатива самої Фонди, яка не могла більше терпіти витівок Тернера. Втім, розлучення з дружиною абсолютно не ослабило інтерес Теда до добродійності. Він продовжує займатися цим. Можливо, позначається вік. Більшість успішних людей рано чи пізно приходять до цього.

Напевно, завершити історію про Теда Тернера варто історією про його теперішній почин. Він запустив мережу ресторанів «Ted’s Montana Grill».Їх відмінність від основних конкурентів полягає в тому, що в «Ted’s Montana Grill»подають м’ясо бізонів. Цікава історія створення цього ресторану. Вся річ у тому, що в 70-і роки в Америці били тривогу з приводу того, що популяція бізонів в країні різко скорочується. Тоді Тернер спалахнув ідеєю розводити цих тварин. Він почав з того, що вирішив скуповувати землі у величезних кількостях. Вже до 1990-ого року Тед був одним з найбільших землевласників в країні. На своїй землі Тернер якраз і займається тим, що розводить бізонів. Природно, не просто так, а для бізнесу, яким

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо