Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

АНДЕРРАЙТЕР

Фахівець з такою незвичайною назвою працює в звичайнісіньких страхових агентствах, але це зовсім не страховий агент. Дослівно «андеррайтер» означає «підпис під ризиками». На службових сходах андеррайтер стоїть вище, ніж страховий агент. Якщо в обов’язки страхового агента входить пошук клієнтів, то в обов’язки андеррайтера входить повна оцінка ризику при страхуванні того чи іншого об’єкту. Він приймає рішення, які стосуються виплат страховок, від початку страхового випадку і закінчуючи визначенням страхових тарифів.

До обов’язків андеррайтера входить візування від імені страховика договорів страхування, прийом на страхування (перестрахування) запропонованих страхових ризиків, кваліфікація ризиків при прийнятті на страхування конкретного об’єкту або фізичної особи, визначення тарифних ставок та конкретних умов договору страхування, складання висновків про можливості (або неможливості) укладання договору страхування на певних умовах, формування страхового портфеля.

Посада андеррайтера вважається дуже відповідальною, оскільки саме цей фахівець ставить підписи на страхових документах від імені всієї страхової компанії. Якщо андеррайтер буде низько-кваліфікованим, то страхова компанія буде збитковою і може зовсім розоритися, тому при прийомі на роботу андеррайтера страхові компанії більше віддають перевагу фахівцям з досвідом роботи в страховій діяльності і найчастіше призначають на цю посаду найбільш кмітливу людину з аналітичними здібностями, яка працює в цій же компанії.

Робота андеррайтера зазвичай проходить в стінах офісу, але бувають випадки, коли він виїжджає до клієнта. Це трапляється якщо андеррайтер працює в сфері страхування майна, автотранспорту чи в турагентствах. До речі сказати, андеррайтери по автотранспорту на сьогодні є найбільш затребуваними на ринку праці. Щоб розібратися в усіх нюансах автострахування або будь-якого іншого виду страхування андеррайтеру бажано мати профільну освіту, який відповідає напрямку страхування. Хороший андеррайтер повинен мати інтуїцію і чуття, щоб не помилитися. Також він повинен мати знання з юриспруденції, оскільки на нього лягає вся відповідальність за прийняття рішень страхування і оформлення всієї необхідної документації.

Особисті якості:
• аналітичний склад розуму;
• інтуїція, відповідальність;
• професійна хватка;
• скрупульозність;
• уважність;
• комунікабельність;
• стресостійкість.

Освіта

Для роботи андеррайтером бажано мати вищу юридичну чи економічну освіту.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо