Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ПОЇХАТИ НА НАВЧАННЯ В АВСТРІЮ

З кожним роком збільшується кількість людей, які їдуть здобувати вищу освіту в Австрію, тому що ця країна давно славиться своїм високим рівнем викладання, а дипломи, отримані там, мають міжнародний статус. За останнє десятиліття освіта в Австрії стала дуже популярною, тому що вона є якісною і дуже доступною для іноземців. Найкращі університети країни знаходяться у Відні, Зальцбурзі та Граці.

Переваги навчання в Австрії:
- відсутність вступних іспитів;
- безкоштовне навчання в державних учбових закладах;
- широкий вибір різних спеціальностей;
- низький прожитковий мінімум і високий рівень життя;
- гнучкі учбові плани та можливість повністю перебудовувати програму під себе й самостійно планувати час і кількість відвідуваних предметів;
- соціальна захищеність - наявність численних страховок, стипендій, студентських пільг і спеціальних консультаційних центрів;
- можливість працювати під час навчання;
- вивчення німецької мови на спеціальних підготовчих курсах із створенням і збереженням місця на стаціонарному відділенні;
- можливість вступу до австрійських ВНЗ двічі на рік;
- допомога учбових закладів у пошуках роботи і високий рейтинг австрійських дипломів по всьому світу.

Вартість навчання.

В Австрії навчання для іноземців платне – приблизно 380 євро/семестр. Вартість навчання у ВНЗ Австрії залежить від громадянства іноземного студента, а також від умов самого університету.

Але іноземним студентам з Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану, України надається можливість безкоштовного навчання у Віденському університеті, але лише німецькою мовою.

Витрати на проживання в Австрії.

На проживання в Австрії студентам потрібно в середньому 400-700 євро на місяць. З них на оплату житла 250-300 євро, на харчування - близько 200 євро, страховка - 60 євро, кишенькові та транспортні витрати - ще 100 євро.

Тривалість навчання.

Тривалість навчання, передбачена учбовими планами, складає від 3 до 6 років. Але в ці терміни вкладається лише невелика частина студентів: система навчання дає студентам свободу вибору у відвідуванні лекцій та індивідуальний графік складання іспитів. Тут вже залежить від самоорганізації кожного із студентів. Реальна тривалість навчання часто перевищує встановлені терміни в півтора рази.

Австрія, як і інші країни Європи, перейшла на болонську систему. Тому навчання по більшості спеціальностей підрозділяється на бакалавріат та магістрат. Для отримання першого кваліфікаційного ступеня - бакалавра - треба вчитися мінімум 3 роки. Щоб поглибити свої знання в магістраті, треба буде провести в стінах університету ще мінімум 2 роки.

Терміни подачі документів.

Прийом студентів здійснюється двічі на рік, з початком зимового та літнього семестрів. Терміни подачі документів: на зимовий семестр - до 1 вересня, на літній семестр - до 1 лютого.

Умови вступу до ВУЗУ Австрії.

Іноземні абітурієнти повинні пред’явити свідоцтво еквівалентне австрійському атестату (оригінал і переклад на німецьку мову) - довідку про закінчення 2-х курсів стаціонару або 4-х курсів заочного відділення ВНЗ за тим фахом, за яким вони хочуть продовжувати навчання в Австрії та успішно скласти іспит з німецької мови. Питання про прийом іноземних студентів вирішується ректором університету.

Вимоги до знання мови.

Звичайно ж, для навчання у ВНЗ необхідно добре володіти німецькою мовою. Якщо у вас слабкий або недостатній рівень знань мови, то підготуватися до тесту ви зможете на мовних курсах при університеті. Курси тривають від 6 місяців до 1,5 року, залежно від рівня вашого знання німецької мови на момент вступу. Всі учні курсів отримують статус студента, який буде мати всі студентські пільги. Екзамен з німецької мови включає письмові та усні завдання, за допомогою яких перевіряється розуміння запропонованих текстів і вміння вільно спілкуватися. Перескладання мовного іспиту дозволяється до трьох разів.

Нюанси, на які треба звернути увагу при вступі.

При вступі до вузів Австрії, ви можете вибрати лише ту спеціальність, по якій вже вчилися в своїй країні, незалежно від того, чи є у вас вища освіта, чи ви ще навчаєтеся. Крім того абітурієнтові в обов’язковому порядку необхідно взяти довідку зі свого ВНЗ про можливість подальшого навчання та підвищення кваліфікації в австрійському ВНЗ.

Стипендії.

Австрійський уряд виділяє стипендії для іноземних студентів, але лише для стажування впродовж року та відвідування літніх курсів німецької мови. А на весь період навчання стипендії не передбачені.

Канікули.

Навчальний рік ділиться на два семестри. Початок зимового семестру - 1 жовтня, літнього - 1 березня. Між семестрами студенти готуються до здачі курсових і дипломних робіт працюють і, звичайно ж, відпочивають, вирушають на екскурсії та в туристичні поїздки.

Студенти платять менше за проїзд в громадському транспорті. Для них існують знижки на квитки в музеї, театри, кінотеатри. Детальну інформацію завжди можна знайти у відділі з соціальних питань при університеті.

Перспективи після закінчення ВНЗ в Австрії.

Зараз австрійські ВНЗ займають стійке становище в середині списку престижних європейських університетів. Отримавши диплом в цій країні, хороші фахівці можуть претендувати на робоче місце не лише в Австрії, але й в інших країнах Європейської співдружності.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо