Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

БІЛЛ ГЕЙТС

Вільям (Білл) Гейтс (William (Bill) Gates) - Голова правління і Голов-ний архітектор програмного забезпечення корпорації Microsoft, провідного світового виробника програмного забезпечення для персональних кмпьютерів.

Білл Гейтс народився 28 жовтня 1955 р. Він і дві його сестри виросли в Сіетлі. Їхній батько, Уілльям Гейтс II, - адвокат. Мати Гейтса, Мері Гейтс, була шкільною вчителькою, членом правління в Університеті штату Вашингтон і головою благодійної організації United Way International.

Білл Гейтс вчився в муніципальній початковій школі, а потім - у приватній школі Lakeside School. Там, у віці 13 років, він почав займатись програмуванням.

У 1973 р. Гейтс вступив на перший курс Гарвардського університету. У Гарварді він жив на одному поверсі зі Стівом Баллмером (Steve Ballmer), який сьогодні займає посаду віце-президента Microsoft з продажів і підтримки. Під час свого перебування в Гарварді Білл Гейтс розробив мову програмування BASIC для першого міні-комп’ютера - MITS Altair.

На третьому курсі Білл Гейтс залишив навчання в Гарварді, вирішивши цілком присвятити себе Microsoft, компанії, яку він заснував у 1975 р. з Полем Алленом (Paul Allen). Твердо впевнені в тому, що персональний комп’ютер стане незамінним на кожному робочому місці й у кожному будинку, вони почали розробляти програмне забезпечення для персональних комп’ютерів.

Дар передбачення Білла Гейтса щодо розвитку персональних комп’ютерів став ключовим фактором успіху Microsoft і індустрії програмного забезпечення в цілому. Гейтс активно займається керуванням і прийняттям стратегічних рішень у Microsoft і відіграє важливу роль у технічній розробці нових продуктів. Значна частина його часу присвячена зустрічам із клієнтами, а також спілкуванню по електронній пошті зі співробітниками Microsoft в усьому світі.

Під керівництвом Білла Гейтса Microsoft постійно розвиває й удосконалює інформаційні технології і продукти. Запорука успіху Microsoft - прагнення зробити роботу з комп’ютером більш простою, економною і приємною. Не випускаються з виду і довгострокові перспективи - у поточному фінансовому році на науково-дослідні роботи було виділено більше 3 мільярдів доларів США.

У 1995 р. Білл Гейтс написав книгу "Дорога в майбутнє", у якій виклав свої погляди на те, у якому напрямку рухається суспільство в зв’язку з розвитком інформаційних технологій. Книга була написана в співавторстві з Натаном Мірволдом, віце-президентом Microsoft, і журналістом Пітером Райнарсоном. Протягом семи тижнів "Дорога в майбутнє" зай-мала перше місце в списку бестселерів газети New York Times. Книга була опублікована в США у видавництві Viking і протрималася в списку бестселерів New York Times у цілому 18 тижнів. "Дорога в майбутнє" була видана більш ніж у 20 країнах. Тільки в Китаї було продано понад 400 000 екземплярів.

У 1996 р., коли корпорація Microsoft була переорієнтована на Інтернет-технології, Гейтс вніс у книгу значні корективи. В другій редакції знайшла відображення ідея про те, що поява інтерактивних мереж - важлива віха в історії розвитку людства. Друга редакція книги, що вийшла в м’якій обкладинці, також стала бестселером.

У 1999 році Білл Гейтс написав книгу "Бізнес зі швидкістю думки", що показує, як інформаційні технології можуть вирішувати бізнес-задачі в зовсім новому ключі. Ця книга, створена в співавторстві з Коллінзом Хемінгуеєм, була випущена на 25 мовах і продається більше ніж у 60 країнах світу. "Бізнес зі швидкістю думки" одержала високу оцінку критиків і була внесена в списки бестселерів газет New York Times, USA Today, Wall Street Journal і веб-сервера Amazon.com.

Доходи від продажів обох своїх книг Гейтс перераховує в благодійний фонд, діяльність якого спрямована на підтримку використання інформаційних технологій у навчальному процесі.

Крім захоплення комп’ютерними технологіями, Білл Гейтс цікавиться біотехнологією. Він входить у правління компанії Icos Corporation і володіє акціями компанії Darwin Molecular, що є підрозділом британської компанії Chiroscience. Він також заснував компанію Corbis Corporation, що займається розробкою найбільшого джерела візуальної інформації у світі - це всеохоплюючий цифровий архів творів мистецтва і фотографій з державних і приватних колекцій, що зберігаються в різних країнах. Білл Гейтс також уклав кошти в компанію Teledesic, що працює над реалізацією грандіозного проекту по запуску на низьку орбіту навколо земної кулі декількох сотень супутників. Задача цих супутників - забезпечувати всесвітні двосторонні широкополосні телекомунікації.

1 січня 1994 р. Білл Гейтс одружився з Меліндою Френч Гейтс. У 1996 р. у них народилася дочка, Дженніфер Кетрін Гейтс, а в 1999 році - син, Роурі Джон Гейтс.

Білл і Мелінда Гейтс заснували благодійний фонд і внесли в нього більше $17 мільярдів для підтримки філантропічних ініціатив в області охорони здоров’я й освіти. До цього моменту Фонд Білла і Мелінди Гейтс (Bill and Melinda Gates Foundation) передав більше $300 мільйонів організаціям, що працюють в області охорони здоров’я; більш $300 мільйонів - на удосконалювання освітнього процесу, у тому числі на розвиток ініціатив в області бібліотечної справи (Gates Library Initiative), що дозволять населенню США і Канади з малим доходом працювати з персональними комп’ютерами й Інтернетом у публічних бібліотеках; більше $54 мільйонів - на суспільні проекти в країнах північно-західного узбережжя Тихого океану; і більше $29 мільйонів - на інші спеціальні проекти у рамках щорічних благодійних кампаній.

Білл Гейтс багато читає, а також любить грати в гольф і бридж.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо