Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

БІЗНЕС НА ЗАПЧАСТИНАХ ДЛЯ АВТО

Часи, коли автомобіль вважався предметом розкоші, давно пройшли. Сьогодні автомобіль є найпопулярнішим засобом пересування. Причому кількість автотранспорту на дорогах збільшується стрімкими темпами. З цієї причини бізнес, пов’язаний з обслуговуванням і ремонтом автомобілів, буде потрібним ще дуже довгий час. До найбільш простих напрямів автобізнесу можна віднести діяльність магазину автозапчастин. Але, незважаючи на простоту, при торгівлі запчастинами важливо слідувати чітко продуманої схеми організації бізнесу, яка зважає на його специфіку та особливості.

Перед тим, як відкривати магазин автозапчастин слід провести аналіз ринку, який дозволить виявити більш-менш вільну нішу у вашому регіоні. Наприклад, не варто відкривати ще один магазин запчастин до вітчизняних автомобілів, якщо на ринку району чи міста їх є вже п’ять. Можливо, в цьому випадку варто задуматися над можливістю відкриття магазину, де продаватимуться запчастини до транспортних засобів японського, американського чи європейського виробництва.

Після того, як визначений напрям діяльності, можна приступати, безпосередньо, до організації бізнесу, метою якого є відкриття магазину запчастин до автомобілів. Першим кроком буде реєстрація діяльності. Для роздрібної торгівлі зручнішою організаційно-правовою формою є приватний підприємець. Ця форма зручна спрощеними підходами до ведення бухгалтерського обліку.

Наступний етап в організації бізнесу з продажу автозапчастин - вибір приміщення, де буде розміщений магазин із запчастинами. Місце розташування має бути підібране так, щоб поблизу знаходилися автозаправки, автомийки чи автомайстерні - це забезпечить вашому магазину більшу помітність і популярність. Окрім цього, магазин повинен мати зручний під’їзд і парковку. На первинному етапі приміщення під магазин можна орендувати. Навіть не дивлячись на те, що орендні платежі складуть значну частину в структурі сукупних витрат, це буде дешевше, ніж купівля комерційної нерухомості у власність. З орендодавцем, в обов’язковому порядку, слід укласти договір оренди. Термін оренди, як правило, складає один рік, після закінчення якого він може бути продовжений на той же термін. Для магазину автозапчастин буде достатньо площі до 50 кв. м, яка має бути розділена на торговий зал і складське приміщення. Після того, як приміщення підібране і готове до експлуатації, слід закупити торгове обладнання: вітрини, стелажі, комп’ютер з виходом в Інтернет.

Що стосується асортименту магазину, то він має бути представлений основними агрегатами та вузлами автомобіля, а також найбільш затребуваними запчастинами для популярних авто. В асортименті також мають бути присутніми і всі витратні та супутні матеріали, оскільки клієнт зацікавлений купити усе в одному місці, а не бігати по різних магазинах у пошуках різних деталей. При цьому, буде дуже добре, якщо у вас буде інтернет-магазин і в своїй роботі ви зможете запропонувати клієнтам електронні каталоги автозапчастин, по яких консультанти зможуть замовляти запчастини для авто згідно заявок, що надходять на сайт.

На початковому етапі для відкриття магазину запчастин і роботи з покупцями в невеликому приміщенні вам буде достатньо не більше 1-2 продавців-консультантів, що добре знають нюанси деталей для автомобілів. Окрім цього, потрібний буде бухгалтер і прибиральниця. До речі, наявність в штаті бухгалтера не є обов’язковою, оскільки його обов’язки можна передати спеціалізованим фірмам. Такий варіант по грошах буде менш витратним. Те ж саме стосується й прибиральниці. Її обов’язки може виконувати хтось із продавців у вільний від роботи час.

Створіть свій інтернет-магазин для збільшення обсягу продажів, який буде містити базу даних з асортиментом та цінами на запчастини. Таку базу сформуйте, спираючись на рекламні каталоги виробників. Інформація, розміщена у вашому інтернет-магазині, завжди повинна бути актуальною.

Рекламуйте свій бізнес. Крім реклами в інтернеті, використовуйте зовнішню рекламу та місцеві періодичні видання.

Перед тим, як відкрити магазин автозапчастин, ви повинні бути готові до такого кроку морально, фізично, а головне фінансово. Цей бізнес може принести вам непоганий прибуток, а в деяких випадках і задоволення, що отримується від заняття улюбленою справою.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо