Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЧАРЛЬЗ МАЙКЛ ШВАБ - ІСТОРІЯ УСПІХУ

Ім’я цієї людини увійшло до історії, як одного з найуспішніших генеральних директорів, які коли-небудь жили на Землі. Що ж він такого зробив? Він прийняв участь в створенні двох компаній, які свого часу були найбільшими виробниками сталі в світі. Створити дві найбільші компанії мало кому під силу, але Чарльзу вдалося! Як?

Життєвий шлях Майкла Шваба

Чарльз Майкл Шваб народився 18 лютого 1862 року у Вільямсбурзі, штат Пенсильванія. Його батьки були нащадками католицьких емігрантів з Німеччини. Дитинство Чарльза пройшло в місті Лорето. Він закінчив школу і поступив в університет Святого Френсиса, але залишив його через два роки, так і не отримавши диплома. І вирушив шукати щастя в Пітсбург. І таки знайшов його.

Чарльз Майкл Шваб влаштувався інженером в хімічну лабораторію Карнегі Стіл. Він проводив дуже багато часу, вивчаючи хімію та металургію, а ідеї, що з’явилися, пропонував вищому керівництву. І це не могло не позначитися на кар’єрному рості: в 35 років він став президентом Карнегі Стіл. Ендрю Карнегі вважав його другом і здатним керівником. Робітники високо цінували талант Чарльза. Він був не лише геніальним управлінцем, але й добре розбирався у виробництві. Через чотири роки він вирішив провернути досить значну на ті часи операцію - викупити компанію в Карнегі, який відійшов від справ. Для цього він використовував і свої гроші, і гроші інвесторів. Одним з інвесторів став Джон Пирпонт Морган. Так вже вийшло, що доля звела Чарльза з двома найбагатшими людьми його покоління, і якщо з Карнегі в нього все склалося, то з Морганом він співпрацював недовго. Чарльз хотів і далі розширювати компанію і витрачати прибуток на купівлю нових підприємств, але Морган не захотів на це йти.

Після декількох великих розбіжностей з Джоном Органом, в 1903 році Зваб залишив U.S. Steel і став президентом металургійної та суднобудівельної компанії Bethlehem Shipbuilding and Steel Company. Компанія отримала верфі в Каліфорнії, Делавері та Нью-Джерсі. Під керівництвом Шваба компанія стала найбільшим незалежним виробником сталі в світі.

Одним з головних досягнень Бетлхем Стіл стала розробка, виробництво і поява на ринку двотаврової сталевої балки, яка відразу стала популярною в будівництві. Шваб взагалі часто йшов на великий ризик, запускаючи у виробництво різного роду ноу-хау для того часу. Одного разу він сказав своєму секретареві наступне: “Здається, я обдумав усі деталі. Але, якщо ми збанкрутіємо, то збанкрутіємо по великому”. Таким чином, в 1908 році компанія стала випускати балки, завдяки яким стало можливим будівництво хмарочосів. Цей успіх дозволив Бетлхем Стіл стати другою за величиною металургійною компанією у світі.

Зрештою, Чарльз Шваб став дуже багатою людиною. Він переїхав в Нью-Йорк, де в районі Верхній Вестсайд, побудував особняк Ріверсайд, який став найрозкішнішим приватним будинком в місті.

Здавалося б, у людини було все, але йому не вистачало в житті азарту. І цей азарт, в результаті, і погубив його. Але азарт Чарльза проявлявся здебільшого не в азартних іграх чи алкоголі, а в скупці компаній, в діяльності яких він нічого не розумів. Це були і залізничні компанії, і виробники нікелю, і багато інших. Ці покупки зменшували статок Чарльза, що не могло не позначитися на наявності вільних коштів, адже всі капітали Чарльза були лише акціями. Вартість компанії з приходом Великої Депресії впала, і Чарльзу нічим було платити своїм співробітникам, навіть продаж активів не міг його врятувати. Але, незважаючи на це, Чарльз не продав своєї долі у Бетлхем Стіл, що допомогло йому в кінці своїх днів жити досить добре. Звичайно, не обійшлося і без допомоги уряду, який був замовником будівництва хмарочосів, сталь для яких виготовляла та поставляла Бетлхем Стіл. Саме це й врятувало Чарльза від банкрутства.

Стиль управління компанією у Чарльза був досить своєрідний. Він допомагав робітникам, але вимагав досить високих показників. Наприклад, одного разу він пообіцяв робітникові сплатити його кредит за квартиру, якщо той виконає план.

В результаті робітник отримав квартиру безкоштовно. Таких історій в практиці управління в Чарльза досить багато. За це його й цінували робітники. Але профспілок не було ні в одній компанії Чарльза Шваба. Можливо, це був страх перед соціалізмом, хоча, скоріш усього, він боявся ділити контроль над компанією з кимось іншим. Саме тому він залишив US Steel.

Спадщина Чарльза Майкла Шваба

Чарльз Майкл Шваб помер 18 жовтня 1939 року і похований в Лоретто на кладовищі Saint Michael’s Cemetery в сімейному мавзолеї. Він не залишив після себе спадкоємців, тому його спадщина залишилася лише у вчинках. Він побудував хмарочос Бетлхем в Нью-Йорку, а сама компанія проіснувала до 2003 року, коли була приєднана до Арселор Міталл, що дозволило Індійській компанії стати найбільшим світовим виробником сталі. Стиль управління Чарльза і його поведінка відносно робітників увійшли до багатьох підручників з менеджменту.

Секрети успіху від Чарльза Шваба

1. Вивчіть досконально предмет, на якому хочете заробляти гроші.
2. Будуйте однакові стосунки і з підлеглими і з роботодавцями.
3. Не вплутуйтеся в те, в чому не розбираєтеся.
4. Вчіться на власних помилках.
5. Шукайте можливості збільшити своє виробництво.
6. Впроваджуйте новітні технічні розробки.
7. Жертвуйте своїми заощадженнями на благо компанії.
8. Використовуйте знайомства на благо загальній справі.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо