Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ПОЇХАТИ ВЧИТИСЯ В ЧЕХІЮ

Українські абітурієнти активно штурмують не лише вітчизняні ВНЗ, але і закордонні. Сьогодні українські абітурієнти звертають особливу увагу на навчання в Чехії. Чому ж вигідно здобувати освіту в цій країні? Розглянемо основні пільги при вступі до ВНЗ і переваги для іноземних студентів:
• в Чехії можна навчатися російською, чеською чи англійською мовами;
• іноземні студенти можуть навчатися в чеських університетах безкоштовно;
• іноземні студенти, які вчаться в чеському університеті на безкоштовній основі, - тобто, заняття проводяться чеською мовою, отримують медичне обслуговування на тому ж самому рівні, що й чеські студенти;
• здобуваючи вищу освіту в Чехії, студенти можуть працювати та самостійно компенсувати свої витрати на життя та навчання в Чехії;
• з 2007 року Чехія є членом шенгенської угоди, що дає можливість студентам під час здобуття вищої освіти в Чехії вільно переміщатися по Європі;
• з недавнього часу іноземним студентам надають пільги на проїзд в громадському транспорті (знижка 50%).

Навчання в Чехії ділиться на два семестри. Літній починається з лютого і закінчується в травні, зимовий триває з вересня по грудень. Червень і січень -час сесії.

В країні 28 державних університетів і 44 недержавних. Найпрестижніші ВНЗ:
• Карлов університет в Празі ;
• Празький Економічний Університет;
•Західночеський університет в Пльзені;
• Масариков університет в Брно;
• Сілезький університет в Опаве;
• Університет Палацкого в Оломоуце;
• Університет Томаша Бати в Злине

Щоб стати студентом в Чехії та навчатися безкоштовно, необхідно знати чеську мову, тому що безкоштовне навчання існує лише в державних ВНЗ, а навчання там ведеться чеською мовою. Варто відмітити, що, при бажанні, мову можна вивчити за півроку-рік. До того ж, багато ВНЗ в Чехії надають можливість навчатися спочатку на підготовчому відділенні. Проте, існує вікове обмеження на безкоштовне навчання - до 26 років. Якщо ж ви вирішили вчитися платно, навчання обійдеться, в середньому, приблизно 10000 євро на рік, плюс - 500 євро на місяць потрібно на житло і харчування.

Залежно від отриманої раніше освіти абітурієнти можуть обрати програму в чеському ВНЗ, яка дозволить їм продовжити освіту на відповідному рівні.

Бакалаврат – навчання триває 3-4 роки, є основною базою вищої освіти та дає студентові основні знання з вибраної спеціальності. На цей ступінь можуть поступати всі абітурієнти, які мають середню освіту. При вступі зазвичай здаються дисципліни програми середньої освіти, що є профільними для вибраної спеціальності. Після закінчення програми випускникові присуджується звання «Бакалавр» і видається диплом про вищу освіту за програмою бакалаврата. Більшість випускників не зупиняються на цьому ступені та продовжують навчання на магістерських програмах.

Магістратура є продовженням програм бакалаврата. На цьому ступені студент вибирає точнішу спеціалізацію у вибраному напрямі. Програма триває 2-3 роки. Поступити на магістрат може кожен абітурієнт, який має закінчену програму бакалаврата. При вступі здаються екзамени з профільних дисциплін бакалаврської програми тієї ж спеціальності. Випускник програми стає магістром. Закінчивши магістратуру, більшість випускників починають трудову діяльність. А ті, хто хоче присвятити себе науковій діяльності за вибраною спеціальністю, продовжують навчання в докторнатурі.

Докторантура створена для тих, хто хоче стати фахівцем вищої категорії зі своєї спеціальності. Основою докторської програми є наукова діяльність з написанням наукової праці. Також студенти програми можуть почати викладацьку діяльність на базі свого ВНЗ. На програму докторантури можуть поступити всі, хто закінчив магістерську програму за схожою спеціальністю. При вступі необхідно надати проект майбутньої наукової роботи та скласти профільні іспити. Після закінчення програми і захисту роботи випускник отримує ступінь доктора.

Варто відмітити ще один важливий момент: чеські ВНЗ можуть стати трампліном для продовження безкоштовної освіти у відомих ВНЗ Західної Європи та США. Багато чеських ВНЗ у рамках програми ЄС “Еразмуз Мундус”, на двосторонньому рівні проводять тісну співпрацю з Кембріджським, Гарвардським, Паризьким (Сорбонна), Стенфордським, Нью-Йоркським, Бостонським університетами.

Чехія - одна з небагатьох країн, яка піклується про майбутнє працевлаштування кращих студентів. Причому, незалежно від того, чи являються вони чехами, чи іноземцями, що особливо важливо для молодих фахівців. Для вступу до приватного вузу досить мати диплом про середню освіту або диплом бакалавра (для магістрату), написати мотиваційний лист, резюме, здати тест на знання мови, а також написати есе на задану тематику.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо