Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЧОМУ ДЕЯКІ ЛЮДИ НАМ НЕ ПОДОБАЮТЬСЯ З ПЕРШОГО ПОГЛЯДУ?

Напевно багато хто з вас стикався з таким явищем, як “нелюбов” з першого погляду. Тобто ми можемо буквально на секунду перетнутися з людиною поглядом і все стає зрозуміло - вона нам не подобається. Причому інтенсивність цього “не подобається” буває дуже різною - від легкої неприязні до повного неприйняття.

І добре, якщо з такою неприємною людиною у вас немає необхідності постійно спілкуватися. Адже буває, що цього ніяк не можна уникнути. Наприклад, якщо ви прийшли в сім’ю чоловіка (дружини), живете з його батьками, а хтось із них викликає у вас стійку неприязнь, то абсолютно зрозуміло, що перспективи такого сімейного життя можуть виявитися не дуже райдужними.

Пам’ятайте про те, що ви не знаєте цих людей, ви не знаєте які вони, ви складаєте свою думку про них лише на основі вашого попереднього досвіду. Тобто те, що ви цих людей, м’яко кажучи, не сприймаєте, це результат вашої фантазії про те, що ця людина чимось для вас погана. І працювати в даному випадку потрібно саме з вами, а не намагатися змінити іншу людину.

Отже, що ж може викликати у вас таке неприйняття інших людей? Найбільш вірогідні варіанти такі.

1. Колись раніше (найчастіше в дитинстві) людина, схожа на ту, яка вас дратує, вам чимось зашкодила. Наприклад, налякала, погрожувала, лаяла. Причому це було в такій формі й так на вас відобразилося, що залишило найсильніший відбиток, який ви автоматично переносите на всіх схожих людей. Причому, швидше за все, йдеться не просто про зовнішню схожість, а про якусь деталь. Наприклад, вираз обличчя, про який ви вже давно забули, але, коли ви бачите щось подібне, у вас виникають негативні емоції. Наприклад, ви бачите людину, і підсвідомо відчуваєте, що вона може зробити вам щось погане. І все тому, що колись людина з подібним зовнішнім виглядом чи рисами характеру чимось вас колись образила. При цьому ви навіть можете цього не усвідомлювати та давно вже забути про прикрий випадок. Особливість цієї ситуації полягає в тому, що початкова причина чи подія може бути настільки глибоко захована й забута, що ви навіть поняття не маєте, чому так відбувається.

2. Коли неприємна людина нагадує когось з вашого минулого, але це більш усвідомлений спогад. Наприклад, ви добре пам’ятаєте, як вас дратувала вчителька своїми безглуздими причіпками та повчаннями. Це можуть бути й ваші батьки, які проявляли, наприклад, надмірну опіку та були занадто вимогливі та строгі до вас. Чи, навіть, просто не любили вас. На жаль, і таке іноді трапляється. Або ж ви соромилися зовнішнього вигляду своїх батьків.

3. Це може бути людина, яка за якимись ознаками йде врозріз з вашими базовими уявленнями про правильність. Наприклад, якщо ви почуваєте себе “справжнім” чоловіком або жінкою, то люди, чия поведінка незримо суперечить статевій поведінці, можуть викликати стійку неприязнь. Зокрема, чоловіки, в чиїй поведінці є щось жіноче, чи жінки, поведінка яких подібна до чоловічої. Цікава особливість цього варіанту в тому, що представники сексуальних меншин можуть викликати менше роздратування, ніж ті, хто лише нагадує їх.

4. І, нарешті, найцікавіший пункт - це коли якісь риси в іншій людині є присутніми і у вас. Тобто, в іншій людині ви, по суті справи, бачите своє відображення. Але, при цьому, як правило, наявність цих якостей в собі ви заперечуєте. Часто це виникає на основі конкуренції. Наприклад, ви вважаєте себе всезнаючою людиною. І категорично не сприймаєте людей, які теж мають хороші знання. Ви вважаєте, що значно розумніші, ніж вони. Ще таке буває через заздрість. Наприклад, ви бачите, як інша людина любить себе, доглядає за собою, гарно одягається і т.д. а ви з якоїсь причини собі цього не дозволяєте, або, навіть не хочете цього робити, чи вам воно взагалі не потрібне. І вже через це людина вам може не подобатися.

Хоч як би вам не подобалася якась людина, дуже часто спілкуватися з нею вам все одно доведеться. Тому ми пропонуємо поглянути на цю проблему з іншого боку.

Вправу краще всього виконувати в спокійній обстановці. Розслабтеся. Уявіть собі людину, яка вам не подобається. Спробуйте сформулювати, що саме вам в ній не подобається: щось в зовнішності, манері поведінки, якісь її душевні якості чи вчинки з минулого, про які вам відомо. Можливо, у вас вийде цілий список, а, можливо, це буде коротка характеристика типу “зухвалий, самовпевнений тип”, “біла ворона”, “лицемір”, «в нього противна посмішка”, “нахабна поведінка”, «мені ця людина просто не подобається, навіть не можу визначити чому саме».

Якщо ви вибрали останній варіант відповіді, і ця людина викликає у вас почуття настороженості, швидше за все, ваша підсвідомість підказує вам, що через неї або через її дії конкретно для вас можуть бути неприємності. Краще звести спілкування з нею до мінімуму.

Але, якщо це лише антипатія, тоді всі ті риси, які ви знайшли в цій людині “приміряйте до себе”. Як правило, люди дивляться на інших людей, бачачи в них себе і все те, що їм в собі подобається чи не подобається. Якщо вам в людині щось не подобається, напевно, саме ця якість або риса є і у вас, але ви стараєтеся її в собі не помічати. Набагато легше помітити її в іншому - менше дискомфорту. Як кажуть: «в чужому оці й пилинку можна побачити, а в своєму і колоди не помітити». Тому постарайтеся відособлено, з боку, поглянути на своє життя та знайти підтвердження того, що саме ті якості, які ви заперечуєте, вам властиві.

Що ви далі робитимете з цим знанням - ваша особиста справа. Але навряд чи тепер людина, яка вам була антипатична, викличе у вас які-небудь почуття, окрім посмішки.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо