Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЧОМУ ЛЮДИ НЕ СТВОРЮЮТЬ СВІЙ БІЗНЕС? ДЕСЯТЬ МОЖЛИВИХ ПРИЧИН

Ви вже подумували відкрити свою справу, сидячи в затишному кафе та розмовляючи з друзями, або коли шеф знову накричав на вас і завалив нікчемною роботою? Якщо так, то чому досі не зробили ні кроку до цієї мети?

Існують причини, через які людина не може розпочати та здійснити задуманий проект. При цьому вона тримає в думці свою ідею, готова за неї взятися, але чомусь зволікає чи щось їй заважає. Дізнавшись причини, можна зрозуміти самого себе та цілеспрямовано, усвідомлено почати змінювати свій світогляд, свої переконання та свої дії. На наш погляд, ось головні причини.

1. Відсутність проактивного мислення та поведінки. Більшість людей, стикаючись з проблемами, зосереджується на самій проблемі, а не на пошуку шляхів вирішення цієї проблеми. Тому замість того, щоб робити кроки для пошуку можливостей відкриття бізнесу, вони знаходять причини, чому в них нічого не вийде.

2. Відсутність лідерських якостей. Для того, щоб створити щось, потрібна активність, тверда життєва позиція та уміння заразити своєю ідеєю інших людей. Відсутність цих якостей не дає людині повести за собою людей, створити команду і вивести свій продукт або послугу на ринок.

3. Невміння керувати собою та іншими. Для роботи на себе потрібна самодисципліна. Саме тому більшість найманих співробітників працюють лише тоді, коли директор на місці. Варто керівникові відлучитися, як всі починають грати в комп’ютерні ігри, спілкуватися в соцмережах, пити чай чи розмовляти по телефону. Якщо ви помічаєте за собою таку поведінку - це привід змінитися. Якщо ви не вмієте керувати собою, то й інші вам не підкорятимуться.

4. Невміння спілкуватися, вибудовувати стосунки. В будь-якому проекті важливі зв’язки, знайомства з потрібними людьми, переговори. Якщо ви не знаєте, як знайти підхід до важливої для вашої справи чи потрібної вам людини, то й весь проект може піти «під укіс». А плітки, лестощі та брехня не сприяють налагодженню довірчих стосунків ні з партнерами, ні з клієнтами. Успішний бізнес - це, передусім, здорові та якісні стосунки, які необхідно вміти вибудовувати.

5. Великий проміжок часу між думкою та дією. Якщо думка чи ідея відвідала вас ще минулого року, а ви вирішили лише зараз взятися та зробити перший крок, будьте готові до того, що ідея може вам перестати подобатися. Важливо перетворювати думку на дію відразу, як тільки вона вас відвідала. Лише тоді ви горітимете цією ідеєю та будете робити все з ентузіазмом. Чим менший проміжок між думкою і дією, тим краще.

6. Нездатність йти на ризик. Будь-яка справа, будь-який бізнес - це ризик. Хтось називає це грою. Можна зірвати куш і вийти на світовий ринок, а можна все втратити. Це й зупиняє багатьох. Але без цього розуміння, не ризикуючи, можна лише працювати на когось іншого, хто вже ризикнув.

7. Страх невдачі, відмови, провалу. Страхи можуть бути як мотиватором до подолання труднощів, так і сигналом “стоп” на шляху до ваших цілей. Найпоширеніша причина того, що людина так і не відкриває свою справу - це страх.

8. Невпевненість в собі та в своїх силах. Якщо ви самі не впевнені в тому, що ваші товари чи послуги будуть корисні іншим людям, то й клієнти в це не повірять. Іноді якась незатребувана послуга може стати бестселером через величезну впевненість в успіху цієї ідеї самого автора.

9. Невміння ставити цілі та нездатність виділяти пріоритети. Важливо бачити далі за власний ніс, планувати та прогнозувати, щоб побудувати щось істотне. Але з усіх рутинних дій дуже важливо вміти виділяти пріоритетні справи, які вимагають вашої безпосередньої участі в бізнесі. Решту можна делегувати та контролювати.

10. Відсутність відповідальності. Найважливіша причина. На найманій роботі все набагато простіше. Є зарплата, є директор, який за все відповідає. І ніби хочеться самому стати керівником, давати розпорядження, заробляти великі гроші, але ось відповідати за все це складно й страшно. У власній справі в першу чергу потрібно взяти на себе всю відповідальність за себе, своє життя і за тих працівників, яких ви хочете наймати. Для цього потрібний певний рівень зрілості, сміливості та велике бажання принести користь людям.

Відшукайте в собі ті причини, які заважають вам почати свою справу. Почніть працювати над їх усуненням і зробіть перший крок до відкриття своєї власної справи.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо