Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЧИ ЗДАТНІ ВИ СХОПИТИ ДОЛЮ ЗА “ХВІСТ”?

Цей тест покаже вам, яким чином ви йдете по життю: чи вважаєте ви, що ваша доля знаходиться у ваших руках, або ж покірно підкоряєтеся всім її капризам? Головне, відповідаючи на питання, будьте чесні та не приписуйте собі зайвих балів, адже ваша мета - дізнатися про себе щось нове та важливе. Якщо вас не задовольнить результат, не засмучуйтеся - можливо, ви просто ніколи не дивилися на себе зі сторони, а це іноді буває дуже корисно. Тому замість того, щоб безцільно переживати, спробуйте змінити в собі те, що вам не сподобалося.

На питання можна відповідати “так" або "ні”. За кожну ствердну відповідь нараховуйте собі по 1 балу.

1. Поглянувши на годинник, ви побачили, що до призначеної зустрічі залишилося 15 хвилин, а добиратися вам приблизно півгодини. Ви тут же перестаєте поспішати, аргументуючи це тим, що все одно не встигнете вчасно?

2. Напередодні важливої зустрічі вам приснився жахливий сон. Під його впливом ви тут же відміняєте зустріч, вважаючи, що сон - це попередження зверху?

3. Ви вірите в прикмети та пророцтва, не забуваєте тричі плювати через ліве плече і стукати по дереву, можливо, носите під одягом шпильку, щоб не наврочили?

4. Ви завжди намагаєтеся наслідувати вказівки свого гороскопу, шукаєте друзів серед тих, хто відповідає вашому зодіакальному знаку, вам здається, що зірки не можуть помилятися?

5. Ви працювали над однією й тією ж справою, але ваш колега досягнув кращого результату й отримав гідну нагороду за працю, тоді як ви залишилися ні з чим. Ви відразу ж вирішите, що вашому колезі просто поталанило і його особисті заслуги ні при чому?

6. Ви всією душею й серцем любите людину, а вона байдужа до вас. Оскільки серцю не накажеш, ви терпляче чекатимете, поки вона сама не зверне на вас увагу і не полюбить так, як любите її ви?

7. Ваші вороги поширюють про вас плітки. Ви вважаєте нижче своєї гідності виправдовуватися і просто почекаєте, поки час сам все розставить по місцях?

8. Найчастіше термінову та надпланову роботу звалюють саме на вас, оскільки ви саме та людина, яка зробить усе, що потрібно, і не потребує за це нагороди?

9. Ви в курсі особистого життя всіх ваших численних подружок (друзів), оскільки вони постійно скаржаться вам на свої негаразди, а про свої переживання нікому не розповідаєте?

10. Ви дуже часто почуваєте себе винуватим, хоча інший раз для цього немає ніяких причин?

11. Ви намагаєтеся ніколи й нікого не засуджувати?

12. Ви готові надати підтримку всім, хто її потребує, і сподіваєтеся, що вас теж підтримають в скрутний час, але чомусь виходить так, що, окрім як на себе, вам розраховувати ні на кого?

13. Вам подобається, коли поряд з вами впевнена в собі, сильна та розумна людина , яка здатна приймати рішення не лише за себе, але й за вас?

14. Ви завжди намагаєтеся знайти виправдання вчинкам інших людей, якою б дивною чи непорядною не була їх поведінка?

15. Якщо ви стикаєтеся з непередбаченими труднощами, то починаєте панікувати, і якщо вам ніхто не підкаже вихід з нелегкої ситуації, що склалася, то ви можете впасти в депресію і навіть захворіти на нервовому ґрунті?

16. Коли вам боляче чи страшно, ви кричите та плачете, не соромлячись своїх ридань і не звертаючи уваги на оточуючих?

17. Ви ніколи не перервете любовний зв’язок першим, навіть якщо вам нестерпно важко поряд з людиною, до якої ви більше не переживаєте ніжних почуттів?

18. Ви вимагаєте від партнера постійного запевнення в глибокій любові до вас, вам подобається знову і знову слухати його визнання?

19. Ви сильно переживаєте, що у ваших дітей чи близьких людей будуть якісь неприємності, ви регулярно застерігаєте їх і все одно не можете впоратися зі своєю тривогою?

20. Коли трапляється щось погане, ви розумієте, що у вашому житті настала чорна смуга?

21. Вас глибоко ображає критика, але ви прекрасно розумієте, що у вас багато недоліків, і намагаєтеся виправити їх, прислухаючись до зауважень і не даючи собі поблажки?

22. Вас мучить необхідність прийняти важливе рішення чи зробити вибір, оскільки ви точно знаєте: що б ви не зробили, потім ви все одно жалкуватимете, що вчинили саме так, а не інакше?

23. В процесі роботи ви завжди напружені й розслабляєтеся тільки тоді, коли все зроблено?

Підрахуйте набрані бали.

РЕЗУЛЬТАТИ ТЕСТУ

0 балів. Навряд чи ви були повністю чесні й відверті, відповідаючи на питання тесту. Якщо ж ви дійсно не змогли відповісти “так” на жодне з питань, то вам можна лише поспівчувати: життя для вас - це нудний спектакль, в якому ви вимушені брати участь. Можна подумати, що ви не живете, а відбуваєте якусь повинність. Але ж це не так! Просто вам здається, що все склалося не так, як потрібно, що замість троянд для вас одні колючки, а якщо хтось скаже вам комплімент, то ви не повірите в щирість того, що сказано. Ви підозрілі й недовірливі, практично ніколи не потрапляєте в пастки й капкани, проте й радощів на вашу долю випадає теж замало.

1-5 балів. Ви горді й незалежні, оскільки твердо впевнені в тому, що кожна людина сама творить свою долю. На вашому шляху гори? Не біда, на будь-яку висоту можна при бажанні піднятися або ж, в крайньому випадку, просто обійти гору та піти далі. Вас не люблять? Нічого страшного, любов треба завоювати - і ви неодмінно це зробите, адже ви справжній боєць, який не пасує перед труднощами та не боїться опинитися в смішному чи безглуздому становищі. Ви сміливі й меткі, дослухаєтеся до ділових порад, але рішення приймаєте самостійно. Проте не все так добре, як здається: ви настільки звикли керувати всім і всіма, що абсолютно не можете побороти нетерпіння й чекати, тому зайвим форсуванням подій часто губите всю справу. Зрозумійте, в усьому потрібна золота середина, не завжди натиск - краща зброя.

6-10 балів. У вас легкий і веселий характер. В усьому ви намагаєтеся бачити хороше, оскільки будь-які неприємності надовго вводять вас в смуток. Проте це зовсім не означає, що ви не вмієте з честю виходити із скрутних ситуацій. Якраз навпаки: що б не сталося, ви все зможете пережити, ваша життєва сила і стійкість настільки великі, що за вас можна порадіти. Але існує реальна небезпека, що ви можете піти на компроміс там, де слід було б до останнього відстоювати свої принципи, і все через те, що ви ненавидите конфлікти. Живіть так, як вам подобається, але все-таки подумайте, чи є для вас щось таке, чим ви ні за що не хотіли б поступитися? Якщо це так, то будьте твердішим в цих питаннях і нікому не дозволяйте зламати вашу завзятість.

11-15 балів. Ви вважаєте, що ваша доля вже кимось визначена, і ви нічого змінити в ній не зможете, а раз так, то треба, принаймні, жити з комфортом і не боятися майбутнього. Єдино можливий шлях до щасливого життя, у вашому розумінні, - це знайти когось сильного, мужнього, рішучого, щоб вам не довелося самому пробивати собі дорогу в житті та приймати важливі рішення. Так ви й живете і навіть не розумієте, що замість того, щоб жити своєю долею, ви чіпляєтеся до чужої! Подумайте про це - а раптом вас очікує за рогом багато хорошого, а ви, боячись відірватися від міцної опори, так цього і не дізнаєтеся?

16-20 балів. Ви одночасно і романтик, і фаталіст. Ви вважаєте, що втручатися у власну долю не лише марно, але навіть небезпечно. Проте це викликає у вас не страх, а, як не дивно, захоплення. Ви насолоджуєтеся кожною миттю свого життя, оскільки з трепетом ставите собі питання: а раптом це все востаннє? А що, якщо більше ніколи такого не буде? З одного боку, це непогано, оскільки ви любите життя та радієте тому факту, що живете в цьому світі, але, з іншого боку, ви і пальцем не ворухнете, щоб допомогти собі у важкій ситуації. Ви як свічка - доки вона горить, усім тепло та світло, але будь-який порив вітерця легко задує маленький вогник. А що ж тоді буде зі свічкою? Хто знову її запалить? Подумайте над цим. Можливо, ви занадто пасивні?

21 бал. Чи не здається вам, що ви постійно опиняєтеся в пастках, оточуючі настроєні до вас недружньо, намагаються заподіяти вам біль, чим-небудь образити? Насправді в усьому винна ваша натура - по життю ви не йдете, а летите, причому швидкість і висота польоту залежать лише від вітру. Куди закине вас вітерець, там ви і опинитеся, оскільки ви навіть не усвідомлюєте своєї повної відірваності від землі, ви ніколи не замислювалися над питанням, чи є доля чи немає її. Якщо вам набридла ваша легковажність, то це вже важливий крок на шляху до самовдосконалення. Хто знає - може, ви зумієте стати господарем самою собі та своєму життю?

22-25 балів. Головний ваш ворог - ви самі. Своє життя ви проживаєте так, немов воно було дане вам в покарання за провини: ви догоджаєте начальству, шукаєте прихильності оточуючих, боїтеся образити старших або ранити молодших, вам страшно виглядати краще, ніж ви є. Подумайте - хіба це гідне вас життя? Хіба ви для того народилися, щоб все життя перед всіма вибачатися за сам факт вашого народження? А все це відбувається через те, що в ранньому дитинстві вас запевнили, що ви не в силах нічого змінити в своїй долі, а тому вам потрібно з честю нести по життю свій хрест. Киньте зараз же цю ношу та ніколи більше не звалюйте її на свої плечі! Зрозумійте, люди користуються вашою безвідмовністю та добротою і при цьому сміються над вами! Краще перестаньте догоджати іншим і полюбіть самого себе.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо