Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ДЕСЯТЬ СПОСОБІВ МИТТЄВОГО ПІДВИЩЕННЯ ВПЕВНЕНОСТІ В СОБІ

Впевненість в собі - дуже важливий компонент успіху в будь-якій справі. Без впевненості ви практично всюди почуватимете себе не в своїй тарілці, будете боятися приймати серйозні рішення.

1. Стежте за своєю зовнішністю. Звичайно, одяг не визначає людину, проте чинить значний вплив на її самопочуття. Ніхто так не загострює увагу на вашій зовнішності, як ви самі. Якщо ваш одяг не відображає вашої впевненості в собі та примушує вас почувати себе незручно, це обов’язково помітять і оточуючі. Тому намагайтеся приділяти належну увагу вашому зовнішньому вигляду.

2. Ходіть трохи швидше. Один з найпростіших способів визначення, наскільки людина впевнена в собі, полягає у вивченні її ходи. Повільна хода відображає втому чи хворобу. А енергійна і цілеспрямована - це хода впевнених людей. В якості експерименту спробуйте йти трохи швидше, навіть, якщо ви нікуди не поспішаєте. Можливо, ви помітите зміни в своєму самопочутті. Проте, збільшуючи швидкість свого пересування, не перестарайтеся. Зайва швидкість руху, може бути ознакою нервозності чи страху запізнитися.

3. Хороша постава. Хоча постава відноситься до зовнішнього вигляду, але їй не даремно визначене окреме місце. Це дуже важливий показник впевненості в собі. Погодьтеся, не дуже гарна картина: спина згорблена, плечі та голова опущені. Такий вигляд неодмінно видає в людині невпевненість в собі. Якщо ви можете тримати свою спину прямо, то чому б це не зробити? Спробуйте випрямити спину, плечі відведіть трохи назад і розслабте, голову тримайте прямо, але не перестарайтеся, міра потрібна в усьому. Погодьтеся, що ви стали почувати себе трохи по-іншому? Тому не забувайте постійно стежити за своєю поставою.

4. Надихайте себе. Один з кращих способів збільшення впевненості в собі полягає в прослуховуванні мотиваційних розмов. На жаль, мало хто має доступ до лекцій великих ораторів. Проте, кожен може створити свою власну надихаючу промову, яку буде говорити про себе перед майбутньою важкою ситуацією. Отже, напишіть коротку промову, яка б підкреслювала ваші сильні сторони та нагадувала про ваші головні цілі. Читайте її вголос або про себе кожний раз, коли вам необхідно підвищити впевненість в собі.

5. Виражайте вдячність. Коли ви приділяєте занадто велику увагу тому, що ви хочете, ваш розум створює причини, чому ви не можете мати цього. Це примушує вас почувати себе слабким і нездатним досягти бажаних результатів. Кращим способом уникнути цього, являється вираження вдячності за те, що ви маєте. Спробуйте кожного дня перераховувати все, за що ви можете бути вдячні. Згадайте ваші минулі успіхи, унікальні навики, стосунки, які у вас були, або які є зараз. Ви будете вражені, скільки насправді у вас є всього, за що ви можете бути вдячні. Вдячність дозволяє вам зосередити вашу увагу на тому, чим ви вже володієте, замість того, чого у вас немає.

6. Хваліть інших людей. Коли ми стикаємося з рядом невдач, думаємо про себе негативно, ми часто проектуємо на інших людей свої почуття у формі образ або пліток. Ми перестаємо радіти чи відносно байдуже дивимося на успіхи інших людей, сприймаємо цей успіх як щось незаслужене і не гідне інших людей. Тому звикайте хвалити інших людей. Відмовтеся від участі в поширенні пліток, і постарайтеся зрозуміти, що насправді це не додасть вам ні грама впевненості. Почавши хвалити інших людей, ви станете краще ставитися до самого себе. Коли ви помічаєте в інших людях кращі якості, ви в якійсь мірі починаєте помічати кращі риси в самому собі.

7. Сідайте в першому ряду. В школах, офісах чи на зборах люди намагаються займати задні ряди приміщення. Більшість з них (через страх бути поміченим і нестачу впевненості в собі) вважає, що краще сідати подалі від тих, хто виступає. Навпаки, рекомендується, незважаючи на свої страхи, сідати в першому ряду. Це прекрасна можливість кинути своїм страхам виклик і збільшити впевненість в собі.

8. Частіше висловлюйте свою думку. Під час групових обговорень багато людей вважають, що краще мовчати, через страх сказати щось безглузде. Хоча, цей страх не зовсім виправданий і не має під собою вагомих підстав. Ймовірно, більшість з присутніх людей мають справу з такими ж страхами, як і ви. Зробивши зусилля над собою, щоб висловити свою точку зору, ви доведете собі, що здатні на більше, ніж собі уявляли, і що насправді у вашому прагненні висловитися немає нічого поганого. Висловившись одного разу, ви в якійсь мірі збільшите свою впевненість в собі, і вже з більшою легкістю зможете висловлювати свою думку в інших ситуаціях.

9. Займайтеся спортом. Ваша зовнішність, як вже говорилося вище, має величезний вплив на ваше ставлення до самого себе. Якщо ви нехтуєте зарядкою, маєте надмірну вагу і пристойного розміру живіт, ваша упевненість в собі буде дещо нижча, ніж у людини з нормальною вагою і розвиненою мускулатурою. “В здоровому тілі - здоровий дух”! - пам’ятайте про цю істину. Прийміть рішення регулярно тренувати своє тіло, займатися ранковою зарядкою чи, можливо, ходити в спортзал або басейн.

10. Сфокусуйтеся на вашому оточенні. Досить часто ми фокусуємось лише на своїй особі, перестаємо думати про людей, що оточують нас. Звідси невдоволення собою та недоліком реальних досягнень. Але спробуйте думати про інших людей хоч би стільки ж, скільки ви думаєте про себе. Існує вислів: “чим більше ми віддаємо, тим більше отримуємо”. Чим частіше ми допомагаємо іншим людям, тим вищою стає наша впевненість в собі, принаймні, в більшості випадків.

Сподіваємося, ці поради допоможуть вам стати хоч трішки впевненішою в собі людиною. Пам’ятайте, все залежить від вас.

Вірте в себе, і все у вас вийде!

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо