Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЧОМУ МИ ВТРАЧАЄМО ДРУЗІВ

Це відбувається майже з кожним з нас. А якщо з вами такого не траплялося, то, повірте, вам дуже поталанило в житті. Багато хто вважає, що розлучення з коханою людиною - найхворобливіше розлучення, але часто сварка й розрив з другом можуть теж заподіяти біль.

Буває, що й сварки ніякої немає. Просто якось сам по собі друг зникає з життєвого простору й переходить в статус просто знайомого. Це не так помітно, і не так боляче - просто ви виявилися один одному не особливо потрібні, а значить, і дружби між вами як такої не було. Просто приємне спілкування.

А буває й так, що ви вважаєте когось своїм найкращим і найближчим другом. А потім виявляється, що ви для нього майже нічого не значите, знаходитесь на 100-му місці серед його друзів. І ось, коли ви це усвідомлюєте, вам стає дуже образливо, і продовжувати спілкування з такою людиною не дуже вже й хочеться.

Або ви посварилися з другом, ніхто перший не пішов на примирення, вчасно не сказав потрібні слова. А потім вже стало пізно та незручно щось казати. Так дружба й розпалася.

Але є, на жаль, такі ситуації, коли людина, з якою ти ділився найпотаємнішим, яку виручав в скрутні часи, разом з якою переживав горе й радість, воднораз з тріском покидає твоє життя. Як же так? Скільки було вже у вашій історії сварок, розбіжностей і просто образ? Адже все переживали, все забували й прощали. Кращі друзі, як шестерні в механічному годиннику, доки працюють синхронно, механізм буде справний, буде дружба. Але варто одній з них зламатися, почати рухатися швидше чи повільніше, то механізм ламається, і дружба закінчується.

Спробуємо визначити декілька причин, чому це відбувається з вами чи з вашими знайомими. Можливо, це стане вам в пригоді, щоб зберегти те, що ви маєте зараз і по-іншому ставитися до того, що вже сталося.

Отже, чому ми втрачаємо друзів?

Причина 1. Занадто швидко розвиваються стосунки.

Зазвичай, коли “на горизонті” ви помічаєте людину, яка вам цікава, ви робите все, щоб з нею познайомитися. Багато хто з вас любить кимось захоплюватися, і часто дозволяє собі “по вуха закохатися” в іншу людину. Ви можете знати цю людину лише місяць, а відчуваєте так, наче ви знаєте один одного вже декілька років. І тут є два варіанти розвитку подій: або все нормалізується, і ваші стосунки тривають далі, або, якщо ви “переходите межу”, відбувається розрив. Це схоже на те, як змінюють форму гілкам дерев садівники. Якщо робити це повільно та поступово, гілки змінять форму й ростимуть в потрібному напрямі. А, якщо це зробити швидко, гілки просто зламаються.

Причина 2. Заради вигоди.

Тут все просто. Вам вигідно мати стосунки з людиною, тому що вона має щось таке, що потрібно вам. Але, якщо вона вже не може вам нічого дати, то вам стає просто не цікаво мати стосунки з нею.

Причина 3. Руйнування штучно створених світів.

З дитинства вас поміщають у світи штучних стосунків. Ви дружите з дітьми, які живуть у дворі вашого будинку. Ви потрапляєте в одні групи в дитячому садку чи в інституті, в класи в школі. Ви ж не вибирали бути разом з цими людьми? Закінчується період дії штучного світу, і після випускного ви втрачаєте десятки стосунків. Звичайно, комусь може поталанити, і ця дружба продовжиться.

Людині, щоб дружити, треба постійно підтримувати стосунки, а коли цей зв’язок розривається на тривалий час, людям стає важко спілкуватися. Тому що з часом, всі міняються. Коли ж ви спілкуєтеся постійно, то цього не помічаєте (так само як із зовнішнім виглядом людини, коли поруч, вона начебто і не міняється, а якщо не бачили її довгий час, то різниця відразу стає помітна, так само і в стосунках).

Причина 4. Зміна цінностей

Ви давно знаєте людину. Поступово ви змінюєтеся, у вас з’являються нові інтереси. Ви хочете більшого, ви хочете жити по-іншому, а ваш знайомий залишився на тому ж рівні. І ви йдете від нього, тому що людина вам стала не цікавою, не корисною, не актуальною. Немає нічого, що зв’язувало б її з вами, окрім минулого.

Причина 5. В пошуках ідеального

Нам не подобаються існуючі стосунки з друзями, ви хотіли б, щоб все було ідеально. І ось ви вважаєте, що ви зустріли свого друга. Він такий гарний, цікавий, розумний. А потім раптом він виявляється егоїстом, перестає бути ідеальним. Часто ви самі малюєте собі цю казку і вірите їй, а людина просто не встигла показати вам себе “в усій красі”.

Причина 6. З часом стосунки починають обтяжувати.

Коли з’являються стосунки, з’являються ще й зобов’язання. Наприклад, цього року вам потрібно привітати друга з днем народження, а ще ви обіцяли йому поїхати разом кудись, а ще ви думали відкрити новий бізнес разом. Ці ниточки, переплітаючись одна з одною, формують вузол, який ви можете розцінити, як втрату свободи. І ви знаходите вихід з ситуації - розірвати стосунки.

Найбільше друзів ми втрачаємо від власної ліні та втоми, і навіть не скажеш від чого більше. Будь-яке дружнє спілкування вимагає часу й душевних сил, а ми так втомилися, нам так лінь ворушитися. Ось тут і виникає прихована думка “навіщо це все”? Навіщо ці розмови - все вже переговорено сто разів, і знаємо ми один одного як облуплених. Набагато краще полежати перед телевізором, тому що для цього не треба нікуди йти, не прикладати ніяких зусиль.

Можна знайти ще десятки причин, чому стосунки можуть зруйнуватися, але в кожного з нас може бути своя історія стосунків і свої причини. Кожна людина в нашому житті несе в собі уроки для нас. Які будуть стосунки, як довго, чи повернутися вони знову або вже ніколи не відновляться, чи будуть вони розвиватися, що станеться через кілька років - вирішувати лише вам обом. Кожна подія, кожне слово, кожен вчинок може або зміцнювати стосунки, або руйнувати їх. Життя підкидатиме сюрпризи, які перевірятимуть міцність вашого зв’язку. Зрозумійте, хто важливий для вас в житті та зробіть щось, що могло б зробити вас сильнішим, кращим, щасливішим.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо