Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЕКСПЕРТИ СКЛАЛИ СПИСОК ПРОФЕСІЙ, ЯКІ ВІДХОДЯТЬ В МИНУЛЕ

Експерти з’ясували, які з існуючих професій незабаром стануть застарілими.

Список вимираючих професій виглядає таким чином:

• Листоноші. Широке розповсюдження електронної пошти стало лише однією з причин повільного вмирання поштової індустрії як такої. Основний чинник - це часткова чи повна автоматизація процесу сортування листів і посилок. Говорячи звичною мовою, працівників пошти замінили роботи. Так, Бюро статистики праці США прогнозує падіння кількості вакансій в цій галузі на третину вже до 2018 року.

• Секретарі. Стрімкий розвиток технологій може повністю позбавити робочих місць також і офісних клерків. Інтернет, голосова пошта та інші ноу-хау дозволяють професійним працівникам виконувати всю адміністративну роботу самостійно, обходячись без секретарів. Європейський центр професійної освіти прогнозує скорочення штату офісних клерків в країнах ЄС як мінімум на 1 млн. чоловік до 2020 року.

• Робітники. В багатьох розвинених країнах професії, що вимагають мінімального набору професійних навичок і лише середньої освіти, теж відходять в минуле. Так, вже через вісім років у Великобританії стане на 400 000 менше різноробочих.

• Працівники телемаркетингу (продажі по телефону) і прямих продажів. Торгові агенти, що вже набридли багатьом своїми несподіваними візитами додому чи в офіси, також незабаром стануть лише спогадом. У США, наприклад, прогнозується, що до 2018 року число вакансій в цій сфері скоротиться на 15%.

Все менше виробників використовують прямі продажі через їх низьку ефективність, перейшовши на Інтернет- і ТБ-продажі.

• Туристичні агенти. На думку дослідників, така професія як агент з туризму поступово втрачатиме свою популярність. Вся річ у тому, що люди, прагнучи заощадити гроші на відпочинок, частіше самостійно займаються підбором турів через Інтернет. А розвиток туристичного бізнесу у всесвітній мережі поступово виключає необхідність в посередниках.

Крім цього, були названі десять найскладніших і низькооплачуваних робіт. Як виявилось, найскладніше доводиться працівниками молочних ферм, нафтових платформ і солдатам. А ось кращі в світі професії - це актуарії (оцінювачі ризиків), HR –менеджери та стоматологи.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо