Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЕКСПРЕС-ПРИБИРАННЯ ЗА 30 ХВИЛИН ДО ПРИХОДУ ГОСТЕЙ

Вам зателефонували гості й сказали, що через 30 хвилин будуть на вашому порозі? Звичайно, радість спілкування з друзями не може затьмарити те, що квартира не прибрана. Але все таки, мало хто в наш час встигає постійно утримувати свій будинок в ідеальному порядку, щоб можна було в будь-який момент прийняти непроханих гостей.

Відійшовши від шоку, ви починаєте бігати по кімнатах, гарячково міркуючи, як можна прибрати квартиру за 30 хвилин, якщо зазвичай у вас на це витрачається цілий вихідний день. Речі розкидані, гора посуду в кухні, сміття на підлозі – кожному, напевно, знайома така картина. Що ж робити в такій ситуації, чи можливе прибирання за півгодини перед приходом гостей?

Отже, час пішов. Одна хвилина вам дається на те, щоб заспокоїтися, прийти в себе і оцінити масштаби дії. Звичайно, про те, щоб зробити щось схоже на генеральний варіант прибирання приміщень за такий час, ви можете забути. Про це мо ва не йде.

Як же робиться швидке прибирання, коли так мало часу? З чого почати?

Давайте складемо план прибирання квартири, діючи за пунктами якого, ми встигнемо все прибрати або хоч би створити видимість чистоти.

Коридор, кухня, віталь ня і ванна - ось ті місця, ку ди точно зайдуть ваші гості та побачать там безлад. Про спальню можна тимчасово забути.

1. Заходячи в квартиру, на що ми звертаємо увагу в першу чергу? Ми вдихаємо і оцінюємо запах будинку а потім вже починаємо озиратися навкруги. Тому швидко виносимо сміття і відкриваємо всі кватирки, бризкаємо освіжувачем повітря у ванні й туалеті. На це ми витрачаємо 3 хвилини.

2. Далі потрібно оглянути горизонтальні поверхні, з якими в першу чергу зустрічається погляд і зупиняється на них. В першу чергу, це столи. Журнальні чи обідні, порожні й чисті, вони створюють реальну видимість повного порядку і є доказом прибирання, що регулярно проводиться. Відчуття безладу також створюють речі, розкидані по підлозі, полицях та інших поверхнях. На цей випадок треба мати порожню коробку чи кошик. Швидко зберіть усі речі, які лежать не на своїх місцях: книги, журнали, різні дрібнички, канцелярію, косметику, предмети одягу і так далі. Приберіть з очей геть в іншу кімнату, комору, в шафу чи під ліжко.

3. Далі всі відкриті поверхні треба швидко протерти від пилу, плям, крихт та іншого сміття. На це у нас витратиться не більше трьох-чотирьох хвилин.

4. Потім дивимося, чи рівно застелений диван, збиваємо подушки, поправляємо штори.

5. Тепер переміщаємося в кухню. А там ціла гора немитого посуду... На миття всіх чашок, ложок і тарілок у вас витратиться як мінімум півгодини. Виймаємо все з раковини і ставимо в духовку. Швидко розкладаємо по шафах усі предмети та продукти, які явно лежать не на своїх місцях. Не забудьте зачинити дверці шафи.

6. Далі обробляємо чистячими засобами ванну, унітаз і раковину у ванні. Залишаємо на декілька хвилин, щоб легше від-чистилося.

7. Беремо пилосос або звичайний віник і швидко прибираємо сміття. Вологе прибирання квартири ви, швидше за все зробити не встигнете, тому хапатися за ганчірку і розмазувати бруд не варто.

8. Після передпокою квартира починається з ванної, куди ваші гості обов’язково зайдуть, і за брудний унітаз вам доведеться червоніти набагато більше, ніж за пил на поличках. Оскільки чис-тячий засіб вже встиг подіяти, проводимо швидке прибирання проблемних зон. Звертаємо увагу і на ряди баночок, флакончиків та іншої косметики у ванні, яка стоїть на видних місцях. Там із-за вологості вона швидко покривається шарами пилу і бруду. Якщо відтерти ви їх не встигаєте, приберіть в шафу. Подивіться, чи не валяється у ванній кімнаті нижня білизна, брудні рушники і тому подібне. Швидко протріть за допомогою спеціальної рідини дзеркало. Повісьте чистий рушник.

9. П'ять хвилин, які залишилися витрачаємо на коридор. У передпокої також варто протерти дзеркало. Далі акуратно розвішуємо верхній одяг, прибираємо розкидані рукавички і парасольки, збираємо в пакет зайве взуття, несемо в спальню, а все інше взуття прибираємо з проходу, щоб гості не наступили на ваші туфлі. От і все.

Лунає дзвінок в двері, гості на порозі, а ваша квартира сяє чистотою. Експрес-прибирання за півгодини виконане, і червоніти перед тими, хто прийшов вам не доведеться.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо