Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ВІДКРИТИ ФІТНЕС-КЛУБ

Фітнес - це не лише краса, але й здоров’я. А люди охоче відвідують заклади, що спеціалізуються на цих цінностях. Отже, тим, кому цікаво, як відкрити фітнес клуб, стануть в пригоді наступні поради.

Під фітнес-клубом можна розуміти й невеликий тренажерний зал, і цілий спортивний комплекс. Тому, перш ніж розробляти бізнес план фітнес-клубу, необхідно визначитися з переліком послуг, які надаватимуться клієнтові.

Як правило, окрім занять на тренажерах, багато фітнес-клубів пропонують водні процедури, масаж, тенісні корти, косметичний салон, фітобар і багато інших супутніх послуг. У будь-якому випадку від кількості пропозицій залежатиме площа приміщення, яке доведеться орендувати, побудувати або купити. Якщо у вас немає достатніх коштів для будівництва власного клубу, варто вибрати приміщення і орендувати його.

Де ж розмістити майбутній фітнес-клуб? Природно, бізнесмен не повинен розглядати в якості району для відкриття фітнес-клубу приміські промислові зони, заміські маєтки, тихі райони, де мало народу і куди важко добратися. А ось бізнес-центри і торгові комплекси дуже підійдуть для тренажерних залів. У цих місцях завжди багатолюдно, а значить, заявити про себе зможе будь-який фітнес-клуб. Важливо лише пам’ятати, що в приміщенні, де планується встановити тренажери, має бути хороша вентиляція. Крім того в будівлі фітнес-клубу обов’язково мають бути душові кабіни і зони відпочинку.

Тепер необхідно вибрати обладнання. Сьогодні на ринку достатньо виробників, які пропонують лише перевірені тренажери, силові агрегати та інший інструмент, який може знадобитися при відкритті й функціонуванні фітнес-клубу. Економити на обладнанні не варто, адже від його якості та можливостей залежатиме результат занять ваших клієнтів. І якщо їм що-небудь не сподобається в обладнанні залу, вони не повернуться до вас, і ви втратите прибуток.

Завершуючим етапом відкриття фітнес-клубу є набір персоналу. Якщо ви плануєте створити справжній фітнес-клуб, який буде функціонувати як елітний заклад, бажано приймати на роботу лише кваліфікованих фахівців з дипломом, а також великим досвідом роботи, в тому числі й особистим тренером. Якщо ж ваш бізнес буде представлений лише одним невеликим тренажерним залом, можна запросити на роботу простих тренерів без особливих заслуг і звань.

З усього вищеописаного слідує, що при відкритті фітнес-клубу бізнесменові доведеться витратити пристойну суму. Економити на облаштуванні залів, на купівлі тренажерів і на оплаті персоналу не варто. Адже всі ці компоненти безпосередньо впливатимуть на формування вашої позитивної репутації. До речі, імідж вашого клубу можна вдосконалити і за допомогою грамотного маркетингу (проведення акцій, заходів, реклама в газеті, на телебаченні, в Інтернеті). Все це теж вимагає деяких інвестицій.

Отже, скільки коштує відкрити Фітнес клуб? Згідно з неофіційними підрахунками, один квадратний метр подібного закладу обійдеться потенційному бізнесменові в 900 доларів. Це величезні гроші, тому, перш ніж організувати такий бізнес, слід зареєструвати свою фірму, а не в якості приватного підприємця. Створивши власне підприємство, можна залучити інвесторів, які, прочитавши ваш грамотно складений привабливий і ефективний бізнес-план, захочуть вкласти кошти в будівництво і розкручування фітнес-клубу.

Тепер ви знаєте, як відкрити фітнес-клуб і скільки це коштуватиме. Подібний бізнес може бути по-справжньому вигідним і прибутковим, але за умови, що ваш фітнес-клуб буде оригінальним. Тільки так він виділитися серед маси інших тренажерних залів і стане улюбленим місцем жителів вашого міста. Надалі бізнес можна розвивати за рахунок відкриття нових напрямків, наприклад, занять для дітей, експрес-курсів для бізнесвумен і т.п. При нестачі приміщень можна пропонувати, наприклад, велопробіги вихідного дня або заняття йогою на природі. Можна також надавати додаткові послуги: відкрити при клубі перукарський салон, масажний або косметичний кабінет.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо