Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ФЛОРИСТ - ПРОФЕСІЯ ДЛЯ ТИХ, ХТО ВІДЧУВАЄ КРАСУ

Наскільки ми всі відрізняємося один від одного - смаками, поглядами, пристрастями - можна наочно побачити по тому, які спеціальності ми вибираємо. Так, одному подобається грати на музичних інструментах, іншому - продавати газонокосарки, треті люблять працювати з дітьми. Але є люди, які працюють з найпрекраснішим на землі, - з квітами. Ця професія називається красивим словом - флорист.

Флористика - це не просто робота, що вимагає навичок або певних вмінь та знань. Тут потрібний художній смак, почуття краси та розуміння прекрасного. Це творча робота, яка приносить радість не лише людям, що бачать результати цієї роботи, але і самому творцеві - флористу.

Чим займається флорист?

Складання букетів і квіткових композицій, прикрашання інтер’єрів, виставкових залів, вітрин, озеленення приміщень. Крім того, флорист повинен доглядати за росли нами, знати особливості кожного виду. Адже важливо знати не лише назву квітки (уявіть на мить ви раз обличчя покуп ця, якому ви через незнання підсунули замість хризантем айстри або ромашки замість гербери), але і де вона росте, в яких умовах, на яких ґрунтах і як за нею доглядати. Не зайвим буде також мати уяву про деякі нюанси біології рослин. Не всі квіти «уживаються» одна з одною.

Наприклад, в одній вазі з конваліями багато рослин в’януть. Лілії та нарциси краще взагалі не поєднувати з іншими квітами. А ось тюльпани можна ставити з нарцисами в один букет лише після того, як останні простоять у воді протягом доби.

Але, окрім зовнішньої, досить яскравої сторони роботи флориста, є й закулісні сторони. Адже це досить важка праця, що вимагає великої витривалості та спеціальних знань.

Що повинен знати флорист?

Звичайно, він повинен знати види рослин, умови догляду за ними, мати елементарні знання з ботаніки та агрономії. А також знати принципи оформлення інтер’єру, світлотехніку, мистецтво композицій, постійно стежити за модою і сучасними тенденціями. Адже мода диктує свої правила: вчора, наприклад, були модними оберемки квітів і високі троянди, а сьогодні - маленькі, химерно прикрашені букети. Асортимент різних прикрас і аксесуарів постійно розширюється: в хід йде все: пір’я, штучні метелики, жуки, листя і потрібно все це знати та вміти застосовувати.

Освіта флориста.

На жаль, зараз немає серйозного підходу до освіти флористів. Навчитися основам професії можна на спеціалізованих курсах. Чи влаштуватися в студію та навчатися прямо на місці. Головне, щоб було велике бажання, любов до квітів і краси. На курсах вам можуть запропонувати визначитися з напрямом майбутньої професії. Наприклад, стати фітодизайнером або ландшафтним дизайнером. Фітодизайнер складає букети, композиції, декорує приміщення, а ландшафтний дизайнер займається оформленням дачних ділянок, різних територій. На курсах викладатимуть основи та принципи дизайну, ґрунтознавство, агрохімію, правила складання букетів і багато іншого.

Чи всі можуть працювати флористами?

Працювати флористами можуть люди, які мають відмінне здоров’я. Так, якщо в людини алергія на квітковий пилок, то ця професія не для неї. До того ж, працювати доводиться найчастіше, стоячи, часто переносити різні вантажі, що збільшує навантаження на хребет. Крім того, щоб квіти зберігали товарний вид, їх тримають у воді при низькій температурі. А це означає, що вам доведеться також миритися з прохолодою. Робота з рослинами, хімікатами, водою та землею досить негативно позначається на шкірі рук. Правда, можна працювати в рукавичках, але справжні професіонали вважають, що краще обходитися без них, щоб відчувати рослини. Окрім цього, флористу потрібно бути ще й трохи психологом. Адже він працює не лише з квітами, але й з людьми, а вони, як відомо, різні. І до кожного покупця потрібно знайти підхід, приділити увагу.

Проте, незважаючи на нічні зміни, наднормову роботу перед і під час свят, це все-таки творча праця, яка дарує радість людям.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо