Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ФОТОГРАФ

Ремесло фотографа є, можливо, дивовижним, адже робота цих людей полягає у фіксації найяскравіших проявів довкілля і людей. Основне завдання - зафіксувати потрібний об’єкт за допомогою фотоапарата. Щоб фотографії виходили цікавими, виразними та якісними необхідно володіти не лише певними навичками зйомки і виготовлення знімків, але і, в першу чергу, фантазією, багатою уявою і добрим смаком.

Історія професії.

Слово “фотографія ” в перекладі з латинської означає “писання світлом ”. Історія професії фотографа починається в 1839 році, коли Луї Драгер на засіданні Академії наук в Парижі представив оригінальний спосіб фіксації зображення. Відразу ж з’явилися ентузіасти, які почали працювати з громіздкими фотокамерами і освітленням. Довгий час фотографією не визнавалося право на естетичну творчість. У кінці 19 століття, з появою відносно легких знімальних камер і простих способів друкування знімків, виникла фотографічна журналістика. З’явилася й перша професійна організація - Датський Союз Фотографів Преси. Працюючи для періодичних видань, фотографи в своїх знімках нерідко торкалися важливих проблем суспільства, показуючи соціальну нерівність, бідність, експлуатацію дитячої праці. Спочатку під фотографіями в газеті не вказувалося ім’я фотографа. Сучасна журналістика стала можливою з появою малогабаритної камери. Поява 35-міліметрової “лійки ”, яка була створена в 1914 році та випущена в продаж в Німеччині в 1925, внесла багато значних змін в галузі фотографії. Нова камера дозволила фотографам побачити звичайні об’єкти в нових ракурсах і розширила можливість краще бачити контури в просторі.

Основні обов’язки.

Фотограф - професія престижна і популярна сьогодні. Останнім часом дуже багато людей цим займаються. Прогрес в області цифрової фототехніки дав усім охочим такі можливості, які ще нещодавно були доступні лише професіоналам вищого рівня. Але знати, як включити фотоапарат і натиснути на кнопку - це ще не означає вміти фотографувати! Більшість людей, які взяли в руки навіть відмінний фотоапарат, але не вивчили техніку зйомки і правила композиції кадру, допускають грубі помилки, які роблять всі їх знімки, з точки зору фахівців, простою макулатурою.

Часто професійний фотограф спеціалізується в одному з напрямів: виконує художню портретну зйомку в студії, знімає пейзажі, займається рекламною зйомкою, створює фоторепортажі, робить фото на документи. Він може працювати фотокореспондентом в журналі чи в газеті - оперативно виїжджати на місце подій, знімати сюжети на замовлення. Робочий день у представників цієї професії складається залежно від виду зйомок. Фотограф в ательє працює по графіку, а в студії все залежить від наявності клієнтів. У фотокореспондента графік вільний або ненормований, а фоторепортера можуть “висмикнути ” для роботи у будь-який час дня чи ночі. Для освоєння навичок фотографа можна закінчити спеціальні курси. Професія фотографа примітна тим, що вимагає поєднання технічних знань (закони оптики, особливості використання різних видів фото-приладдя, принципів фотодруку, комп’ютерні програми обробки зображень) і творчого потенціалу.

Майстерність починається тоді, коли фотограф уміє побачити цікаві сюжети і впіймати потрібні моменти для зйомки, розуміє закони композиції, вміє управляти освітленням.

Якості, необхідні для цієї професії.

Нормальна гострота зору, художній смак, креативність, уміння працювати з людьми.

Кар’єра і зарплата в Україні.

Навіть, якщо ви дуже любите фотографувати, не вибирайте відразу професію фотографа своїм єдиним способом заробити гроші. Освойте ще яку-небудь професію, яка вам до душі. Фотографія - це спочатку хобі, а вже потім відпрацьована техніка, велика клієнтура і великі гонорари. В даному випадку ніхто не застрахований від невдач і відсутності замовлень, тому сподіватися лише на фото справу не потрібно. Фотографи, які мають досвід і визнання у своїх колах, беруть лише за одну весільну фото сесію від 500 до 1000 грн., а один унікальний кадр можна продати газеті чи журналі за 700-1000 грн.

Плюси професії.

Свобода дій, високі заробітки, можливість займатися улюбленою справою.

Мінуси.

Доводиться працювати в умовах жорсткої конкуренції, нестабільність заробітків, необхідність відвідувати прес-конференції та виставки.

Освіта.

Навчитися ремеслу фотографа можна на спеціальних курсах. Також не буде зайвою освіта в художньому учбовому закладі за фахом “дизайн ”.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо