Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЗАРОБІТОК З ДОПОМОГОЮ ІНТЕРНЕТУ

З того часу, як з’явився Інтернет, багато змінилось. Люди отримали змогу спілкуватися з усім світом не виходячи з дому. Звісно, кожен по-різному використовує цю чудову можливість: одні шукають потрібну їм для роботи чи навчання інформацію, інші блукають всесвітньою павутиною в пошуках розваг (онлайн-ігор, фільмів, музики тощо), багато хто радіє можливості спілкування з друзями чи однокласниками з інших міст і країн, а дехто навіть в Інтернеті заробляє гроші.

З кожним днем робота в Інтернеті стає популярнішою. Переваги такої діяльності очевидні: не потрібно кожного ранку за будь-якої погоди поспішати на роботу, вислуховувати зауваження невдоволеного начальства та плітки колег, підлаштовувати своє особисте життя під робочий розклад. Багатьох приваблює перспектива роботи вдома з вільним графіком, а для декого (людей з обмеженими можливостями, жінок у декретній відпустці тощо) це, можливо, єдиний шанс реалізувати себе.

Але чи насправді все так просто? Невже для того, щоб заробляти, достатньо мати комп’ютер і вміти правильно натискати на кнопки клавіатури? Звичайно ж ні. Робота в Інтернеті по суті мало чим відрізняється від звичайної роботи «в реалі» і вимагає таких же, а іноді й більших, зусиль і вмінь. Міф про «легкі гроші» в Інтернеті придумали шахраї, які живуть за рахунок тих, хто в це вірить.

Перш, ніж стрімголов кинутися в пошуки роботи в Інтернеті, запам’ятайте одне просте правило: ніколи, і ні за яких обставин ви не повинні нікому нічого платити. Якщо вам пропонують вкласти $1 щоб потім заробити $100 – то це не ви знайшли роботу, а вас знайшли шахраї, яких всюди достатньо. Інтернет-заробіток можливий і без вкладень. Головне - добре розібратися в принципах роботи мережі й навчитись відрізняти реальні способи заробітку від елементарного шахрайства.

Не варто звертати увагу на пропозиції роботи, пов’язані з перегляданням реклами, відвідуванням сайтів або читанням рекламних листів. Хоч це й не є стовідсотковим шахрайством, але й реальним заробітком не назвеш роботу, де можна заробити пару гривень на тиждень. При цьому, зазвичай, мінімальна сума, яку може отримати «працівник» складає кілька десятків гривень, а саму оплату доводиться чекати не менше місяця. Отже, для того, щоб заробити і отримати готівкою 100 гривень, потрібно кілька місяців.

В Інтернеті також часто зустрічається інформація, що можна добре заробити на файлообмінниках. В мережі є багато файлообмінників, так званих сховищ файлів. Закачуючи на файлообмінники файли і розміщуючи потім на різних сайтах посилання на них, дійсно, можна заробити якусь суму, якщо ваші файли будуть цікавими і їх скачуватимуть багато людей. Файлообмінники платять вам за 1000 скачувань від 1$ до 30$ або відсоток від продажів преміум доступу, який дає людині що скачує ваш файл, качати на великій швидкості і без перегляду реклами.

Але заробіток все одно буде невисоким: якісна публікація на одному, добре відвідуваному сайті, дає 30-40 завантажень на день (це в кращому випадку). Отже, на 1000 скачувань потрібен місяць. За цей час ви можете заробити лише 1-30$.

Можна також брати участь в платних опитуваннях. Ви періодично будете отримувати на свою електронну пошту запрошення взяти участь в опитуванні та заповнити анкету на сайті опитувань. Питання будуть стосуватися Вашої думки з приводу різних продуктів і послуг. Нарахування грошей за опитування здійснюється відразу після обробки результатів опитування, як правило, вона складає 3-10 грн. Але для того, щоб отримати гроші, потрібно накопичити мінімальну суму. Вона складає 30-100 грн.

Після реєстрації компанії будуть самі періодично висилати Вам запрошення на опитування. Але не чекайте, що вас просто завалять цими опитуваннями. Вам будуть приходити від сили 1-2 опитування на місяць (в кращому випадку). Тому, щоб заробити на платних опитуваннях хоч якісь гроші, потрібно реєструватися в якомога більшій кількості компаній.

Якщо у вас немає взагалі ніякої кваліфікації та досвіду, але ви вмієте швидко друкувати, то вам підійде набір текстів. Замовник висилає відсканований варіант тексту (або рукопис), який вам потрібно набрати на комп’ютері. Оплачується робота відразу після завершення, але на великі суми розраховувати не варто, оскільки «спеціалістів» такого рівня дуже багато, відповідно великою є й конкуренція.

Справжні гроші можуть заробити ті, хто володіє (чи принаймні бажає оволодіти) спеціальністю, яка користується попитом серед користувачів Інтернету. В першу чергу це програмісти, дизайнери, журналісти (або, як їх зараз називають, копірайтери), перекладачі, фахівці в галузі реклами та маркетингу. Якщо ви є одним з них, то вам обов’язково слід ознайомитися з таким поняттям як «фріланс». Freelancer у вільному перекладі з англійської означає «вільний робітник», так називають людей, які працюють віддалено, без прив’язки до певного місця роботи.

Віддалений робітник шукає роботу на своєрідних біржах праці – фрілансерських сайтах. Там же роботодавці розміщують свої вакансії а також одноразові проекти. В залежності від знань і навичок можна вибрати для себе сферу діяльності. Для того, щоб отримати вакансію, потрібно переконати замовника в тому, що саме ви здатні виконати його завдання найкраще, найшвидше а іноді й найдешевше. В цьому вам допоможе портфоліо, в якому містяться приклади ваших робіт, а також позитивні відгуки за добре виконані замовлення від попередніх роботодавців, іншими словами ваші рекомендації. Якщо ні того, ні іншого немає, то спочатку доведеться братися за будь-яку роботу, навіть з мінімальною оплатою. З часом наберетесь досвіду і рівень оплати обов’язково зросте.

Зв’язок із замовником підтримується за допомогою електронної пошти, ICQ або ІР-телефонії, що дуже зручно для обох сторін. Роботодавцеві, який наймає фрілансера, абсолютно все одно скільки йому років, де він працює і яким чином виконує роботу. Його цікавить лише результат.

Вигода для замовника очевидна – йому не треба перейматись проблемами, пов’язаними з оформленням нового співробітника в штат, податками, соцстрахуванням і т.п. Крім того, що для фрілансера не потрібно шукати кабінет і купувати комп’ютер, роботодавець економить і на оплаті праці – зрозуміло, що віддалений робітник виконає ту ж саму роботу, що й «штатний» працівник за значно меншу винагороду.

Звісно, багатьох цікавить як відбуваються розрахунки в Інтернеті. Дуже просто, грішми, щоправда електронними. Найбільш популярною є система WebMoney, в якій можна завести декілька гаманців у різних валютах і отримувати на них оплату за виконану роботу. Електронні гроші можна там же й витратити на поповнення мобільного, покупки в Інтернет-магазинах або на інші потреби, а можна перетворити на готівку з допомогою одного з багатьох пунктів обміну. Якщо ваш замовник з України, то можливі також варіанти банківського чи поштового переказу або переказу на вашу пластикову карту.

Віддалена Інтернет-робота дозволяє вільно розпоряджатися своїм часом, але вимагає при цьому високої самоорганізації та відповідального ставлення до того, чим ви займаєтесь. Однак головне, що дає віддалена робота – це свободу вибору і можливість розвиватись. Де б ви не жили – ваші можливості безмежні, якщо у вас є Інтернет. Головне – правильно їх використати.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо