Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК РОЗВИНУТИ ІНТУЇЦІЮ?

Інтуїція допомагає людям успішно знаходити вихід із ситуацій, в яких логіка виявляється безсилою. В голові ніби спалахує лампочка і ви бачите рішення, яке здається очевидним, але якщо вас попросять його обґрунтувати, ви, швидше за все, не зможете цього зробити. У когось інтуїція розвинена сильніше, у когось – слабше. Як її розвинути?

Психологи рекомендують різні способи розвитку інтуїції, але єдиного вірного і на 100% дієвого методу немає: всі ми різні, в кожного з нас свої психологічні особливості. Психологію взагалі не назвеш точною наукою: для когось певні речі спрацьовують, для когось – ні. Але ми спробуємо дати кілька напрямків руху – можливо, якийсь з них виявиться вірним для вас.

Щоб розвинути інтуїцію, не намагайтеся дивитися на ситуацію однобоко. Спробуйте розглянути її з різних точок зору. Якщо ви взаємодієте з іншими людьми – cпробуйте поставити себе на їхнє місце, зрозуміти, що вони думають і відчувають. У прийнятті логічних рішень емоції не беруть участь – вони заважають об’єктивно оцінити факти. А от при прийнятті інтуїтивного рішення емоції враховуються: часто буває так, що факти говорять про одне, а емоції учасників ситуації вказують на інше.

Вчіться задавати питання. Кращі ідеї приходять не тоді, коли вам подають інформацію «на блюдечку», а тоді, коли ви самі до неї «докопуєтеся», ставлячи запитання і знаходячи на них відповіді. Хороший спосіб розвинути інтуїцію – обговорювати з однодумцями питання з різних сфер знання і разом шукати на них відповіді. Саме тому багато великих відкриттів робилися не одним вченим, а парою або навіть групою: спільна робота служить каталізатором інтуїції.

Щоб розвинути інтуїцію, навчіться відмовлятися від кліше і стереотипів. Стереотипи можуть бути певною мірою корисні в стандартних, звичних, шаблонних ситуаціях. Але необхідність в інтуїції виникає якраз в нестандартних ситуаціях, і стереотипне мислення буде тільки заважати.

Інтуїція – це не прийняття рішень «навмання», а вміння проникнути в саму суть ситуації. Ми часто приймаємо рішення, наслідуючи аргументи логіки. Часом виникає думка: “Я щось не те роблю”, але ми тут же відмітаємо сумніви. А потім з жалем згадуємо: “Адже щось же підказувало мені, що не варто так робити.” Але, навіть, коли часом ми хочемо прислухатися до цього голосу, він виявляється дуже слабкий. Але не біда, інтуїцію, як і будь-яке інше людське почуття, можна розвинути!

1. Намагайтеся вгадувати майбутні події. Розвивайте в собі цю здатність. Стоячи на зупинці, спробуйте визначити, який номер маршрутки прийде першим. Вгадайте, яка буде завтра погода. Перш ніж глянути при виклику на екран мобільного телефону, спробуйте здогадатися, хто вам телефонує і т.д. Запам’ятовуйте ваші пророцтва і порівнюйте їх з тим, що сталося в реальності. Якщо ваша відповідь була невірною, то згадайте, чи не промайнула у вас правильна думка, яку ви, збиті з пантелику логікою, побоялися собі озвучити.

2. Прислухайтеся до себе. Наше тіло сприймає сотні подразників і подій, що оточують нас, але наш мозок так влаштований, що виводить “на табло” лише те, що з його точки зору є важливим, інакше ми б просто захлинулися в потоці інформації. Проте, все, що відбувається навколо нас, відкладається в нашій підсвідомості та часто впливає на наше тіло. Буває так, що ще нічого не сталося, а ви починаєте нервувати, у вас частішає серцебиття, "крутить" шлунок і так далі. Нічого дивного: те, що розум визнав неважливим, ваша підсвідомість визнала таким, що заслуговує на увагу і стала подавати сигнали. Вмійте слухати себе, вірте собі.

3. Відключіть логіку. Ми вже сказали про те, що правильне рішення частенько нам заважає прийняти наша логіка. Ми заходимо в безвихідь лише тому, що не можемо поглянути на проблему під іншою точкою зору. А сон або медитація прибирає ці перешкоди, і рішення, здається, приходять самі. Отже перед прийняттям важливого рішення слід виспатися або ж спробувати заспокоїтися і поглянути на проблему збоку, чужими очима. Забудьте на мить про проблему і подумайте про власний спокій, згадайте щось дуже хороше. І рішення прийде саме.

4. Налаштуйте свій розум на кращий результат. Невіра в свої сили часто заважає проявитися всім можливостям вашої інтуїції. Зробіть свій вибір: вчіться в будь-яких обставинах знаходити щось позитивне. Потрапили в стресову ситуацію? Відразу поставте собі три питання: що хорошого можна відшукати в цій ситуації? Що потрібно зробити? Як можна отримати задоволення, виправляючи цю ситуацію?

5. Послухайте своїх попередників. Наша психіка та наша свідомість включають не лише наш життєвий досвід, але й досвід наших попередників, досвід безлічі поколінь людей, які вже стикалися з подібними проблемами і приймали рішення, правильні чи неправильні, прокладаючи своїми перемогами і своїми помилками дорогу вам, своєму нащадкові. Вам залишається лише вислухати їх пораду. Спробуйте, розслабившись, прислухатися до того, що ж відбувається в глибині вашої підсвідомості, які поради доносяться звідти.

6. Вчіться думати не думаючи. Згадайте, як ви вирішуєте свої проблеми. Ви, можливо, намагаєтеся логічно обдумати шляхи виходу з життєвої кризи, але основними питаннями, які домінують у вашій свідомості залишаються: “За що мені це”? і “Чи зможу я з цим впоратися”? Заспокойтеся, розділіть питання на складові, чітко сформулюйте їх, починаючи із слів “як”, “коли”, “де” і.. забудьте. Конкретні питання перед вашою підсвідомістю поставлені, і вона повільно, але вірно підшукає потрібну відповідь. Тільки не заважайте їй своєю панікою. Сходіть в кафе, посидіть в теплій запашній ванні, подивіться мелодраму і забудьте на декілька годин про вашу проблему. І відповідь прийде до вас сама.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо