Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ІНЖЕНЕР-ПРОГРАМІСТ ВЕРСТАТІВ З ЧПУ

Дослідницький центр рекрутингового порталу Superjob у березні 2014 року вивчив пропозиції роботодавців і очікування претендентів на позицію “Інженер-програміст верстатів з ЧПУ” в Києві.

Компетенції інженерів-програмістів верстатів з ЧПУ включають:

• розробку, впровадження та налаштування програм для верстатів з ЧПУ;

• розробка тривимірних моделей, технологічних процесів виготовлення виробів на верстатах з ЧПУ;

• відладка, контроль та підтримання в робочому стані промислового устаткування з ЧПУ;

• контроль відповідності виробів, що виготовляються, конструкторській документації;

• технічні консультації та навчання роботі на верстатах з ЧПУ;

• забезпечення збереження і систематизації програм, які управляють верстатами з ЧПУ, створення архівів;

• участь в підборі та закупівлях промислового устаткування, запуску нових верстатів з ЧПУ;

• розробка технічної документації. Середні ринкові зарплатні пропозиції для інженерів-програмістів верстатів з ЧПУ в Києві складають 6000 гривень.

Претендувати на початкові позиції в якості інженера-програміста можуть випускники профільних коледжів. Молоді фахівці повинні мати хорошу теоретичну підготовку: знати промислове устаткування і технологічні процеси, основи програмування верстатів з ЧПУ. Затребувані навички налаштування програм, які управляють верстами з ЧПУ і досвід роботи з AutoCAD. Стартовий оклад претендентів без досвіду роботи інженером-програмістом складає від 4000 до 4500 гривень.

Вхід в наступний зарплатний діапазон відкритий претендентам з досвідом роботи програмістом верстатів з ЧПУ не менше 1 року. Такі фахівці повинні володіти “технічними” знаннями англійської мови і мати навички роботи в САМ/CAD системах. Зарплатні пропозиції для інженерів-програмістів із стажем роботи від 1 року досягають 5000 гривень.

Вищий оклад роботодавці готові запропонувати кандидатам з вищою освітою і досвідом роботи більше 2 років. Вакансії вимагають від претендентів знання ЕСКД, навичок розробки, відладки і впровадження програм, які керують верстатами з ЧПУ, досвіду розробки технологічної документації. Верхня межа зарплат-них пропозицій для інженерів-програмістів із стажем роботи більше 2 років досягає 8000 грвень.

Найвищий заробіток обіцяють інженерам-програмістам верстатів з ЧПУ, які мають значний досвід програмування промислового устаткування для вирішення завдань високої складності. Стаж роботи інженером-програмістом повинен складати не менше 3 років. Зарплатний максимум, зафіксований серед вакансій Києва, складає 12000 гривень.

Більшість претендентів на посаду інженера-програміста верстатів з ЧПУ - чоловіки з вищою освітою (98%). Жінок серед кандидатів небагато - лише 2%. Претенденти у віці до 30 років складають 42%, від 30 до 40 років - 41%, від 40 до 50 років – 9%, старші 50 років – 8%. Вищу освіту мають 82% фахівців, неповну вищу 5%, середню спеціальну 13%. 10% інженерів-програмістів верстатів з ЧПУ вільно володіють англійською мовою, на рівні читання технічної документації – 20%, 45% - на базовому, а 25% опитаний не знають англійської мови взагалі. Посвідчення водія категорії С мають 29%, категорії В – 62%.

Регіон дослідження: м. Київ.

Час проведення дослідження: березень 2014 року.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо