Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ІСТОРІЯ УСПІХУ ДЖЕКА ДОРСІ

Джек Дорсі - знаменитий творець Твіттера. Американський бізнесмен, талановитий програміст, розробник нових веб-сервісів. Творець і генеральний директор компанії мобільних платежів Square. Його ім’я розміщене в списку TR35, де опубліковані імена 35 молодих інноваторів світового рівня.

Джек Дорсі народився 19 листопада1976 року в США, в місті Сент-Луїсі штату Міссурі. Його батько Тім Дорсі працював інженером по медичному обладнанню. Він їздив по роботі по багатьох американських містах. Сім’я Джека змінила декілька місць проживання. Мати його завжди була домогосподаркою.

Мало хто може почати виховувати в собі волю з першого класу, як Джек Дорсі. Біографія його цікава вже з самого дитинства. До школи Джек був боязкою і скромною дитиною. І не через склад характеру, а тому що соромився, оскільки сильно заїкався.

Коли Джек пішов в школу, він опинився серед безлічі дітей. І вимушений був зробити вибір: подолати заїкання чи замкнутися в собі. Джек вибрав перший варіант. Він записався на заняття по ораторському мистецтву. І на тренуваннях виступав на сцені нарівні з усіма іншими дітьми.

Спочатку виходило погано, але з часом він не лише перестав заїкатися, але й почав отримувати перемоги в ораторських конкурсах. Джек Дорсі дуже любив малювання, історію мистецтв, теніс. Брав участь у випуску шкільної газети.

Саме батько Джека приніс у будинок перший комп’ютер IBM, коли вони тільки з’явилися у вільному продажі. І хлопець почав відвідувати комп’ютерні-і курси ще з школи. Джека завжди приваблювали карти міст. Він мріяв створити “живу карту”, де можна було б побачити, як пересуваються кур’єри, машини і т. д. І завдяки появі комп’ютерів йому відкрилися можливості для здійснення своєї дитячої мрії.

Спочатку Джек намагався перевести в цифровий формат звичайні дорожні атласи. Потім почав поміщати на електронну дошку об’єкти, що рухалися. Але перший досвід програмування Джек Дорсі отримав в 14 років, в Сент-Луїсі. Будучи підлітком, він вже зміг написати програми для спецслужб і диспетчерів таксі. Частина його розробок використовується й досі.

Джек вважав роботу кур’єрів дуже цікавою. Його захоплювала узгодженість дій людей. Він почав розглядати, як працює кур’єрська система. В результаті з’ясував, що існує цифрове перенесення інформації. Почав він писати перші програми, сидячи на багажнику велосипеда, яким керував його брат. Але в Сент-Луїсі такі послуги затребувані не були.

Джек Дорсі закінчив приватну школу в 1995 році. Потім поступив в Науково-технологічний університет в штаті Міссурі. Провчився він там лише два роки. Він мріяв переїхати в Нью-Йорк. І одного разу знайшов «дірку» в безпеці веб-ресурсу компанії Dispatch Management Services. Офіс її знаходився в Нью-Йорку. Джек спочатку зламав веб-ресурс компанії, а потім написав керівнику і вказав на вразливість.

Грег Кідд, керівник Dispatch Management Service, не став заявляти в поліцію. А навпаки, скористався талантом Джека і запропонував йому роботу. Дорсі відразу ж перевівся в один з внз Нью-Йорка. Декілька років він поєднував роботу з навчанням.

У його обов’язки в компанії входило написання програм для диспетчерських Нью-йоркських таксі і “швидкої допомоги”. За цей час він став партнером Кідда. І вони разом заснували нову диспетчерську компанію DNet. Вона займалася доставкою замовлень з інтернет-магазинів. Але в 2000 році компанія припинила свою діяльність.

Ставши безробітним, Джек поїхав додому і майже 5 років займався “фрілансом”. Створював нові програми, пробував себе в інших професіях. Наприклад, в якості масажиста. Але він хотів більшого. І коли Кідд знову покликав його на роботу в нову компанію, відразу погодився.

Цього разу він приїхав до Грега в Окленд, де колишній партнер влаштувався на постійне місце проживання. Спочатку Джек писав програми для компанії поромних перевезень. Але талант Дорсі помітили у фірмі Odeo. Джеку була запропонована робота в компанії, і він погодився. Її директором був Еван Уільямс - досвідчений програміст.

Джек Дорсі почав працювати в компанії Odeo. Але у неї стали виникати труднощі з інвесторами, які поступово відмовляли в підтримці. Це підштовхнуло Джека до реалізації своєї дитячої мрії - створення нового веб-сервісу. Еван зацікавився і дав добро на розробку проекту.

За два тижні веб-сервіс був готовий і дістав свою назву Twitter. Спочатку Джеку допомагав в роботі провідний програміст компанії Флоріан Веббер. Але після створення твіттера до проекту почали приєднуватися інші співробітники.

В результаті веб-сервіс Джека став окремою компанією. 21 березня 2006 року він опублікував свій перший твіт. Вже через декілька місяців вийшла публічна версія програми.

Після запуску твіттера сервіс почав набувати все більшої популярності. Еван Уільямс прекрасно розумів, який потенціал у нового проекту. І переконав раду директорів зняти Джека з керівництва веб-сервісом. Еван запропонував свою кандидатуру на його заміну. Не дивлячись на те, що засновник твіттера - Джек Дорсі.

Інвестори, враховуючи багаторічний досвід Уільямса в програмуванні, погодилися з аргументами Евана. Восени 2008 року Джека усунули від керівництва проектом твіттера. Але він отримав місце в раді директорів, оскільки володів великим пакетом акцій цього веб-сервісу. Але Еван не впорався з дітищем Джека і в 2010 році був замінений іншим програмістом - Діком Костоло. Через рік він повернув керівництво твіттером його творцеві - Джеку Дорсі.

Поки мінялися керівники твіттера, був створений проект Square. Джек Дорсі скористався вимушеною перервою в роботі над колишнім сервісом, і сконцентрувався на створенні нового, який і назвав Square. Офіційно він був розроблений в 2009 році.

Спочатку ідея проекту полягала в прийнятті оплати з банківських карт за допомогою мобільних пристроїв. Джек створив міні-картрідер, що приєднувався до смартфонів через роз’єм, до якого підключаються навушники. І мобільник стає міні-терміналом для прийому платежів. Компанія Square отримує невеликий відсоток з кожної транзакції.

Успіх перевершив усі очікування. І послугами Square користуються тисячі закладів. Лише в 2012 році компанією було оброблено платежів на суму понад 8 мільярдів доларів. Популярність нового сервера притягнула до неї інвесторів. І об’єми компанії продовжують зростати.

Тепер, коли за плечима в Джека Дорсі два успішних стартапа, коли його майбутнє цілком забезпечене (згідно Форбс, його статок перевищує 1,1 млрд. доларів), коли він перетворився на особу планетарного масштабу, виникає питання - що далі? Чи зупиниться він на досягнутому або продовжить дивувати світ своїми унікальними ідеями?

В одному зі своїх недавніх інтерв’ю творець Твіттера висловився на користь другого варіанту. Що це буде, поки не ясно. Можливо, Джек спробує себе на терені охорони здоров’я чи освіти. До цих сфер громадського життя він завжди був небайдужий. Існує також припущення, що Джек Дорсі нібито мріє одного разу балотуватися в мери Нью-Йорка, щоб реалізувати свої інноваційні ідеї в житті улюбленого мегаполісу. Який з названих сценаріїв виявиться найбільш близьким до дійсності, покаже час.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо