Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЄВГЕН КАСПЕРСЬКИЙ - ПРОВІДНИЙ СВІТОВИЙ ФАХІВЕЦЬ В ГАЛУЗІ ЗАХИСТУ ВІД ВІРУСІВ

У всіх нас Касперський асоціюється з однойменним продуктом - Антивірусом Касперського. А що ми знаємо про винахідника знаменитої антивірусної програми?

Євген Валентинович Касперський народився 4 жовтня 1965 року в Новоросійську. З дитинства в нього з’явивсяінтерес до математики, який помітила його матір і стала купувати синові спеціальні книги. В 1982 році він закінчив фізико-математичну школу-інтернат No18 імені Колмогорова при МДУ. В 1991 році Касперський завершив навчання в Інституті криптографії, зв’язку та інформатики при Вищій школі КДБ. Будучи студентом, в 1989 році він зайнявся вивченням комп’ютерних вірусів. Після інституту служив в армії, звільнився в запас в званні старшого лейтенанта. Його перший комп’ютер був заражений вірусами, один з яких Євген Валентинович вирішив зберегти на дискеті, щоб з’ясувати, як він працює. Антивірусні програми, які існували на той час, були примітивними. Касперський вивчив вірус і написав свою власну програму для його лікування. Через деякий час колега приніс йому новий вірус, який також вдалося вилікувати власними силами. Так Євген Валентинович почав створювати антивірусні програми.

До 1991 року Касперський працював в багатопрофільному закритому науково-дослідному інституті Генштабу ВПС Росії. З 1991 по 1997 рік він розвивав антивірусний проект в НТЦ “КАМІ”. З 1994 року продукт, який на той момент називався програма “V”, отримав назву “AVP” (AntiViralToolkit Pro). В 1997 році Євген Валентинович і ще п’ять чоловік з його команди пішли з “КАМІ” і заснували свою компанію – “Лабораторія Касперського”. На той час продукт “Лабораторії”, яка стала лідером в галузі розробки систем інформаційної безпеки в Росії, вийшов на міжнародний ринок. Проте їх партнер в США зареєстрував назву “AVP” як торгову марку і почав позиціонувати себе як її власника. В результаті конфлікту “Лабораторія Касперського” втратила торгову марку “AVP”. У листопаді 2000 року “Лабораторія” офіційно оголосила про зміну назви та логотипу продукту, що отримав нове ім’я – “Антивірус Касперського”.

В 1994 році в “КАМІ” на посаду директора відділу продажів прийшла дружина Євгена Валентиновича - Наталія. В рік створення “Лабораторії Касперського” її призначили на пост генерального директора. В 1997 році вона розлучилася з чоловіком, проте продовжувала співпрацю. Наталія успішно просувала компанію чоловіка на російському та міжнародному ринках. Її заслугою стали договори з F-Secure (Фінляндія), G-Data (Німеччина) і Vintage Solutions (Японія), та російськими “1С” і “Поліком Про”. В 1999 році відкрилося перше зарубіжне представництво компанії – Kaspersky Labs UK – у Кембриджі (Великобританія). В 2003 році “Лабораторія” відкрила представництва в Японії та Китаї.

В “Лабораторії Касперського” спочатку працювали шість чоловік, але поступово вона розрослася до міжнародної групи компаній з головним офісом в Москві, десятьма зарубіжними представництвами і штатом більше 500 чоловік. На початку 2002 року “Лабораторія” розширила сферу діяльності, щоб захистити користувачів не лише від вірусів, але й від всієї сукупності загроз інформаційній безпеці. В кінці року користувачам були представлені персональний міжмережевий екран Kaspersky Anti-Hacker, призначений для захисту комп’ютерних мереж або окремих вузлів від несанкціонованого доступу, і система захисту від спаму Kaspersky Anti-Spam. У 2003 році колектив “Лабораторії Касперського” об’єднався з командою розробників румунської антивірусної системи RAV. У 2008 році “Лабораторія Касперського” зайняла лідируюче становище на російському ринку з об’ємом продажів в 60,2 мільйона доларів.

У 2007 році Касперський, який до цього був лише керівником антивірусних досліджень, став генеральним директором “Лабораторії Касперського”, а його колишня дружина була обрана на пост голови ради директорів. На той момент Касперському належало більше 50 відсотків акцій компанії, а Наталії – 30 відсотків (20 відсотків, які залишилися, належали чотирьом акціонерам, імена яких не розголошувалися).

У вересні 2009 року президент Росії своїм указом призначив Касперського членом Громадської палати Російської Федерації.

На початку 2011 року стало відомо, що приблизно 15-20 відсотків “Лабораторії Касперського” придбав американський інвестиційний фонд General Atlantic (приблизна сума операції - 150-225 мільйонів доларів).

Євген Касперський – член Організації дослідників комп’ютерних вірусів (CARO), яка об’єднує найбільш видатних експертів в цій області. Він є автором великої кількості статей і оглядів з проблеми комп’ютерноївірусології, регулярно виступає на спеціалізованих семінарах і конференціях в Росії та за кордоном. У 2007 році Касперському була вручена медаль “Символ Науки”. “Лабораторія Касперського” стала лауреатом “Премії Рунета – 2007” за внесок в розвиток російського сегменту мережі Інтернет в номінації “Технології та інновації”. В 2009 році “за досягнення в боротьбі з комп’ютерними вірусами, а також досягнення в сфері сучасних систем захисту комп’ютерноїінформації” Касперський став лауреатом Державної премії РФ в області науки й технологій.

В 2007 році був знятий серіал “Мережа”, що розповідає про російських хакерів, в якому Касперський дебютував як актор. Також він знявся в ролику, підготовленому “Лабораторією Касперського” до 10-ої ювілейної глобальної партнерської конференції компанії.

В квітні 2011 р. Євген Касперський зайняв 125 місце в рейтингу “найбагатших людей Росії” журналу Forbes із статком 800 мільйонів доларів.

Євген Касперський одружений вдруге, виховує двох синів від першого шлюбу, які навчаються в МДУ. Один з них, Іван, в квітні 2011 року привернув увагу преси, коли був викрадений з метою отримання викупу, але через декілька днів був звільнений в ході спецоперації.

Серед захоплень Касперського походи на байдарках, лижний спорт і альпінізм.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо