Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

КАДРОВИЙ ГОРОСКОП

Чи задумувались Ви, чому керівники такі різні? Один – веселий, усміхнений, інший – похмурий та неговіркий, ще інший – привітний та щедрий... Не останню роль тут відіграє й те, під яким зодіакальним знаком він народився. Отож, читайте і робіть висновки!

ОВЕН-КЕРІВНИК

Коли Овен стає керівником, він не терпить ледарів та халтурщиків.Працюючи під керівництвом Овна, будьте готові засиджуватись допізна, а інколи приходити на роботу в неділю. Проте він подивиться крізь пальці, якщо ви спізнитесь на роботу, повернетесь на півгодини пізніше з обідньої перерви чи попросите відгул. Що ж стосується премій, підвищення зарплати, Овен не скупий, але на заміну чекає, що його підлеглі кинуть всі особисті справи, якщо щось важливе чи непередбачуване вимагатиме цього для фірми.
Овен-керівник цінує та поважає ініціативних працівників, з творчою жилкою, але не намагайтесь затьмарити його самого, вам цього не вибачать. Не дивлячись на свій незалежний характер, керівник-Овен розраховує на лояльність колективу та готовий платити йому тим самим. Тож будьте уважні до нього, і він поверне вам сторицею.

ТІЛЕЦЬ-КЕРІВНИК

Працюючи під керівництвом Тільця, засвойте одне золоте правило – ніколи не випробовуйте його терпіння. Сьогодні він не звернув увагу на неохайно надрукований документ, не надав значення плутанині в цифрах... Завтра ви продовжите недбале ставлення до своїх обов’язків, спізнитесь, а там, дивись, – вас звільнять з тріском, здавалося б ні з того, ні з цього... Виявляється, його видиме терпіння було лише способом перевірити, на що ви здатні і на скільки у вас вистачить здорового глузду, щоб не „зариватись”. Тілець-керівник поважає дисциплінованих підлеглих. До того ж він вимагає, щоб вони робили все саме так, як він хоче. Ніщо не може змінити рішення Тільця, коли він його вже прийняв.
Тілець-керівник досить практичний. Він завжди прагне до розширення свого бізнесу цілком серйозно і у великому масштабі. Він робить все поступово та грунтовно. Однак, він завжди лояльний до тих, хто, на його думку, ніколи його не підведе.

БЛИЗНЮКИ-КЕРІВНИК

Ця людина ніби спеціально створена, щоб займати крісло президента якоїсь фірми, але вона не має наміру провести в ньому все життя. Коли фірма призначає Близнюка на керівну посаду, треба обов’язково очікувати швидких та значних змін. Близнюк – ворог традицій і любить різні нововведення.
Вгадати настрій керівника-Близнюка – абсолютно безнадійна справа. Такий керівник зазвичай не займається дрібними деталями і завжди радий перекласти відповідальність за їх виконання на чужі плечі, в той час як його неспокійний розум зайнятий „глобальними” ідеями та прогресивними планами, здатними подвоїти, а то й потроїти прибутки фірми.
Людина гострого, насмішкуватого розуму, Близнюк завжди належно оцінить розумові здібності своїх підлеглих і, особливо, їх почуття гумору, тому добитися від нього чого б то не було легше жартами, ніж благаннями та сльозами.

РАК-КЕРІВНИК

В якому б гарному настрої не перебував Рак-керівник, прийшовши на роботу, він відразу ж стає надзвичайно серйозним та діловим. Посмішка на його обличчі може з’явитись лише у випадку провалу конкуруючої фірми чи „нахабної” вимоги про підвищення зарплати з боку працівника, який не встиг себе проявити.
Керівник-Рак ставить перед собою лише одну ціль: робити гроші. А гроші можна заробити лише наполегливою працею. Чим наполегливіше він працює, тим більше „зелененьких” він отримує, і крапка. Цю просту істину непогано було б засвоїти і його працівникам.
Яким би бізнесом Рак не займався, найбільший успіх його чекає у торгівлі. У Раків відмінна пам’ять – вони рідко щось забувають. Це відноситься і до того, коли ви приходите на роботу, коли йдете, чи лінуєтесь ви. Але він також пам’ятає, скільки вечорів та субот ви працювали наднормово, і винагородить вас належним чином. Рак добрий, чесний, суворий, але справедливий, і співчуття йому теж притаманне. У Рака м’яке серце, але розм’якшенням мозку він не страждає. Хоча він має гострий та практичний склад розуму, в душі ж він романтик.

ЛЕВ-КЕРІВНИК

Лев за природою своєю керівник. Він вважає, що правила державного розпорядку, податки та закони існують не для нього, Лев сам чудовий організатор та „орган” влади. Типовий керівник, Лев любить працівників, які можуть видавати творчі ідеї, адже це корисно для фірми. Вміє цінувати хороших працівників, але не соромиться виразити своє незадоволення, коли хтось, на його думку, погано працює. Тому надто самолюбивим працівникам краще пошукати собі інше місце. Тим більше, що керівник-Лев не терпить ніяких інтриг в офісі.
Він може присвоювати ваші ідеї, наводити відчай моральними настановами чи розповідями про свої переваги, бути в курсі усіх ваших справ та давати дружні поради, коли ви їх не потребуєте.

ДІВА-КЕРІВНИК

Що стосується ділових якостей людей, народжених під знаком Діви, то вони швидше підходять на роль підлеглих, ніж керівників. Підвищене почуття відповідальності змушує їх надто переживати за помилки інших. Але ніхто інший, як Діва, не вміє так добре розбиратись у складних, заплутаних проектах та втілювати їх з меншою кількістю втрат.
Якщо керівник-Діва стоїть на чолі невеликої фірми з кількістю працюючих не більше 15, він цілком впорається зі своєю роллю. Однак „великий бізнес” явно не для нього. Звичайно, бувають винятки.

ТЕРЕЗИ-КЕРІВНИК

Терези-керівники – переконливі оратори, здатні захопити своїми ідеями цілий колектив. Однак вони так довго роздумують, перш ніж приймуть необхідне рішення, що можуть вивести всіх з себе. Інколи вони проводять цілий „референдум” стосовно питання, яке їх хвилює, запитуючи думку не лише свого заступника, але й дружини, швейцара, прибиральниці... Тому Терезам краще працювати на пару з хорошим партнером, який буде доповнювати його. І все ж такий керівник, який досяг повної гармонії розуму та серця, стає справжнім джерелом мудрості. В одному його підлеглі можуть бути впевнені – він їх ніколи не образить.

СКОРПІОН-КЕРІВНИК

Головна риса характеру керівника-Скорпіона – вміння тримати свої плани та наміри в таємниці, але „витягувати” всі потаємні думки своїх підлеглих. Він ретельно підбирає працівників, виходячи з особистих симпатій та антипатій. Скорпіон особливо цінує працівників, які вміють працювати в колективі. Такий керівник не терпить будь-яких проявів емоцій – ні у своїх підлеглих, ні у себе. Але коли виникає екстремальна ситуація, він весь горить, доки не впорається з нею, а потім знову замикається в собі.
Такі керівники підпорядковують своїй волі й зачаровують, та так, що ви будете думати, що кращих, розумніших та добріших керівників немає.

СТРІЛЕЦЬ-КЕРІВНИК

Грубість та черствість – головні риси характеру, які новий працівник помічає у своєму керівнику-Стрільці. Але, придивившись до нього ближче, він через деякий час виявить, що керівник: чесний та правдивий, демократичний та щирий, критикує лише відкрито, завжди готовий вибачитись за образи, щедрий, коли справа стосується премій та відпусток...
Стрілець бореться за свою справу і престиж фірми та викликає цим повагу до себе. Керівник-Стрілець любить подорожі, зміни, свободу, відданість, творчих працівників, великі плани, тварин, смачні страви та напої, не терпить егоїзму, песимізму, скупості, лицемірства, жорстокості, обману.

КОЗЕРІГ-КЕРІВНИК

Козеріг-керівник просто рідний батько для своїх підлеглих – строгий, але справедливий, вимагає від кожного чіткого виконання своїх обов’язків, самовіддачі. Не підвищує голосу, коли дає доручення. Козеріг не шанує ледарів, але завжди готовий підкинути зайву сотню в якості премії за хорошу роботу.
Козеріг-бос скупий на похвалу, але завжди готовий терпляче вислухати розповідь про сімейні неприємності і дати корисну пораду. Він ніколи не сидить без діла і вимагає від персоналу того ж.

ВОДОЛІЙ-КЕРІВНИК

Керівники-Водолії – досить рідкісне явище. Люди, народжені під цим знаком, не дуже полюбляють брати участь в довгих засіданнях, обгово-рюючи нудні проблеми. Однак, в силу свого характеру, деякі з них виявляються чудовими керівниками.
Керівник-Водолій не дуже щедрий на премії та надбавки до зарплати, так як вважає, що кожен отримує те, що заслуговує. Його зовсім не цікавить ні особисте життя працівників, ні їх політичні погляди. Але він не терпітиме від вас обману, пліток чи порушення даної йому обіцянки.

РИБИ-КЕРІВНИК

Риби рідко займають керівні посади і рідко затримуються на одному місці. Це люди творчі, з них виходять чудові продюсери, режисери театру та кіно, керівники художніх студій та хореографічних ансамблів. Завдяки своїй незвичайній здатності проникати в таємниці людської психіки та розплутувати найскладніші вузли, Риби з успіхом очолюють пошукові агенства, у видавничій справі вони стають блискучими редакторами газет, журналів та видавництв.
Керівник-Риба рідко робить стягнення своїм підлеглим і завжди готовий їх вислуховувати, якщо у них є цікаві творчі ідеї. В роботі він більше любить покладатись на звичайних працівників, які забезпечують порядок та дисципліну в організації.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо