Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЧИЩЕННЯ КИЛИМІВ - ПРОСТИЙ І ВИГІДНИЙ БІЗНЕС

Хочемо вам розповісти про ідею бізнесу, з мінімальними вкладеннями та коротким терміном окупності. Чищення килимів та м’яких меблів - це дуже перспективний бізнес. На відміну від заходу, де ця ніша зайнята повністю, вже більше 70 років, в Україні ринок клінінгових послуг, включаючи і окремий напрям “хімчистка килимів, хімчистка м’яких меблів”, знаходиться на етапі становлення. Попит на цей вид послуг величезний, адже за рекомендаціями фахівців килими повинні чиститися не рідше двох разів на рік, а килимові покриття в приміщеннях, де часто ходять люди - не рідше 1-2 раз на місяць. Рідко в якій квартирі немає хоч би одного килима або м’яких меблів В офісних приміщеннях теж часто замість лінолеуму і ламінату використовується килимове покриття.

Яку послугу отримують клієнти, коли звертаються до фахівців з хімчистки килимів? Найчастіше мокрий килим і поганий настрій, хоча жінка пенсійного віку з шампунем для чищення килимів і щіткою в руках (саме такий стереотип складається про цих фахівців в Україні) намагається переконати їх в тому, що хімчистка килимів виконана добре і килим тепер чистий. Так, можливо, в деяких місцях килим став чистішим, але після такого чищення він забруднюватиметься в декілька разів швидше, ніж раніше. Є й інші “фахівці”, які називають себе клінінговими компаніями і приїжджають до замовника з побутовим миючим пилососом та пачкою прального порошку, а замість стаціонарних хімчисток народ везе килими до найближчого пункту миття автомобілів.

Чищення килимів у нас в країні не підлягає обов’язковій сертифікації, чим активно користуються “псевдопрофесіонали”, заробляючи при цьому хороші гроші.

Розвивати цей бізнес-напрям можна різними способами.

Перший спосіб - виїзне чищення килимів і килимових покриттів вдома професійним екстрактором.

Другий спосіб - робота з торговими центрами, офісами та магазинами.

Відмінність перших двох способів в устаткуванні для чищення та формі власності. (Для чищення килимів вдома потрібно негроміздке обладнання з низьким рівнем шуму, а для роботи з організаціями, де площі килимових покриттів великі, потрібно устаткування з високою продуктивністю.

Третій спосіб - організація цеху з чищення килимів. Перевага цього способу в тому, що за день в цеху можна почистити до 10-20 килимів, а вдома максимум 5. Це пов’язано з тим, що дуже великі затрати часу по доставці обладнання від вашого складу чи будинку додому до замовника, а також потрібно враховувати затрати часу для підйому устаткування на поверх, розмотування всіх шнурів, приєднання шлангів і т.д.

В порівнянні з іншими видами бізнесу, бізнес на чищенні килимів на первинному етапі вимагає мінімальних вкладень. Загалом, головне почати та прагнути до подальшого розвитку.

Вибір правильного методу очищення килима важливий, тому що, якщо ви виберете невірний метод, килим буде швидко зношуватися і зробиться непридатним. Виберіть метод, який підійде для очищення ворсу і основи килима. Більшість килимів можуть бути почищені миючим пилососом- екстрактором, в якому використовується гаряча вода. Проте, якщо килим може втратити колір, тоді ви повинні вибрати хімічне чищення, чи сухе чищення.

Існують різні типи килимів, різні методи очищення килимів, про які ви зможете дізнатися з цієї статті. Перш, ніж ви виберете метод очищення килима, спочатку почніть прибирання пилососом, для того, щоб видалити пил з килима.

Очищення парою. Цей метод дуже популярний серед людей, які страждають алергією, оскільки він дуже ефективний, тому що чищення проводиться без хімічних засобів. Серед професійних клінінгових компаній він не дуже популярний, через те, що процес чищення проходить довше й значні забруднення неможливо повністю відчистити. Побутовий пилосос з функцією очищення парою можна купити зовсім недорого і використовувати його для чищення невеликих приміщень. Це метод, в якому гаряча вода змішується з миючим засобом або пральним порошком, а потім миючий пилосос очищає килим від пилу та бруду. В деяких пилососах використовується пара необхідної температури, але в більшості миючих пилососів використовується гаряча вода.

Хімічне чищення. Якщо ви не хочете чекати, поки килим висохне, ви можете вибрати метод хімічного чищення килимів. Спочатку порошок розсипається по килиму, проникає всередину та змішується з брудом. Потім застосовується пилосос, щоб видалити залишки порошку та бруду. Під час прибирання килима, за допомогою пилососа видаляються рештки миючих засобів. Ви можете використовувати дезодоранти та очисники (які не впливають на колір килима), щоб дезодорувати й освіжити килим. Але цей метод не дуже ефективний, оскільки він залишає частки бруду та мікроби в килимі.

Очищення піною. Цей метод об’єднує, як хімічне очищення, так і чищення гарячою водою чи парою. Піна має властивість швидко проникати в бруд і ретельно очищає волокна килима, а також легко видаляється разом з брудом за допомогою пилососа. Рекомендується піною проводити проміжне чищення. При сильних забрудненнях цей метод не дуже ефективний.

Поверхневе чищення килима. Цей метод головним чином використовується в комерційному та індустріальному очищенні килимового покриття (ковроліну). Цей метод може відновити колишній вигляд килима, але він не забезпечує глибоке очищення. Це метод, в якому використовується миючий пилосос, екстрактор з щіточками, які обертаються по колу, через форсунку подається миючий розчин, потім брудна вода поступає в резервуар, яка вимиває весь бруд з поверхні килима. Цей метод розроблявся для регулярного чищення килимового покриття в готелях та офісах.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо