Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ІСТОРІЯ БРЕНДУ KINDER-SURPRISE

Поява “Кіндер-сюрпризу” нерозривно пов’язана з історією розвитку великої італійської компанії з виробництва шоколадних виробів - Ферреро. Ця фірма, звичайно ж, не завжди була таким гігантом, якою вона є тепер (її річний оборот складає більше 6 мільярдів євро). Її історія починається в 40-і роки минулого століття, в часи Другої Світової Війни.

Засновником першої торгової крамниці в італійському місті Турін був П’єтро Ферреро. Ця людина відрізнялася веселою вдачею, винахідливістю та великим оптимізмом. Саме він заклав основи подальшого розвитку своєї фірми, яка подарувала світу такі смачні винаходи, як цукерки “Рафаелло”, драже “Тік-так”, шоколадну пасту “Нутелла” і звичайно ж, оригінальне яйце з іграшкою всередині - “Кіндер-сюрприз”.

Необхідно відмітити, що П’єтро почав цей бізнес не самостійно - невелика булочна перейшла йому в спадок від батька ще в 1930 році. Проте, внаслідок завзятої та поривчастої вдачі, П’єтро приваблювала цікавіша та різноманітніша діяльність, і незабаром звичайна булочна перетворилася на кондитерський магазин. Тут і розкрилися всі грані таланту Ферреро як кондитера - він експериментував з продуктами, і в цьому йому допомагала дружина.

Проте, з початком Другої Світової, сімейна пара вимушена була переїхати на північ Італії, в місто Альба, де в 1942 році вони знову відкрили кондитерський магазин і продовжили експериментувати з рецептами солодощів. На новому місці їх чекав приголомшливий успіх, їх шоколадні вироби користувалися неймовірною популярністю в рідній Італії, а з часом і у всьому світі. В 1946 році в Альбе починає працювати перша фабрика “Ферреро”. А ще через 10 років компанія виходить за межі Італії і стає міжнародною фірмою, відкривши перше іноземне представництво в Німеччині.

Але повернемося до розповіді про появу “Кіндер-сюрпризу”, знаменитої дитячої смачної іграшки - смачної, корисної та веселої. Сама ідея “іграшки в яйці” була не новою. Відомо, що ще до війни в СРСР продавалися так звані “шоколадні бомби”, в які вкладалися дерев’яні матрьошки, невеличкі глечики, сердечка та інші невеличкі іграшки для дітей. До того ж і в самій Італії існує старовинна традиція: до Пасхи батьки печуть дітям тістечка у вигляді яєчка, куди вкладають який-небудь невеликий сюрприз: іграшку чи монету.

Саме цю традицію взяв за основу Мікеле Ферреро - 24-річний син П’єтро і продовжувач сімейного бізнесу. Мікеле з дитинства не любив молоко, і завжди відмовлявся від споживання цього корисного напою. В зв’язку з цим йому прийшла в голову чудова думка: випустити серію дитячих кондитерських виробів з підвищеним вмістом молока. Так з’явилася серія “Кіндер”.

Зрозуміло, виготовляти яйця з сюрпризом теж вирішено було з шоколаду “Кіндер” - їх почали робити в 1974 році з двошарового шоколаду - молочного та білого. Начинку, пластмасову жовту капсулу, зробили подібною до яєчного жовтка. На цей новий винахід сім’я Ферреро отримала патент. А ось ідея створення різноманітних іграшок, здатних поміститися в невеликому пластмасовому яйці, належить індустріальному дизайнерові, швейцарцеві, Генрі Роту. Саме він створив багато іграшок з “Кіндер-сюрпризу”.

Коли шоколадні яйця “Кіндер-сюрприз” уперше з’явилися на прилавках, за ними вишикувалася гігантська черга. Перша партія була продана всього за годину. Це було початком манії, що охопила весь світ. Не лише діти, але й дорослі кинулися колекціонувати іграшки з “Кіндер-сюрпризу”. Багато іграшок розмальовуються вручну і коштують серед колекціонерів від 6 до 500 доларів за особливо рідкісні екземпляри. На інтернет-аукціонах ціни на рідкісні іграшки можуть перевищувати 1000 євро. Наприклад, в лютому 2007 року на аукціоні eBay колекція з 90 тисяч іграшок була продана за 30 тисяч євро.

Цікаві факти про “Кіндер-сюрприз”.

• “Кіндер-сюрпризи” заборонені до продажу в США, де згідно з федеральним актом 1938 року не можна вкладати неїстівні предмети в продукти харчування.

• Для країн з жарким кліматом яйця з іграшками всередині випускаються Ferrero в менш “плавкому” варіанті під назвою Kinder Joy.

• Загальна вага яйця приблизно - 35 грам.

• Вміст молочних компонентів в Кіндер-сюрпризі - 32%.

• В Україні Кіндер-сюрприз знають 93% населення у віці від 4 до 50 років.

• Іграшки-сюрпризи створюються спеціально для Кіндер-сюрпризу - вони унікальні.

• За 30 років існування Кіндер-сюрпризу було продано 30 млрд. шоколадних яєць.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо