Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ГРОМАДСЬКІ КОЛЕДЖІ США

Багато абітурієнтів з України прагнуть вступити до найвідоміших американських університетів, втрачаючи при цьому нерви і значні кошти. Наприклад, Гарвард вимагає від 600 до 800 балів по кожній секції тесту SAT. Крім цього, необхідно скласти блискуче есе і пройти складне інтерв’ю.

Батьки шукають вихід в навчанні в приватних школах-пансіонах, куди іноземцю складно вступити, а середня річна вартість навчання складає 50-60 тис. доларів США. При цьому мало хто звертає увагу, на можливості, які надаються американськими громадськими коледжами.

Процес зарахування в коледжі набагато простіший, навчання значно комфортніше, а можливості переведення відразу на 3 курс університету відкривають широкі освітні перспективи.

Вступаємо до коледжу

Вступати до коледжу можна відразу після закінчення школи в Україні у віці 17 років. Для цього необхідно надати атестат про середню освіту (в деякі коледжі можна вступати і не маючи його), результати TOEFL i BT не нижче 61 балів і здати тест з математики та англійської мови. Більшість коледжів мають програми підготовки з англійської мови, тому, якщо рівень мови виявиться недостатнім, то в прийомі відмовлено не буде. В цьому випадку студент зараховується і отримує повноцінну студентську візу. Паралельно з поліпшенням мовних знань, студент може вивчати академічні предмети, за винятком тих, в яких він вирішив спеціалізуватися. За результатами іспитів за ту чи іншу дисципліну він отримує академічні кредити. Кредити необхідно отримувати обов’язково, інакше можна втратити статус студента. Для підтвердження статусу студенту за семестр важливо набрати мінімум 15 кредитів.

У коледжі вчитися легше, ніж в університеті

Адаптуватися до особливостей американської вищої освіти в коледжі легше, ніж в університеті. Університети не зацікавлені в утриманні студентів і доведеннІ їх до успішного випуску. Їх завдання - навчати найбільш здібних.

У коледжах інше ставлення до студентів, і, перш за все, до іноземців. Тут вчать вчитися. Не завжди в 17 років можна з першого разу визначитися з майбутньою професією. Тому в коледжі можна більш плавно за допомогою свого академічного куратора змінити предмети. В студентів коледжів також є можливість виконувати завдання відповідного рівня складності, переходячи від простого до складного. Це значно полегшує психологічну напругу від навчання і веде до успішного закінчення програми. При цьому терміни закінчення коледжу можуть подовжитися, тому учням коледжу видають візу не на два роки, відпущені на стандартний термін навчання, а на три.

Під час навчання в коледжі велика увага звертається не лише на навчання, але й на старанність. Останнє прямо пов’язане з відвідуваністю занять і вчасною здачею тестів. З’явилися “хвости” - їх потрібно ліквідувати протягом наступного семестру. І пам’ятати про заповітне число кредитів, які необхідно набрати. Інакше доведеться повернутися додому.

Вартість навчання і проживання

В середньому рік навчання та проживання, включаючи інші витрати, в коледжі обходиться в 16500-22000 доларів США, що в 2-3 рази менше, ніж в американських університетах, і навіть менше, ніж в коледжах Канади. Оплата відбувається частинами. Житло оплачується щомісячно, страховка - раз на місяць, а навчання - за кількість курсів у семестр.

Переведення до університету

Для переведення на третій курс університету, студенту коледжу важливо набрати не менше 90 кредитів і показати хороший середній бал за сукупністю вивчених предметів. Навчальний рік в університетах проходить за двома системами: “четвертною” і “семестровою”. Набрані студентом у коледжі 90 кредитів під час переведення до університету зберігаються в тій же кількості при “четвертній” системі й трансформуються в 60 кредитів при “семестровій”. В університеті для успішного завершення студент добирає 90 кредитів при “четвертній” системі (загальна кількість 180 кредитів) і 60 кредитів при “семестровій” (загальна кількість 120 кредитів). При цьому обсяг і рівень знань ідентичний, різниця лише в системі їх оцінювання.

Список найпопулярніших спеціальностей, після закінчення яких присуджується певний ступінь, який дозволяє переводитися на 3 курс університету, великий. Він включає бухоблік, анімацію, мистецтво, біотехнології, біоінформатику, бізнес-управління, хімію, комп’ютерні-і інформаційні системи, управління базами даних, створення корпоративних мереж, мережеве програмування, розробку програмного забезпечення, драматичне мистецтво, економіку, технічні розробки та проектування, природоохоронне садівництво та дизайн, екологічні дослідження, підприємництво, кіно-і телевізійне виробництво, географічні інформаційні системи, графічний та інтерактивний дизайн, міжнародний бізнес, введення в стоматологію, медицину, фармацевтику та у ветеринарію, інформатику, міжнародні відносини, журналістику, маркетинг, музичні технології, музичний бізнес, медсестринську справу, цифрову фотографію, політологію, введення в право, радіомовлення, театр і музичний театр, театральні технології, відео-арт.

Для тих, хто націлений на продовження освіти в університеті, коледжами розроблена спеціальна Програма з поглибленим вивченням предметів (Honors Program). При наявності необхідного середнього балу і набраних кредитів студенти можуть переводитися на 3 курс університетів, включаючи такі престижні, як Каліфорнійський університет в Берклі, Каліфорнійський університет в Лос-Анджелесі, Стенфордський університет, університет Південної Каліфорнії, Колумбійський університет та ін.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо