Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ЛЕГАЛЬНО ЗНАЙТИ РОБОТУ ЗА КОРДОНОМ?

Більшість наших співвітчизників шукають вищі заробітки та кращу долю за кордоном. Щорічно на легальну роботу за кордон виїжджають декілька тисяч громадян країн СНД. Якщо ви прийняли рішення легально поїхати на роботу за кордон, у такому разі вам необхідно дотримуватися важливих правил пошуку легальної роботи.

1. Пошуком легальної роботи за кордоном ви, звичайно ж, у більшості випадків займатиметеся через кадрові агентства. Пошук агентства - це дуже важливий і відповідальний крок у вашому бажанні працевлаштуватися за кордоном. Якщо агентство пропонує високооплачувану некваліфіковану роботу в декількох країнах, будьте обережними, як правило, так працюють шахраї. Серйозні фірми мають ліцензію на пошук працівників, як правило, для 2-3 держав, а не для 10 країн.

2. При відвідуванні офісу агентства поцікавтеся відгуками, рекомендаціями, наявністю договорів з іноземними фірмами-роботодавцями, умовами проживання та роботи, розміром оплати, термінами трудового контракту з працівником, про трудову візу, умовами медичного страхування та ін. Оцініть обстановку офісу. Зрозуміло, що агентство, яке займається подібною діяльністю, не може мати старих поламаних меблів, не мати офісної техніки та орендувати дешеве невідремонтоване приміщення.

3. Звертайте увагу, наскільки компетентними являються менеджери компанії. Співробітники агентства повинні надавати повну та чітку інформацію про все, що стосується працевлаштування. Плутані й неповні відповіді можуть сказати багато чого, а, зокрема, про те, що краще не мати справи з подібною конторою.

4. В агентства, яке займається працевлаштуванням громадян за кордоном, обов'язково повинна бути ліцензія на подібну діяльність, отримана відповідно до постанови Уряду. Наявність ліцензії говорить про здійснення діяльності на правовій основі.

5. Крім того, фірма-посередник в обов’язковому порядку повинна укласти з вами договір, який міститиме всю важливу інформацію про роботодавця, про умови отримання візи, про умови роботи. Крім того, в договорі міститимуться координати дипломатичних установ України в країні, де ви плануєте працювати.

6. Згідно з чинним законодавством України, агентства, які здійснюють послуги з працевлаштування громадян за кордоном, повинні мати заявки від роботодавців на пошук для них працівників з інших країн з вказівкою спеціальності, рівня заробітної плати, умов роботи.

7. Будьте готові дати повні відповіді співробітникові агентства на наступні питання: - На яку роботу ви претендуєте? - Яка у вас спеціальність? - Чи володієте ви іноземними мовами (якими і на якому рівні)? - Чи розглядаєте ви некваліфіковану роботу?

8. Для того, щоб визначитися, наскільки ви підходите певному роботодавцеві на вказану посаду, співробітники агентства запропонують вам пройти безкоштовне тестування.

9. І пам’ятайте, всі важливі моменти краще обговорити на місці, ніж потім опинитися в непередбачуваній ситуації, те ще й в чужій країні. Не соромтеся уточнювати все, що для вас є першочерговим і важливим, оскільки ви маєте на це повне право. Будьте пильні та уважні при пошуку легальної роботи за кордоном! Вибирайте лише перевірених професіоналів своєї справи.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо