Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

КОРИСНІ ТА ШКІДЛИВІ КІМНАТНІ РОСЛИНИ

Красиві й доглянуті кімнатні рослини служать прикрасою будинку. Їх краса мало кого залишає байдужим. Купуючи кімнатні рослини для свого дому, люди більше думають про красу і затишок, ніж про здоров’я своєї сім’ї. Більшість декоративних рослин і інтер’єр прикрашають, і позитивно впливають на мікроклімат у будинку.

Ось найбільш корисні кімнатні рослини

Хлорофітум – чемпіон з «оздоровлення приміщень» серед домашніх рослин. Він поглинає формальдегід, який виділяється теплоізоляцією з синтетичних матеріалів у квартирі. А якщо в горщики покласти активоване вугілля, то очисні властивості рослини збільшаться. Хлорофітум вбиває й шкідливі бактерії. До речі на нього ніколи не нападають шкідники. Він буде дуже доречним на кухні, бо діятиме ефективніше за дорогі очисники повітря: позбавить повітря від шкідливих газів і неприємних запахів за кілька годин.

Фікус теж добре очищає повітря від токсинів. Для кухні ідеально підходить фікус із глянцевим листям: і повітря чисте, і мити його зручно. Важливо знати, що фікуси виділяють кисень удень при сонячному світлі, а вночі навпаки поглинають його. Тож їх не варто ста вити у спальні чи в дитячій кімнаті.

Пеларгонію (калачики) раніше можна було зустріти практично в кожному будинку. Недаремно її вирощували ще наші бабу сі - вона містить речовини, що знищують віруси та бактерії, усуває безсоння, знімає втому і покращує настрій. Крім того, радує своїми квітками майже весь рік. Пеларгонію рекомендують тримати в спальні. Корисні сполуки, що виробляються рослиною, мають заспокійливу дію. До того ж, вона дезінфікує приміщення й відганяє мух. Тому й на кухні вона буде цілком доречна. Тим паче, герань поглинає вологу й чадний газ.

Лавр корисно тримати в спальні. Цей невеликий вічнозелений кущик вбиває мікроби й добре впливає на людей із серцево-судинними захворюваннями, спазмами кишечника та жовчних шляхів.

Алое вночі виділяє кисень і поглинає вуглекислий газ, тому найкраще його вирощувати у спальні. А ще він знімає наелектризованість у квартирі. Крім того алое – це швидка допомога вдома. Його листки прикладають до ран, це сприяє швидкому загоєнню. Сік алое допомагає при головних болях та застуді.

Лимонне дерево. Вирощувати на вікні лимони варто не тільки для того, щоб ласувати їх плодами –листя лимонного дерева виділяють в повітря десятки летючих сполук, які сприятливо діють на наше самопочуття – мікроби в такому повітрі розмножуватися не можуть. Якщо в кімнаті на столі покласти розрізаний лимон, то навіть дуже втомлена людина відчує приплив сил. Ті, хто пробував домашні лимони, знають, що їх ніяк не можна порівнювати з лимонами з магазину – у них дивно насичений, яскраво виражений смак і аромат. Японські медики кажуть, що лимонний аромат навіть загострює зір, так що і лимонні дерева слід вирощувати в приміщеннях, де люди працюють за комп’ютерами.

Вчені радять у приміщенні, де люди проводять багато часу, мати не менше трьох кімнатних рослин.

Більшість домашніх рослин створюють в приміщеннях сприятливу атмосферу, але на деяких людей вони можуть діяти негативно.

Небезпечні прояви бувають двох видів.

Перше, і найнебезпечніше явище, - кімнатні рослини можуть викликати алергічні реакції. Причому небезпечним може бути сік рослин, що виділяється при дотику. Рослина може багато років рости у будинку без жодної шкоди, але властивості її обов’язково потрібно знати. При пересадці працювати з ними краще в рукавичках. Якщо частини рослини потраплять в шлунок, то це може викликати важкі отруєння. Дорослі люди не стануть “пробувати на смак” невідому рослину, але маленькі діти і домашні тварини можуть це зробити.

Друга небезпека - занадто висока вологість іноді провокує появу плісняви. Якщо в квартирі прохолодно, то пліснява з’являється в горщиках для великих рослин, під квітковими контейнерами, в самому ґрунті. А вона дуже часто викликає алергічні реакції, причому такі, які викликають спазми дихальних шляхів. Позбавитися від плісняви важко.

Аденіум відноситься до сімейства кутрових, як і олеандр, і цвіте дуже красиво - великими воронкоподібними квітками зі світлою серцевиною, але не пахне. Всі рослини сімейства кутрових отруйні, - будь-яка їх частина, якщо її візьме в рот домашня тварина чи маленька дитина, може викликати сильне отруєння.

Багато токсичних рослин в сімействі ароїдних. До них відноситься диффенбахія - велика рослина з красивим строкатим листям, улюблена квітникарями вже близько 150 років. Сік багатьох диффенбахій може викликати дерматит при попаданні на шкіру. При потраплянні в очі він може викликати опіки або кон’юнктивіт, а при попаданні в рот - біль в слизовій оболонці і набряки.

Монстера - також рослина сімейства ароїдних. Це велика ліана з великим (до 0,5 м) л листям. В цих листках містяться токсини, що викликають печію в слизових оболонках, запалення, сильне виділення слини, блювоту і розлади травлення.

Отруйні цибулини гіпераструмів (їх ще називають кімнатними ліліями). Ці рослини люблять вирощувати і в офісах, і в дитячих установах із-за великих квіток, які зазвичай з’являються у кінці зими або навесні.

Деякі рослини, наприклад, декоративний пасльон (солянум), ні в якому разі не слід тримати у будинку, де є діти. Красиві помаранчеві ягідки дуже привабливі, дитина може зірвати їх і з’їсти. На смак вони гіркі, але навіть маленького шматочка може бути досить для серйозного отруєння.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо