Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЛІЛІАН БЕТАНКУР - НАЙБАГАТША ЖІНКА ПЛАНЕТИ

Американський Forbes опублікував у березні рейтинг “Найбагатші жінки планети - 2013”.

В першу сотню цього рейтингу, входять 14 жінок. Розмір їх статків коливається від 30 млрд. доларів до 10,6 млрд. доларів, а середній вік учасниць - 66 років.

Найзаможнішою жінкою світу визнана 90-річна Ліліан Бетанкур.

Вона народилася 21 жовтня 1922 року в Парижі. Той факт, що вона була єдиною дочкою і спадкоємицею свого батька Ежена Шуелера, засновника і керівника компанії L’Orеal, визначив всю подальшу долю знаменитості. Мати Ліліан, піаністка та викладачка музики Луїза, померла, коли її дочці було п’ять років, а Ежен Шуеллер в 1932 році одружився знову.

Вже з п’ятнадцяти років вона почала працювати в L’Oreal. Власниця всесвітньо відомої фірми починала свій бізнес з того, що наклеювала етикетки на пляшки шампунів.

Під час фашистської окупації Франції Ежен Шуеллер підтримував нацистів. Про Ліліан відомо, що в 1940-і роки вона мало спілкувалася з однолітками та захоплювалася кіно. Після війни вона проходила лікування від туберкульозу в санаторії в Швейцарії.

Зараз це одна з найбагатших жінок у світі. Свою імперію краси вона успадкувала в 1957 році від свого батька. “Завдяки йому я зрозуміла, що нічого не дається дарма. І вже за це я йому вдячна”, - говорить пані Бетанкур.

В 1974 році Ліліан продала майже половину своїх акцій L’Oreal швейцарському концерну Nestle. З того часу Бетанкур і Nestle разом контролювали 53,85% капіталу і 71,66% голосів в L’Oreal, використовуючи для цього спільну фірму Gesparal, в якій Бетанкур володіла 51% акцій. Крім того, Бе-танкур володіла 5% акцій самої Nestle, будучи видатним приватним акціонером цієї компанії.

У 1995 році Ліліан увійшла до ради директорів L’Oreal.

У 1980-х і 1990-х роках роках в пресі з’являлися повідомлення про бажання Nestle оволодіти контролем над L’Oreal. Проте сама Бетанкур виступала за збереження існуючих стосунків між її сім’єю і Nestle.

У 2004 році з’явилася нова угода між Бетанкур і Nestle (яка на той момент володіла 29% акцій L’Oreal). Згідно з новою угодою (яка через п’ять років була продовжена), Nestle не могла збільшувати свою долю в L’Oreal до смерті Ліліан Бетанкур або до 2012 року.

В 2009 році повідомлялося, що Бетанкур володіла 31% акцій компанії L’Oreal, причому велику частину цих акцій контролювала Ліліан Бетанкур.

На 2010 рік статок Бетанкур оцінювався в 20 мільярдів доларів.

Один з секретів успіху компанії в тому, що мадам Бетанкур користується послугами професійних менеджерів, і дає повну ділову свободу керівникові. Але завжди “тримає руку на пульсі”. Сьогодні L’Oreal - фірма номер один у світі по виробництву косметичних засобів і парфумерії. Конкурентоспроможність фірми окрім всього, пов’язана також з результатами фундаментальних наукових досліджень. У них вкладається більше трьох відсотків від товарообігу, реєструючи щороку більше чотирьохсот патентів на наукові відкриття, в основному пов’язані з доглядом за шкірою і волоссям. В останні роки фірма стала приділяти ще більшу увагу розробці та запуску у виробництво нових марок. У активі компанії такі бренди, як Vichy, Anais-Anais, Helena Rubinstein, Maybelline, і багато інших. Прибуток компанії постійно зростає. Менеджери компанії вважають, що значний прибуток забезпечили успішні продажі в Західній і Східній Європі, Латинській Америці.

Одна з найбагатших жінок Європи, Ліліан Бетанкур дотримується принципу мінімальної інформації в усьому, що стосується її особистого життя. Кажуть, що за свої 90 років вона дала лише одне інтерв’ю. Про її особисте життя практично не говорять. Дівоче прізвище Ліліан - Шуеллер. Вона вийшла заміж за Андре Бетанкура, з яким познайомилася в Швейцарії. Андре Бетанкур - видатний політик, і ця сім’я є однією з найвпливовіших у Франції. Своє особисте життя вони ніяк не афішують. Відомо, що мадам Бетанкур - тонкий цінитель мистецтва, її оточують твори Моне, Ван Гога, Пікассо, Матісса. Вона дуже елегантна і одягається у кращих модельєрів. Бетанкур заснувала науковий фонд для заохочення європейських учених, що не досягли со-рокап’ятирічного віку. За досягнення в області медицини і біології виплачується приз в триста тисяч доларів. Окрім цього, фонд виділяє значні кошти на боротьбу з різними епідеміями, наприклад, з СНІДОМ.

Зараз Ліліан Бетанкур - вдова. Її чоловік Андре Бетанкур зробив політичну кар’єру, в 1951 році став членом парламенту, а згодом був міністром в декількох урядах, очолював Gesparal і до 1994 року представляв інтереси сім’ї Бетанкур в раді директорів L’Oreal (за деякими відомостями, Андре Бетанкур покинув керівництво компанії після того, як в пресі відкрилося, що в роки фашистської окупації Франції він публікував антисемітські статті). Андре Бетанкур помер 19 листопада 2007 року.

Наступна спадкоємиця імперії краси - дочка Ліліан Бетанкур Франсуаза. На даний момент вона входить в раду директорів. Франсуаза народилася в 1953 році, є автором книги про грецьких богів і прекрасно грає на фортепіано. Наслідуючи сімейні традиції, більше не дає про себе ніякої інформації.

У січні 2011 року фінансовими справами Бетанкур став завідувати її адвокат Паскаль Вільхельм. У червні 2011 року дочка подала до суду позов, в якому вона поставила під сумніви дії Вільхельма та інших осіб в оточенні власниці L’Oreal. Підозри Франсуази викликали інвестиції, зроблені її матір’ю в компанію, юристом якої був Вільхельм. У тому ж місяці стали відомі результати медичного огляду Бетанкур: у неї було виявлено захворювання головного мозку, у зв’язку з чим виникла необхідність призначити їй опікуна.

В кінці вересня 2011 року було обнародувано медичний висновок, згідно з яким Бетанкур страждала хворобою Альцгеймера. На підставі цього в жовтні суд передав справи Ліліан в руки її дочки, а саму мільярдершу - під опіку одного з онуків. У лютому 2012 року Бетанкур вийшла з ради директорів L’Oreal. Її місце в керівництві компанії зайняв онук Жан-Віктор Мейєрс. Проте угоди від імені Бетанкур продовжували здійснюватися: так, в серпні 2012 року стало відомо про продаж нею володінь на Сейшельських островах, причому сума цієї угоди оцінювалася приблизно в 60 мільйонів доларів.

Сьогодні L’Oreal - лідер на ринку парфумерії та косметики. Саме їй належать багато відомих брендів. Фірма робить безліч видів косметики, парфумів, засобів по догляду за шкірою і волоссям. Окрім цього, компанія веде дослідження в області дерматології, фармацевтики і нанотехнологій. Прибуток фірми продовжує збільшуватися, як і добробут її власниці.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо