Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ШАХРАЙСТВО В ІНТЕРНЕТІ. МЕТОДИ ВИМАНЮВАННЯ ГРОШЕЙ,
І ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ЗЛОВМИСНИКІВ.
Частина 2.

ОБМАН ПРИ ПРОПОЗИЦІЇ НАДОМНОЇ РОБОТИ

Вирізування, склеювання, обробка, перебирання…

В Інтернеті можна зустріти масу оголошень, які об’єднує наступне: в них пропонується виконувати яку-небудь надомну роботу, не пов’язану з комп’ютером, а потім результат роботи висилати бандероллю чи посилкою. Є ще одна риса, яка є спільною для всіх подібних оголошень, - це, як ви, напевно, вже здогадалися, вимога вислати певну суму грошей за вказаними реквізитами в якості "запоруки" чи "гарантії порядності". Що стосується безпосередньо виду діяльності, то це може бути все, що завгодно: вирізування наклейок або етикеток, упаковка компакт-дисків, склеювання поштових конвертів, складання кулькових ручок, обробка парою виробів з поліетилену, перебирання чорно-білих кульок та їх сортування і т. п.

Якщо ви відгукнетеся на подібне оголошення, то у відповідь отримаєте листа, в якому вам відразу запропонують перерахувати певну суму грошей, пояснюючи це тим, що роботодавець не може безкоштовно надсилати матеріали для роботи. Бо раніше в них були випадки, коли їм писали заради цікавості і не виконували роботу, а фірма понесла збитки і далі в такому ж дусі. Прочитавши це, ви можете зрозуміти, що тут діють зловмисники. Тим же, в кого ще залишилися якісь ілюзії, рекомендуємо звернути увагу на вказаний в оголошенні сайт компанії-роботодавця. Він розташовується, як правило, на безкоштовному хостингу. І відразу виникає питання: чому фірма, яка пропонує просту надомну роботу за дуже непогані гроші, не може дозволити собі платний хостинг? Невже для неї 10-15 доларів на рік така велика сума?

Іноді в листі для більшої достовірності дається посилання на "форум віддаленої роботи" І на ньому навіть є декілька тем і розділів, повідомлення в яких складені в єдиному стилі (мабуть, їх вигадувала одна людина). Як неважко здогадатися, майже всі повідомлення в цьому форумі приблизно такого плану: "відмінна компанія", "дуже цікава робота", "я вже багато грошей заробив", "приєднуйтеся", і т. д. Для різноманітності вставлено декілька постів нібито від тих, хто сумнівається ("а не чи обман це", "а у вас дійсно можна заробити?"), яким тут же відповідають нібито досвідчені працівники компанії ("так, не сумнівайтеся", "все чесно та справедливо"). Ну і для більшої "достовірності" є декілька повідомлень, які застерігають про те, що "під вивіскою нашої чесної фірми з’явилисяшахраї, будьте уважні".

Перехід по посиланнях

Ще один популярний вид Інтернет-шахрайства полягає в тому, що претендентові пропонується заробляти гроші шляхом переходу по посиланнях і відвідування певних веб-ресурсів. Подібних оголошень в Інтернеті зараз дуже багато, їх можна зустріти і на сайтах, присвячених працевлаштуванню, і на дошках безкоштовних оголошень. Зовні все виглядає пристойно, але на практиці це зовсім не так.

Наприклад, спочатку потрібно зареєструватися в системі та завести собі електронний гаманець (найчастіше потрібно WebMoney). За кожен перехід по посиланню працівникові нараховуються або гроші, або бонуси, які зрештою конвертуються в гроші. Дохід зараховується на рахунок учасника системи, звідки він може вивести гроші на свій гаманець. Наче б то все добре.

Але не розраховуйте на легкий заробіток: за кожний перехід нараховується мізерна сума - зазвичай від 0,1 до 5 копійок. Таким чином, за день копіткої та нудної роботи ви заробите максимум декілька гривнів (не дивлячись на те, що вам раніше могли пообіцяти прибуток в розмірі 300 чи 500 гривнів на день). І врахуйте, що одними лише клацаннями на посиланнях справа може не обмежитися - в деяких випадках для отримання бонусу необхідно відповісти на яке-небудь нескладне питання.

Але й це ще не все. В кожного такого сервісу існує правило: вивести гроші з системи на свій електронний гаманець можна лише при досягненні на рахунку певної суми. Іншими словами, поки ви не накопичите на рахунку певну суму - вивести гроші ви не зможете. В когось цей мінімум складає 10 доларів, а в когось всі 100. При цьому система ще візьме з вас комісію за виведення коштів - вона зазвичай складає близько 5%. Так що, якщо у вас і вийде щось заробити - це, по-перше, буде набагато менше того, що вам спочатку обіцяли, а по-друге - вивести гроші буде не так просто.

В цій сфері існує немало відвертих шахраїв, які взагалі нічого не виплачують. Інакше кажучи, ви можете протягом місяця наполегливо ходити по посиланнях, переглядати сайти, а коли на вашому рахунку накопичиться достатня сума для виведення коштів – рахунок або обнулиться, або при спробі виводу відобразиться повідомлення про помилку, або ж система вас взагалі заблокує.

І ще. В Інтернеті можна зустріти пропозиції про продаж спеціальних програм - збирачів бонусів. Вони нібито позбавляють користувача від необхідності ходити по посиланнях - програма все робить сама, і фактично людина має можливість отримувати гроші, не докладаючи зусиль. Врахуйте, що це обман: майже завжди шахраї продають під виглядом таких програм нікому непотрібні файли, але якщо вам і вдасться придбати реального збирача бонусів, вас вмить викриють, і ваш аккаунт буде негайно заблокований і обнулений.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо