Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ІСТОРІЯ КОМПАНІЇ MOULINEX

Історія французької компанії Moulinex бере свій початок в першій половині 20-х років минулого століття. Саме тоді Жан Мантеле вирішив створити разом з партнером Ле Монньє невелику майстерню в містечку Белльвіль для виробництва в ній водяних насосів і металевих виробів. Майстерня була невеликим виробничим цехом з декількома робітниками, які й займалися виробництвом заявленої продукції. За традицією назвали підприємство іменами його власників з вказанням продукції, яка виготовлялася. Тому перша назва була довгою, але зрозумілою для тодішнього споживача. Над входом в майстерню красувалася вивіска - “Мантеле і Ле Монньє, насоси та пульверизатори”.

Будучи людиною заповзятливою, творчою і дуже товариською, Жан Мантеле приблизно в цей же час знайомиться з інженером Рене Буше, з яким планує створити нове підприємство по виготовленню виробів з чорних металів. У 1929 році Жан поступається своєю часткою підприємства “Мантеле і Ле Монньє, насосами і пульверизатори” своєму партнерові Ле Монньє. В цьому ж році з новими партнерами він створює підприємство під назвою “Штампована Мануфактура Багноле, Мантеле і Буше”. В скороченому варіанті підприємство називається М. Е.В. (Мантеле енд Буше).

1932 рік став поворотним в діяльності підприємства і остаточно визначив напрям його діяльності - виробництво побутової техніки. В цьому ж році Жан Мантеле подає запит на отримання патенту на подрібнювач для овочів. Цей прилад був придуманий Мантеле в результаті звичайної побутової події, що сталася в його сім’ї. Дружина подала Жану Мантеле на обід картопляне пюре з грудочками. І тоді він придумав подрібнювач для овочів з метою поліпшення якості овочевих страв і полегшення праці домогосподарок. Перший подрібнювач, що з’явився в магазинах Франції в 1932 році, коштував дуже дорого - 36 франків.

Побутова техніка за такою високою ціною не мала успіху в споживачів, хоча багато хто її потребував. І тоді Жан Мантеле йде на ризик, знизивши вартість подрібнювача для овочів до 20 франків. Як тільки в магазинах з’явилися подрібнювачі за новою ціною, французи в буквальному розумінні змели всю продукцію з прилавків. Успіх цього приладу надихнув Жана Мантеле на виробництві якісної, але недорогої побутової техніки. Зниження ціни на товар стало яскравою відмінною рисою компанії.

Доречно зауважити, саме перший подрібнювач для овочів Жана Мантеле в майбутньому дав назву відомій компанії Moulinex. У 1937 році компанія М. Е.В. розАлексон, а в 1944 році змінює назву на “Moulin-L gumes”, що в перекладі з французької мови звучить як “овочевий млин” або овочеподрібнювач. У 1957 році компанія знову змінює назву, залишаючи лише одне слово - Moulinex. У 1958 році компанію перетворюють в Акціонерне Товариство. У 1960 році разом з яскравим девізом з’являється і відомий нам логотип. Графічно логотип компанії виглядає, як легкий розчерк червоної губної помади по дзеркалу, адже в основу діяльності компанії лежить гасло “Moulinex звільняє жінку”.

В 1973 році компанія Moulinex утворює власне Правління, в яке входять керівники підприємств компанії. В 80-і роки Moulinex набуває всесвітню популярність, завдяки виробництву якісної та недорогої побутової техніки, і в 1981 році отримує високу нагороду - «Оскара» за інновації в галузі електропобутової техніки.

Середина 80-хроків минулого століття за всю історію компанії стала найважчим часом для розвитку виробництва. Вибухнула економічна криза і на підприємствах компанії потрапило під скорочення 1600 робітників. Витягнути компанію з кризи допомогли самі співробітники підприємств, які попросту викупили Moulinex в 1988 році та не дали зовсім розвалитися виробництву.

Впродовж наступних трьох років - з 1989 по 1991 роки, компанія веде політику розширення виробництва за рахунок щорічного придбання таких підприємств, як Girmi, Swan, Vistar, Mallory, Krups.

В наш час бренд присутній на ринках 170-ти країн світу, випускаючи дуже широкий спектр товарів: від електробритв до повнофункціональних кухонних комбайнів. Особливою популярністю серед споживачів користується дрібна побутова техніка для приготування страв під маркою Moulinex – кожна людина може знайти відповідний для себе за функціональністю та дизайном виріб.

Штат компанії нараховує більше 20 тис. чоловік. Асортимент продукції Moulinex постійно доповнюється та вдосконалюється, адже для такої популярної торгової марки важливо бути законодавцем моди і диктувати свої правила конкурентам. І слід визнати, що Moulinex це з успіхом вдається.

Компанія Moulinex, яка щорічно випускає і продає в 135 країнах більше 45 мільйонів виробів, є одним зі світових лідерів на ринку побутових приладів. Своїм становищем вона зобов’язана політиці постійного підвищення якості та вдосконалення виробів із застосуванням новітніх досягнень техніки.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо