Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ТРЕНУВАННЯ ДЛЯ МОЗКУ

Вам подобається розвиватися? Подобається примушувати свій мозок працювати? Ви вже багато чого добилися в житті? Все це завдяки роботі вашого головного мозку : завдяки гнучкості вашого мислення, швидкості прийняття рішень, їх неординарності та оригінальності вибраних підходів.

Незважаючи на те, чи ви процвітаючий бізнесмен, чи лише збираєтеся йти в перший клас, у будь-якій ситуації вам є куди розвиватися далі. Можливо, ви вже бачите шляхи досягнення бажаної мети, а може ще не знаєте, з чого почати, але в будь-якому випадку, єдиним безвідмовним і, відверто кажучи, бездонним ресурсом, який у вас ніхто не відніме, являється ваш розум і кмітливість. Найнадійніший ваш союзник - ви самі. Не має значення ваш сьогоднішній статус. Має значення лише те, яким ви хочете бачити себе завтра.

Все, що ми робимо, Все що ми створюємо, що приносить нам гроші, славу, незалежність - усе зароджується в нашому мозку. Навіть наше тіло розвивається так, як накаже йому мозок. І не розвивати мозок просто безглуздо.

А як же його розвивати?

Ми багато часу приділяємо навчанню. Навчанню в школі, університеті, на курсах і т. д. І весь цей час ми займалися розвитком своїх розумових здібностей. Але, повірте, далеко не всі ділянки головного мозку розвивалися однаково добре, а отже, далеко не весь його потенціал розкритий повністю.

Можна дивитися пізнавальні передачі, телевікторини, вирішувати кросворди. Але все це є лише тестуванням мозку. Тестуванням того, що він вже вміє та знає.

Але зовсім інша справа - змусити ваш мозок працювати по-іншому, по-новому, ефективніше. Безумовно, всі знання, накопичені роками, є невід’ємною частиною ваших рішень, але сама новація, блискуча ідея з’являється лише в той момент, коли ви подивитеся на будь-яку річ або ситуацію по-іншому. Можливо, так, як ніхто і ніколи раніше на неї не дивився.

Впродовж усього життя люди розвивають лише декілька певних ділянок мозку, в той час, коли інші його ділянки використовуються дуже мало. Ми завжди тримаємо ложку та ручку або відкриваємо двері однією й тією самою рукою. Читаємо і пишемо ми завжди зліва направо. А від цього безпосередньо залежить те, яка півкуля мозку працює в той чи інший момент, яка частина мозку тренується. Спробуйте просто зараз взяти ручку в іншу руку. А тепер напишіть своє ім’я. Написали? А спробуйте написати його задом наперед. Що ви відчуваєте при цьому? Як почерк? Напевно, не дуже гарний. А це означає, що вам є куди розвиватися.

Зрозуміло, що повністю перейти на написання слів іншою рукою ви ще довгий час не зможете, та це і не потрібно, але для того, щоб тренувати свій мозок, у вас є всі під рукою інструменти. Адже зовсім нескладно виділити 15 хвилин часу щодня. Візьміть 4 аркуші паперу і ручку. Підпишіть кожний аркуш так, щоб вам було зрозуміло, якою рукою і в якому напрямі ви на ньому писали. Наприклад:

1 аркуш: правою рукою зліва направо; 2 аркуш: правою рукою справа наліво; 3 аркуш: лівою рукою зліва направо; 4 аркуш: лівою рукою справа наліво.

І записуйте щодня справи, які ви повинні зробити в цей день. Спочатку напишіть так, як ви це звичайно робите, на першому аркуші. Але постарайтеся писати як можна акуратніше. Це буде ваш еталонний почерк, до якого ви прагнутимете при написанні справа наліво і написанні іншою рукою. Потім на другому аркуші напишіть справа наліво те ж саме. Потім візьміть ручку в іншу руку і знову спробуйте написати. В результаті у вас буде чотири зразки одного і того ж рукопису. Тепер наочно видно, куди прагнути розвиватись! І так робіть кожного дня. Ставте число навпроти кожного етапу. Поступово ви відчуєте, що ваш мозок починає працювати інакше. У вас почнуть з’являтися нові ідеї та погляди. Мозок немов сам захоче працювати. Ви затратите лише декілька хвилин на день. А результат отримаєте безцінний. Спробуйте!

Не забуваємо і про читання. Ось де справжня безодня пізнання!

Багато хто з вас читати справа наліво не пробували. Чи не так? А якщо і пробували, то було це на яких-небудь конкурсах в початковій школі. Спробуйте щось прочитати справа наліво. Спочатку ви читатимете буквально по складах. Але, повірте, результати не змусять себе довго чекати.

Робіть все не так, як раніше: пишіть обома руками, читайте справа наліво, вставайте не з тієї ноги. Це все змусить ваш мозок працювати по-новому, по-іншому. Хто знає, які можливості він відкриє перед вами!

Просто почніть тренування свого мозку.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо