Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЧЕРГОВИЙ СПОСІБ ВИКАЧУВАННЯ ГРОШЕЙ З УКРАЇНЦІВ АБО “РОБОТА НА ДОМУ

З кожним роком шахраї придумують нові способи нечесного збагачення. Не дивина, що вони пробралися і до Інтернету. Вже не один рік у світі процвітає «Інтернет-шахрайство». В Інтернеті існують цілі системи, так званих «лохотронів», від складних фінансових пірамід, до простого та зухвалого обдурювання та здирництва. Приміром, такого як «робота на дому». Саме на вудочку до шахраїв, які пропонують «роботу на дому», часто потрапляють ті, хто шукає хоч якусь роботу.

Як це відбувається? Наприклад, людина залишилася без постійної роботи. І вирішила пошукати підходящу вакансію в Інтернеті. На одному з сайтів її увагу привертає оголошення, про «роботу на дому». Людина пише листа на вказану в оголошенні електронну адресу. Через деякий час вона отримує відповідь з інструкцією по роботі. Наприклад, потрібно збирати кулькові ручки, з деталей, які будуть надсилатися поштою. А потім відправляти вже готову продукцію замовнику. В інструкції все дуже гарно та детально описується. Вказується досить пристойна оплата праці. Навіть присутнє застереження: «Ми не шахраї». Здавалося б, все добре, проте, в листі ще вказана обов’язкова умова, без якої робота не почнеться. Потрібно переказати через яку-небудь платіжну систему певну суму грошей, для оплати матеріалів для роботи та їх доставки. І після цього, протягом семи днів, повинна надійти посилка з деталями. Людина робить все, як потрібно: переказує гроші та починає чекати. Так проходить тиждень, але нічого не надходить. В чеканні минуло сім днів – але мені нічого не надійшло. Проходить два тижні – посилки немає. Потім людина починає писати листи на електронну адресу, тому що інших контактів в неї немає. Але це виявляється безрезультатно. І тоді людина розуміє, що має справу з шахраями, і нічого від них не отримає. А скільки таких людей є в Україні!

Шахраї обрали досить розумний і хитрий спосіб для наживи. Адже через незначну суму грошей ніхто не піде жалітися в міліцію. А навіть, якщо й піде, то знайти злодіїв буде неможливо, бо немає ніяких їхніх контактних даних, крім електронної адреси. Цим і користуються злочинці, заманюючи зневірених людей, обіцянками про велику зарплату та неважку роботу.

В Інтернеті море подібних оголошень. Одні пропонують вдома збирати ручки, клеїти конверти, виготовляти магніти та сувеніри, упаковувати штучний товар. Інші: виконувати неважкі завдання, розсилати рекламу. І всі просять передоплату. Ще й, неначе, глузуючи пишуть, «це не лохотрон», «ми не шахраї». Не потрібно вірити таким оголошенням і переказувати гроші.

Випадки такого роду шахрайства досить часто висвітлюються у ЗМІ. Та це не зупиняє злодіїв, адже відчуваючи безкарність, вони й далі наживаються на людській біді, вірі та надії.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо