Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

ЯК ЗАРОБИТИ, НЕ ВИХОДЯЧИ З ДОМУ?

ам набридло щоранку прокидатися від дзвінка будильника і кулею мчати на роботу, щоб потім стояти в пробках годинами, нервово постукуючи пальцями об кермо свого авто? Або ще гірше, їхати годину вранці й стільки ж увечері в громадському транспорті? Спізнюватися на пару хвилин і вислуховувати зауваження керівника, про те, що пора б навчитися приходити вчасно? Адже йому не розповіси, що вчора були гості, боліла голова або захворіла дитина.

Сам собі господар.

Сценарії можуть бути різні. Підсумок один - багато людей з тих чи інших причин вирішують зайнятися фрілансом. Адже що може бути приємніше, ніж бути самому собі господарем: займатися чим хочеш, коли хочеш, скільки хочеш і де хочеш?

Однак не все так безхмарно, як може здатися на перший, недосвідчений, погляд. Головна й основна проблема - це де знайти попит на свою роботу. Чим би ви не вирішили зайнятися, фахівці радять переходити на віддалену роботу поступово, не звільняючись відразу з роботи. Скоро, коли ви знайдете свою «нішу», з’являться перевірені замовники і багато-багато пропозицій, тоді звільнення з роботи незначно відіб’ється на товщині вашого гаманця.

При цьому варто пам’ятати, перші спроби можуть бути невдалими: мало замовників, платять маленькі гроші або й зовсім не оплачують виконану роботу, відмовляються від замовлення в останню мить, обманюють (просять внести передоплату нібито для знайомства або за матеріали) і т.д. Такі випадки трапляються часто, як втім, і ті, коли фрілансери успішно працюють і заробляють непогані гроші.

Способи заробітку.

Отже, для того щоб відкрити свій бізнес, потрібно визначиться з тим, що ви добре вмієте. Не треба братися за найновіші віяння, якщо ви абсолютний «чайник» в цьому.

Курсові та реферати на замовлення.

Попит на такі послуги стабільний. На написання перших курсових ви, можливо, затратите багато часу, але незабаром, коли з’явиться база даних, можна буде писати роботу за дві-три години. Адже все, що потрібно - це внести в готову роботу деякі зміни. Необхідну літературу можна брати в бібліотеці, інтернеті або купувати. Якщо писати курсові та реферати по спеціальності, яку ви осоїли у ВНЗ - справа піде швидше. Клієнтів можна шукати через знайомих, за оголошеннями чи в інтернеті.

Скільки можна заробити? Від 100 грн. за курсову і від 20 грн. за реферат.

Рукоділля.

Хенд-мейд в моді. Втім, нічого дивного - попит на незвичайні оригінальні вироби буває завжди. Ви можете в’язати на спицях кофтинки, шапки, шарфи, гачком - серветки, сумки, сарафанчики, плести бісером дерева, браслети, намиста, робити м’які-і іграшки, вишивати картини, створювати авторські листівки, виготовляти мило, робити букети з цукерок і багато іншого. Ідей домашнього бізнесу маса. Перші свої роботи ви можете просто подарувати друзям. Заодно, і дізнаєтеся, чи варто продовжувати діяти в обраному напрямку. Реакція друзів, критика чи похвала заощадять ваш час і нерви. Покупців так само можна знайти через знайомих, здаючи свої роботи під реалізацію в магазини чи відкривши свою сторінку в Інтернеті.

Скільки можна заробити? Багато майстрів додають сто відсотків до ціни за матеріал, але ви можете за свою роботу встановити будь-яку ціну. Якщо річ авторська, то покупець на неї, напевно, знайдеться.

Статті.

Ще один варіант - написання статей для журналів, як друкованих, так і віртуальних. Деякі з жінок, перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною, починають писати статті для газет. Після закінчення відпустки, багато з них не повертаються на колишнє місце роботи, а перекваліфіковуються на журналістів.

В Інтернеті ж є кілька варіантів дій:
- ви пишете статті на будь-яку цікаву для вас тему і відправляєте їх у вільний продаж на спеціальних контент-біржах;
- ви пишете статті для інтернет-журналів за певну плату, при цьому стаття повинна відповідати ряду умов;
- ви створюєте сайт, організовуєте розсилку своїх статей, знаходите більше тисячі передплатників і берете гроші за рекламу в вашій розсилці.

Скільки можна заробити? В першому випадку ви самі встановлюєте ціну, але в середньому вона варіюється від 10-15 грн. за тисячу друкованих знаків, у другому випадку сайти платять від 10 до 50 грн. за статтю розміром три-чотири тисячі знаків, в третьому випадку ви берете гроші за рекламу - це найвигідніше, але ваш дохід буде залежати від кількості передплатників.

Крім того, заробити можна, продаючи фотографії через фотобанки, перекладаючи іноземну літературу (вигідніше технічну), займаючись розробкою та дизайном сайтів, відповідаючи на платні опитування і т.д. Завжди можна знайти щось, що вам припаде до душі, але чи зможете ви змусити себе працювати, якщо поруч замість суворого начальника буде м’який диван, гаряча кава і цікаве кіно по телевізору?

Ідей-маса! Було б ваше бажання, найголовніше - почати та вірити в успіх.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо