Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

НАЙШКІДЛИВІШІ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я ПРОФЕСІЇ

Вчені вже давно довели, що працювати взагалі шкідливо, а, особливо, якщо постійно втомлюєшся від своєї роботи. Проте, є професії, які загрожують людям постійним стресом і нещасними випадками, а в старості приносять букет різних захворювань і травм.

Статистика показала, що найбільша смертність спостерігається в працівників банків, військовослужбовців і льотчиків. Причому, якщо останні гинуть в ході військових дій, то перші від кримінальних розборок. Підвищений рівень травматизму переслідує спортсменів і будівельників.

Променева хвороба частенько виникає у фізиків-атомників, хіміків, деяких військовослужбовців, і навіть програмістів. А організм льотчиків і космонавтів руйнують вібрації та перевантаження. Середня тривалість життя наймінімальніша знову ж таки в банкірів - вони доживають в середньому до 54 років. На один рік більше живуть журналісти, льотчики-космонавти, хіміки й фізики-атомники. А ось довше за всіх живуть представники таких професій, як перукар, косметолог, масажист і бухгалтер.

Також в анти-рейтингу на перших місцях знаходяться творчі професії: актор, режисер, художник. Їх зазвичай гублять алкоголь, наркотики, безладне статеве життя, постійні стреси, творчі злети та падіння. Саме тому представники цих професій часто помирають через інсульти чи інфаркти. Та все ж найшкідливі-шими професіями вважаються льотчик і космонавт. Вони лідирують за всіма показниками, маючи максимальний бал по стресах і професійних захворюваннях.

Публічні люди, такі як політики та журналісти знаходяться в середині списку шкідливих професій. На них зазвичай негативно впливає надмірне спілкування та підвищена стомлюваність.

Високий рівень травматизму та професійні захворювання поставили спортсменів, водіїв, флористів, охоронців, будівельників і лікарів на 7-11 місця. А ось найспокійнішу роботу виконують чиновники та бухгалтери. Їм загрожують, можливо, лише проблеми із зором в похилому віці та хвороби, пов’язані з сидячою роботою. Саме тому ці професії й знаходяться в кінці рейтингу.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо