Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

НЕВЕЛИЧКА ДОБІРКА ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО ЗНАМЕНИТИХ ВЧЕНИХ

Про “неуважність” вчених існує багато веселих історій.

• Одна з них розповідає, про французького вченого Ампера, який ішов якось Парижем, поринувши в роздуми. Аж раптом він побачив гладеньку чорну дошку. Вчений дістав з кишені крейду і, ніскільки не дивуючись, звідки та дошка посеред вулиці могла взятися, почав робити на ній записи. Навіть коли дошка зрушила з місця, вчений не звернув на це уваги. Він продовжував писати на ній і тоді, коли за чудернацькою дошкою довелося не лише йти, а й бігти! Як виявилося потім, що дошкою “неуважному” вченому здалася задня стінка карети.

Однак, поміркуємо над цим прикладом краще. Те, що, на перший погляд, свідчить про неуважність, говорить якраз про виняткову зосередженість учених! Адже неуважним вважають того, хто, помічаючи дріб’язкове, не бачить головного. Головним же для Ампера було не те, на чому він пише, а те, що він пише!

• Видатного фізика Альберта Ейнштейна спитали, ким би він став, якби міг почати життя спочатку. «Водопровідником, - відповів Ейнштейн. - Дуже добра професія: незалежна, щодня бачишся з новими людьми». Відповідь ученого потрапила в газети. Не минуло й кількох днів, як він отримав листа. В ньому повідомлялося, що мрія вченого збулася і він може вважати себе водопровідником їхнього міста. Щоправда, лише почесним — більшого довірити вченому водопровідники не могли. Звісно ж, будь-яка справа майстра любить.

Чарльз Дарвін присвятив своє життя вивченню тварин. Слава про нього розійшлася така, що від цікавих не рятувала навіть сільська глушина, в якій вчений любив писати свої книжки. Якось місцеві фермери вирішили покепкувати з видатного вченого. Вони прийшли до нього й спитали, посміюючись: «Сер, кажуть, що ви великий вчений. То чи не порадили б нам, що потрібно робити, щоб наші корови давали більше молока?» «Раджу завести більше котів», - не зморгнувши й оком відказав Чарльз Дарвін. І тут же пояснив: «Корови тим більше дають молока, чим більше поїдають конюшини. Конюшини росте тим більше, чим більше вона дає насіння. Насіння тим більше, чим краще запилили конюшину джмелі. А джмелів тим більше, чим менше мишей, котрі, розорюють їхні гнізда, які влаштовані в землі. А мишей ловлять, шановні сусіди, звичайнісінькі коти».

• Якось Едісон дав завдання співробітникові обчислити об’єм колби електричної лампочки. Через декілька годин він застав його за складними математичними обчисленнями. «Що ви робите?» - поцікавився вчений. «Обчислюю об’єм лампи, містер Едісон», - відповів помічник. Едісон, не сказавши й слова, взяв порожню колбу лампи, наповнив її водою і вилив у мензурку - посудину з позначками. Ось так, по-різному, можна підходити до вирішення будь-якої справи.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо