Кадрова служба
 
назад до ЗМІСТУ  

РОБИМО ВИБІР НА КОРИСТЬ НОВОЇ ПРОФЕСІЇ

В європейських країнах люди звикли змінювати місце роботи кожні три роки. Причому, вони вибирають не просто іншу фірму, а й іншу спеціалізацію. Зміну кадрів роботодавець сприймає як прагнення особистісного та професійного зростання.

В нашій країні на сьогоднішній день зміна сфери діяльності - також поширене явище. Пошуком нової роботи змушують займатися багато обставин, серед яких і ліквідація фірми, і переїзд до іншого міста, і зміна колишніх обов’язків.

Але нерідко ініціатором змін є саме працівник. Бажання змінити сферу діяльності в багатьох з’являється,коли не влаштовує робота. Часто працівник усвідомлює, що займається не своєю справою.

Якщо вас відвідують думки про необхідність кардинальних змін, не поспішайте з діями, негайно подаючи заяву про звільнення, адже пошук роботи - серйозне питання. Ніхто не може гарантувати, що ви в черговий раз не помилитеся з вибором.

Для початку рекомендуємо спробувати себе в новій професії під час відпустки. Сьогодні багато роботодавців набирають працівників на тимчасову роботу замість співробітників, які пішли в літні відпустки. Як варіант, можна спробувати себе в надомній роботі. Такою роботою можуть скористатися соціологи, журналісти та представники інших професій.

Якщо вам набридла ваша професія, існує можливість отримати додаткову освіту. На даний момент можна скористатися кількома можливостями отримання нових знань. Наприклад, навчання на заочному або вечірньому відділеннях. Для тих, хто не має в своєму розпорядженні часу або обмежений матеріально, є тренінги, курси. Поставтеся з усією відповідальністю до процесу навчання: не пропускайте занять, вникайте в тонкощі професії. Але при цьому не варто залишати старе робоче місце! Можливо, після закінчення навчання ви будете здивовані результатом, не захотівши, наприклад, змінювати сферу діяльності.

Однак, щоб досягнути успіху в освоєній професії, буває недостатньо лише освіти. Важливо подумати про підготовку портфоліо – свідоцтва своїх можливостей в обраній професії для вашого потенційного роботодавця.

назад до ЗМІСТУ  
     
Інфо